meha
18.02.13,10:25
V roku 2012 som 4 mesiace pracovala v UK. Zámestnávateľ mi však nesťahoval žiadnu daň z príjmu iba NI.Ako to bude s daňovým priznaním,budem platiť daň z príjmu na Slovensku? Ak,áno koľko percent z príjmu?
meha
24.03.13,20:01
Asi som položila zle otázku,tak ešte skúsim raz.Absolvent po ukončení strednej školy-práca 4 mesiace v Anglicku.Na Slovensku v
roku 2012 žiadny príjem.Zamestnávateľ mi na výplatnej čiastke uviedol do kolónky NI čiastku,ak som tomu správne porozumela,sociálne a zdravotné poistenie.Ako bude vyzerať moje daňové priznanie? Budem mať nejakú odpočitateľnú položku?
veronikasad
24.03.13,21:06
Asi som položila zle otázku,tak ešte skúsim raz.Absolvent po ukončení strednej školy-práca 4 mesiace v Anglicku.Na Slovensku v
roku 2012 žiadny príjem.Zamestnávateľ mi na výplatnej čiastke uviedol do kolónky NI čiastku,ak som tomu správne porozumela,sociálne a zdravotné poistenie.Ako bude vyzerať moje daňové priznanie? Budem mať nejakú odpočitateľnú položku?
Mala si aj nejaký zdanitelný príjem na Slovensku ?
meha
25.03.13,04:49
Na Slovensku som príjem nemala
Marína
25.03.13,05:18
Daň platiť nebudeš, pretože príjmy v DP zo zdanenia vyjmeš(§ 45/3/c). Priznať ich však musíš, podáš DP typ A.
V ZDP § 45/3/c sa síce uvádza,

c) zo zdrojov v zahraničí zo štátu, s ktorým Slovenská republika má uzavretú zmluvu a tieto príjmy boli v zahraničí preukázateľné zdanené, ak je tento postup pre daňovníka výhodnejší.

u teba však predpokladám, že príjmy neboli zdanené preto, lebo nezdaniteľná časť základu dane bola vyššia ako základ dane a nie preto, že si bola povinná príjmy zdaniť sama a si tak neučinila.