rastiček
17.02.13,19:01
Chcem sa opýtať či si môžem vymáhať škodu keď ešte neprebehlo žiadne konanie, suseda sa zatajuje nepreberá poštu, tak to vidím na dlhšie kým ju donútia podať vyjadrenie k skutku. Podľa informácii čo zatiaľ mám tak že ide o sumu ktorá nepresiahla 266 eur, (moja škoda potvrdená servisom je 182 eur) súd jej nemôže prikázať úhradu škody. Ak chcem škodu preplatiť a suseda mi ju nebude chcieť uhradiť tak pomôže len založiť ďalší občiansko právny súd kvôli preplateniu škody. Mám obavy že keď aj súd vyhrám a suseda sa bude tváriť ako soc. prípad a bude mi škodu splácať po nejakej smiešnej sume aby som nakoniec nemal väčšie výdavky " poplatky, právnik, strata času a neviem čo ešte".
Mária27
17.02.13,19:05
S náhradou škody si musíš žiadať aj trovy konania, aj úroky z omeškania s platením istiny škody. Ak máš škodu zdokladovanú, môžeš sa ju pokúsiť vymáhať aj platobným rozkazom; súd bude len po podanom odpore. So splácaním nemusíš súhlasiť, nech si vezme úver.
mattto
19.02.13,10:34
S náhradou škody si musíš žiadať aj trovy konania, aj úroky z omeškania s platením istiny škody. Ak máš škodu zdokladovanú, môžeš sa ju pokúsiť vymáhať aj platobným rozkazom; súd bude len po podanom odpore. So splácaním nemusíš súhlasiť, nech si vezme úver.

Sud nevyda PR na nahradu skody. O moznosti plnit v splatkach rozhoduje sud a vobec sa nevyzaduje suhlas navrhovatela (160 OSP)