Kvietocek
17.02.13,15:30
Prosim o radu skusenych poradakov. Firma sro je platca DPH, ked ma podacie blocky z posty a je tam len suma mam uviest typ DPH 40 a sumu dat ako mimo DPH alebo 41?
nika.sum
17.02.13,15:15
Prosim o radu skusenych poradakov. Firma sro je platca DPH, ked ma podacie blocky z posty a je tam len suma mam uviest typ DPH 40 a sumu dat ako mimo DPH alebo 41?

postovne je bez DPH, ja to davam pod typ 39, mimo DPH.
Kvietocek
18.02.13,06:05
Firma je mesacny platca DPH a mesacne pouziva koeficient. Napísem par prikladov ci to chapem spravne:
Podaci listok z posty mam dat pod 39 mimo DPH. (Tam kde nie je dan mam dat 39?)
Tam kde je dan mam dat 42?
kuravesele
18.02.13,12:08
Firma je mesacny platca DPH a mesacne pouziva koeficient. Napísem par prikladov ci to chapem spravne:
Podaci listok z posty mam dat pod 39 mimo DPH. (Tam kde nie je dan mam dat 39?)
Tam kde je dan mam dat 42?

poštovné typ DPH 39

tam kde máš daň je typ DPH 40
nika.sum
18.02.13,18:54
poštovné typ DPH 39

tam kde máš daň je typ DPH 40

no pozor, to nie je presne. Kvietocek pise, ze pouzivaju koeficient. Ja sice nepouzivam koeficient, uz to bolo davno. Ale typ 40 sa pouziva pri tovaroch a sluzbach, kde je plny narok na odpocet (su pouzite na zdanitelne obchody), typ 41 pri tovaroch a sluzbach, ktore boli pouzivane na oslobodene plnenia a 42 - aj oslobodene aj zdanitelne. A co je mimo DPH je typ 39.
Kvietocek
19.02.13,10:43
Takze mam pouzivat 42 nakolko mam koeficient?
nika.sum
19.02.13,19:57
Takze mam pouzivat 42 nakolko mam koeficient?

precitaj si pozorne moj prispevok c.5, ak mas aj oslobodene plnenia aj zdanitelne, musis kazdy jeden doklad rozlisit, bud je to typ 40,41 alebo 42. Zalezi na ktore plnenie je pouzity naklad, alebo ci je pouzity na obe (aj oslobodene aj zdanitelne). Ak mas iba oslobodene plnenie tak potom pouzijes iba 41 a v tom pripade by ma byt tvoj koeficient 0.
Kvietocek
20.02.13,13:44
Uctujem lekaren..............vsetci naokolo mi vravia ze mam vsade pouzivat 42 ciastocny odpocet DPH...........Preco?
nika.sum
20.02.13,14:29
Uctujem lekaren..............vsetci naokolo mi vravia ze mam vsade pouzivat 42 ciastocny odpocet DPH...........Preco?

ja som lekaren nikdy neuctovala, treba si nastudovat zakon o DPH, rozlisovanie (kody 40,41,42) sa davaju na rezijne naklady, ak nakupujete tovar, lieky - tam kde je DPH sa dava typ 40 (a urcite su sadzby 20% a 10%). Neviem preco Vam vsetci a kto vsetci hovoria ze kod 42, ak poskytujete plnenie oslobodene od DPH (typ DPH 11) a tiez plnenie podliehajuce DPH (typ 10)- tak na vsetku reziu ktora suvisi s oboma plneniami davate typ 42. Skuste pohladat na porade alebo inde na nete, aby ste pochopili princip uctovania s pouzitim koeficientu. Inak vam uz neviem poradit, ja nepoznam vase zdanitelne plnenia ani k nim prisluchajuce naklady.
suzi22
25.02.13,12:31
Dobry den, ked je medzinarodna kamionova spolocnost, prosim a mate v MRP PU vydanu fakturu voci zahranicnej firme za sluzby - konkretne medzinarodna preprava davate typ DPH 19 alebo iny? Mam povinnost takto vystavene faktury zahr. firmam vykazovat aj do mesacneho danoveho priznania DPH? Alebo takto vystavene faktury za sluzby zahr.firmam vykazujem len v suhr.vykaze DPH? Dakujem
nika.sum
25.02.13,17:22
Dobry den, ked je medzinarodna kamionova spolocnost, prosim a mate v MRP PU vydanu fakturu voci zahranicnej firme za sluzby - konkretne medzinarodna preprava davate typ DPH 19 alebo iny? Mam povinnost takto vystavene faktury zahr. firmam vykazovat aj do mesacneho danoveho priznania DPH? Alebo takto vystavene faktury za sluzby zahr.firmam vykazujem len v suhr.vykaze DPH? Dakujem

typ 19 a v polozke vyznacene S (kvoli suhrnnemu vykazu) - davaju sa len do SV, samozrejme ak ide o sluzby pre odberatela z EU a nejde o oslobodenie podla §47 (vývoz mimo EU).
suzi22
26.02.13,08:19
Dakujem