Hanas
03.03.06,12:59
Prosim, skuste mi niekto poradit, ake moznosti mam zasiahnut proti cloveku, ktory mi bez mojho suhlasu vnikol do majlovej schranky na azet.
Dakujem :confused:
duficek
03.03.06,12:12
narobil nejaku skodu?
kontaktovat administratora a s nim riesit problem.
nedavat si lahko uhadnutelne hesla do mailu, ziadny janko@azet.sk s heslom janko, ale s heslom aksjf032 napriklad. heslo nikomu nedavat. nedavat rozumne odepovede na kontrolne otazky pre pripad zabudnutia hesla!!!
na otazku ako sa volala tvoja mama za slobodna urcite nedam spravnu odpoved, ved to moze hocikto kto pozna rodinu zneuzit !!!
Hanas
03.03.06,12:16
myslela som pravnu stranku veci. Ci mam sancu nejak proti nemu zasiahnut. Skody su relativne velke.
duficek
03.03.06,12:20
vies konkrene o koho ide a vies dokazat jeho vinu?
vies vycislit napachanu skodu? aby sa tym vobec niekto zaoberal....policia ti to bude asi tazko vysetrovat napadnutie schranky...
Chobot
03.03.06,12:55
vies konkrene o koho ide a vies dokazat jeho vinu?
vies vycislit napachanu skodu? aby sa tym vobec niekto zaoberal....policia ti to bude asi tazko vysetrovat napadnutie schranky...

Samotné napadnutie schránky asi nie, ale ak konaním v tej súvislosti spôsobil škodu, tak určite áno. Veď môže ísť o nejaký konkrétny trestný čin, napr. podvodu alebo falšovania dokladov. Ak skutočne vieš preukázať vzniknutú škodu, myslím že môžem podať trestné oznámenie na konkrétneho alebo neznámeho páchateľa.

Viem si napr. predstaviť situáciu, že by niekto z Tvojho mailu poslal výhražnú správu o uložení bomby. Určite by to policajti nezamietl z dôvodu, že bola nabúraná schránka.
duficek
03.03.06,13:16
no ved o to ide...samotnym napadnutim schranky sa nikto zaoberat nebude, jedine administrator mailu.
....
rabek
07.03.06,12:53
Prosim, skuste mi niekto poradit, ake moznosti mam zasiahnut proti cloveku, ktory mi bez mojho suhlasu vnikol do majlovej schranky na azet.
Dakujem :confused:

Uplne jednoducha rada.
1)Nastav si lepsie heslo
2)Na verjnych PC ak sa hlasis do azet-u tak si vymaz po sebe vsetko

No a ak sa Ti niekto nabural , tak mas jeho IP-adresu. Podla IP sa da velakrat dany clovek vystopovat :-)
Hanas
10.03.06,07:05
Uplne jednoducha rada.
1)Nastav si lepsie heslo
2)Na verjnych PC ak sa hlasis do azet-u tak si vymaz po sebe vsetko

No a ak sa Ti niekto nabural , tak mas jeho IP-adresu. Podla IP sa da velakrat dany clovek vystopovat :-)

ja viem presne kto, zial neviem ako mozem proti nemu. A co vlastne mozem robit ako s amozem branit proti neustalym atakom z jeho strany.
Zmenila som heslo, zalozila novu schranku a opat sa do nej dostal. Zneprijemnuje mi to zivot....dostal sa do starej so zmenenym heslom aj do novej. Tak neviem ako vobec vie ze mam novu schranku. Dost na tom ze Azet uz pre mna nie je bezpecny. Mala som par schranok na azete, co som vzdy zmenila ked som zistila ze mi do nej vliezol.:mee:
duficek
10.03.06,07:58
1 - najprv by bolo dobre vediet, ako vies ze sa ti niekto nabural do schranky
2 - ako vies, ktora osoba to konkretne bola

3 - ako pristupujes k schranke? cez verejne/pracovne pocitace, cez sukromny doma?
4 - ma ten clovek fyzicky pristup k tvojmu pocitacu? alebo ma pocitac zapojeny s tebou v sieti?
5 - mohol ti ten clovek vedome alebo nevedome (v tvojej nepritomnosti) nainstalovat na pocitac zaskodnicky program (proste zapisuje do suboru vsetky klavesy co stlacis, teda aj to co pises do wordu, do mailu, ked vyplnas pristupove meno aj heslo do mailu....a bud ma potom pristup k tomu suboru, alebo si ho dokonca moze posielat k sebe mailom)
6 - je este viac moznosti, ale najprv potrebujem vediet viac info...
Hanas
10.03.06,13:28
viem to preto ze mi ju na nejaky cas zablokoval a zmenil heslo. Vtedy mi prisla hlaska na zadany nahradny majl, kde bolo uvedene aj IP z ktoreho bolo heslo zmenene.
Normalnym procesom som sa prihlasila adminovi a znovu mi schranku vratili....podla logov som zistila ze to je konkretny clovek ktory mi pred tym posielal majly z jeho pracovneho majlu, z jeho pracovneho PC. , teda som si to IP lahko porovnala. Naviac mi to sam priznal a aj to priznal ze si stiahol moje majly.
Akym sposobom to spravil neviem. Ale ze tam bol, viem urcite.
fyzicky pristup k mojmu PC nema. Prihlasujem sa z prace alebo z domu. Ten dotycny nie je s mojim PC zosietovany.
Bud pomocou nejakeho admina, alebo netusim akym sposobom.
Asi tolko.
Vlastne ma to len velmi rozculuje ta jeho drzost. Zneprijemnuje mi to zivot.
duficek
10.03.06,14:13
1 - posielal ti niekedy maily s prilohami? na tvojom PC moze byt nainstalovany spionsky softver, ktory loguje tukanie do klavesnice a tym padom vie tvoje udaje do mailovej schranky, aj tej novej.
2 - nahodou sa dostal k tvojmu heslu do mailovej schranky, mozno skusal metodou pokus-omyl....mozno mas nastvenu v schranke moznost, ze ked zabudnes heslo, opyta sa ta to na kontrolnu otazku...toto byva IMHO dost nebezpecne na freemailoch....kontrolne otazky byvaju rozlicne, niekde si ich mozes zadat sama...na niektore otazky byvaju predvidatelne odpovede
napr: vase vyznamne vyrocie....a uz clovek moze skusat rok tvojho narodenia, sobasa, narodenie syna atd....
3 - dalsia moznost, je ze ma spojenca na danej schranke, proste ma znameho co ma moznost sa dostat k udajom na maile...spravca stranky atd....v tom pripade ti nepomoze ziadna zmena hesla, lebo ten clovek o vsetkom vie

4 - takymto pripadom sa policia nebude zaoberat ani nahodou....
rabek
11.03.06,20:43
Nemala by si najjdenoduchsie vyuzit sluzby ineho free servera? Atlas, Pobox a pod.
Samozrejme aj hesla si tvor dostatocne bezpecne.
Ak podrebujes poradit napis.
veva125
31.03.06,12:08
Vyskúšajte si svoju "napadnutelnosť" na http://test.bezpecnosti.cz/index.php
duficek
31.03.06,18:43
Vyskúšajte si svoju "napadnutelnosť" na http://test.bezpecnosti.cz/index.php
Pokud jste připojení přes FIREWALL poskytovatele,
NETESTUJE se váš počítač, ale FIREWALL !
cize vacsina ludi aj tak bude testovat poskytovatela, ci uz mate DSL alebo CHELLO.....
veva125
02.04.06,06:49
A ked je dobrý firewall, môže mi niekto "špehovať" heslá a nabúrať schránku? Našla som ešte jeden, asi lepší test:
http://security.symantec.com/sscv6/default.asp?langid=ie&venid=sym. Je to tiež o ničom?
M3G
09.06.06,18:01
Ak môžem poradiť:

ak máte konto na orangeportal.sk(nielen orangeportal), zmeňte alebo zmažte si pomocnú otázku pri zabudnutí hesla.

Lebo stačí dať vyhľadať v google @orangemail.sk, vyhľadajú sa tisíce poštových kônt a škodoradostníci sa môžu začať baviť.
Niekto si dáva kontrolné otázky typu:
"Ako sa volám?"
"Ako?"
"No čo?"
"Akej farby mám vlasy?"
"Ako sa volá moja manželka?"
"Ako sa máš?"
"1+1"
"Dátum narodenia?"
"Mesto?"
"Moja polka?"

A pochybujem, že pri nabúraní takéhoto konta by ste po právnej stránke niečo zmohli, je to ako keby ste dali na svoj dom nápis: "Ahoj neznámy, kľúč máš v kvetináči"
ezexyel
12.06.06,12:23
podla mna by sa tym policia zaoberat mala... aj keby som si totiz na dom dal taky napis, bude to povazivane za vlamanie :-)))
druha vec je, ze policia kasle aj na ukradnute aurta apodobne veci, nieto na nejake sukromne schranky.. :-(( ale priestor na podanie trestneho oznamenia tu je, len to nasjkor odmietnu a kto by mal chut sa s nimi natahovat..
bv_alexandra
12.06.06,16:17
A ked je dobrý firewall, môže mi niekto "špehovať" heslá a nabúrať schránku? Našla som ešte jeden, asi lepší test:
http://security.symantec.com/sscv6/default.asp?langid=ie&venid=sym. Je to tiež o ničom?
vyššie spomenute som mala v pc ked som ho kúpila. Technik mi povedal že je super vecička ale nakoľko ja a angličtina sa nemusíme tak som si ho dala von a momentálne mám NOD a Lavasoft. a myslim že mi to postačuje. Inak som sa konkretne bola informovať na firewal a bolo mi povedane že ked ma win xp tak sa nemusim ničoho obávať.
Tak ma to asi na chvilu ukludnilo kým sa mi zas dačo alebo dakto nedostane do pc.
Ťažko sa je vyznať nam laikom v tejto velkej pavučine a ked navštivim 5 odborníkov na slovo vzatých tak dám ruku do ohna že každý bude mať iný názor čo do ochrany Pc
Kto sa už ma potom v tom vyznať. :cool:
janasv
28.06.06,19:23
Asi to s tymto priamo nesuvisi mimotemy, ale v poslednom case mi zacali chodit zvlastne maily od cudzich ludi.:confused: Maju anglicke mena, v zivote som o nich nepocula napr. Hope Tanner - invincible /nazov mailu/, Nathaniel Munoz - delibaration /nazov mailu/, Susy ... . Aj jedna znama mi povedala, ze jej take nieco chodi a jedno jej po otvoreni citujem:...zacalo cudne preblikavat nejake okienka v pocitaci.... :eek: Mazem to, len ma zaujima, ci ste sa s tym niekto stretli a co to vlastne je.:confused::confused::confused: A vobec, ako na mna prisli :confused::confused::confused:?
Chobot
28.06.06,20:15
Asi to s tymto priamo nesuvisi mimotemy, ale v poslednom case mi zacali chodit zvlastne maily od cudzich ludi.:confused: Maju anglicke mena, v zivote som o nich nepocula napr. Hope Tanner - invincible /nazov mailu/, Nathaniel Munoz - delibaration /nazov mailu/, Susy ... . Aj jedna znama mi povedala, ze jej take nieco chodi a jedno jej po otvoreni citujem:...zacalo cudne preblikavat nejake okienka v pocitaci.... :eek: Mazem to, len ma zaujima, ci ste sa s tym niekto stretli a co to vlastne je.:confused::confused::confused: A vobec, ako na mna prisli :confused::confused::confused:?
Také e-maily rovno maž. K Tvojmu e-mailu sa mohli dostať veľmi ľahko, stačí keď sa niekde zaregistruješ a uvedieš e-mail, tak ten potom putuje všelikde.

To Ti nepíšu konkrétni ľudia, tie mená sú fiktívne, väčšinou ponúkajú rôzne produkty - softvér, lieky, ... v horšom prípade obsahujú prílohy vírusy, spyvéry a pod, ktoré po samoinštalácii znepríjemňujú prácu s PC. Nainštaluj si dobrý firewall a antivírus a tie Ti potom nedovolia otvoriť podozrivú prílohu.

Najlepšie je, ako som na začiatku uviedol, pokiaľ tú osobu nepoznáš, tak to rovno mazať.
pavel9
29.06.06,14:31
Myslím si, že do schránky sa dostane prelomením hesla.
Je potom vhodne, si zadať a aj hlavne zapamätať heslo v kombinácii malých a veľkých písmen, číslic a špeciálnych znakov ako je *, #, & a podobne. Niektoré schránky ako napr. v centrum-e ja aj informácia, z ktorej IP adresy bolo posledné prihlásenie. Ak to nie je tvoja, tak na zabezpečenie dôkazu si urob sken obrazovky. Urobíš to tak, že súčasne stlačíš klávesy CTRL a Prtscn. Potom si otvor klasický word a skopíruj to stlačením kláves CTRL a V. Mal by sa ti zobraziť skutočný pohľad na obrazovku v danú chvíľu, ked si to kopírovala.

Možno ti toto pomôže o dokazovaní. Aj emailová schránka je druh komunikácie a tým aj chránená zákonom.
janasv
09.08.06,06:09
Také e-maily rovno maž. K Tvojmu e-mailu sa mohli dostať veľmi ľahko, stačí keď sa niekde zaregistruješ a uvedieš e-mail, tak ten potom putuje všelikde.

To Ti nepíšu konkrétni ľudia, tie mená sú fiktívne, väčšinou ponúkajú rôzne produkty - softvér, lieky, ... v horšom prípade obsahujú prílohy vírusy, spyvéry a pod, ktoré po samoinštalácii znepríjemňujú prácu s PC. Nainštaluj si dobrý firewall a antivírus a tie Ti potom nedovolia otvoriť podozrivú prílohu.

Najlepšie je, ako som na začiatku uviedol, pokiaľ tú osobu nepoznáš, tak to rovno mazať.

Na zaklade Tvojej rady som patrala vo svojej hlave, kde vsade som zadavala maila. A vot, rezultat: ked som sa /tak ako mnohe:D/ zageristrovala na www.rimmel.sk, kvoli riasenke. Tak som tam nabehla, maila vymazala - respektive, ani ta registracia nesla zrusit, tak som tam dala nejake nezmyselne znaky a odvetdy - mam pokoj.........:p:p:p:p