yongi
18.02.13,09:18
veronikasad
18.02.13,08:20
Čo rozumieš pod znížením platu ? Preradenie na inú funkciu ? Máš základný plat uvedený v pracovnej zmluve a ten ti chcú zmeniť ? Alebo ide o pohyblivú zložku mzdy, napr. prémie, odmeny ... ?
yongi
18.02.13,08:59
[QUOTE=veronikasad;2254193]Čo rozumieš pod znížením platu ? Preradenie na inú funkciu ? Máš základný plat uvedený v pracovnej zmluve a ten ti chcú zmeniť ? Alebo ide o pohyblivú zložku mzdy, napr. prémie, odmeny ... ?[/QUOT
Zakladny plat mam v zmluve ,chcu ma preradit na inu funkciu ale robil bi som aj to aj to podla potreby ako som torobil doteraz .Znizuju stav pre malo roboty niektory uz dostaly vypoved.
veronikasad
18.02.13,09:22
[QUOTE=veronikasad;2254193]Čo rozumieš pod znížením platu ? Preradenie na inú funkciu ? Máš základný plat uvedený v pracovnej zmluve a ten ti chcú zmeniť ? Alebo ide o pohyblivú zložku mzdy, napr. prémie, odmeny ... ?[/QUOT
Zakladny plat mam v zmluve ,chcu ma preradit na inu funkciu ale robil bi som aj to aj to podla potreby ako som torobil doteraz .Znizuju stav pre malo roboty niektory uz dostaly vypoved.
Pracovné zaradenie, aj mzda sú postatnou náležitosťou pracovnej zmluvy, ktoré môžu byť zmenené len obojstranne podpísanou Dohodou o zmene pracovnej zmluvy. Ak Dohodu nepodpíšeš a zamestnávatel rozhodne, že sa staneš pre firmu nadbytočným, dostaneš výpoveď v zmysle § 63 odst. 2 písm. b) Zákonníka práce - s nárokom na odstupné.