Zelkaem
18.02.13,13:48
Chcem vystaviť fa(som platca DPH na Slovensku) neplatcovi DPH na Slovensku za vykonané stavebné práce v zahraničí. Neplatca DPH fakturoval zahraničnej firme -platcovi DPH v zahraničí. Ja potrebujem vystaviť fa, ale nevie či s DPH alebo bez DPH. V zákone som našla že bez DPH s odvolávkou na § 16. Je to tak správne?
Katarína Cigánová
18.02.13,13:57
Chcem vystaviť fa(som platca DPH na Slovensku) neplatcovi DPH na Slovensku za vykonané stavebné práce v zahraničí. Neplatca DPH fakturoval zahraničnej firme -platcovi DPH v zahraničí. Ja potrebujem vystaviť fa, ale nevie či s DPH alebo bez DPH. V zákone som našla že bez DPH s odvolávkou na § 16. Je to tak správne?
Práce na nehnuteľnosti podliehajú DPH v tom štáte , kde sa nehnuteľnost nachádza .
Ak Slovenský subjekt pracuje na nehnutelnosti v zahraničí / EU/ , mal by sa registrovat pre DPH v tom štáte , kde sa nehnutelnost nachádza , aby bol oprávnený vystavit fakturu s DPH príslušného štátu .
Nemusí to urobit iba v prípade , ak má na koho preniesť daňovú povinnost.
V tomto prípade slovenský dodavatel pravdepodobne nemá na koho preniest daňovú povinnost , preto sa mal registrovat v štáte , kde sa nehutelnost nachádza.
IvoM
18.02.13,14:00
Podľa §16.1 je miesto dodania tam kde sa nehnuteľnosť nachádza, takže nie je predmetom DPH na Slovensku ale v danej krajine, takže po správnosti sa treba zaregistrovať za platcu v danej krajine a fakturovať s DPH danej krajiny a tam ju aj odviesť.