rdvoncova
18.02.13,14:51
syn dostal formulár ktorému nerozumiem a potrebujem vysvetliť čo treba robiť, pripájam text v prílohe v pdf formáte, prosím o radu, lebo tento listu už dostal dvakrát a neviem, či tú sumu tam treba uhradiť alebo čo robiť
jjenifer
18.02.13,16:01
Dobry den,manzelovy prisiel rovnaky papier nevieme co robit,este aj s rovnakym datumom ako vam,lenze on vobec nepracoval v rakusku ibaze posielal niejake udaje.Dajte vediet ako budete postupovat a co s tym dakujem
balunka
22.02.13,07:30
to by zaujímalo aj mňa,nikto nevie?
zanetth
22.02.13,07:49
BUAK = systém prispievania na dovolenku a odstupné zamestnancom, zastrešuje oblasť stavebníctva,

Ten list je len informatívny, podľa neho pracoval v období od 30.7.2012 do 10.08.2012 ako pomocný robotník vo firme Muraco. Neviem z akého titulu je táto firma prihlásená v tomto rakúskom systéme. A nevidím tam žiadnu sumu, ktorú by bolo treba uhradiť, ak je to ovšem celý list. Pracoval syn v tomto období ako pomocný stavebný robotník?
2weird2die
22.02.13,09:31
je to strana 1/2... pre kompletný obraz by bolo dobré uviesť aj tú druhú stranu
BUAK
14.03.13,18:06
www.buakconsulting.sk
rdvoncova
15.03.13,07:56
Dobrý deň, ďakujem, že ste sa mi ozvali. Syn tam vlastne ani nerobil tie 2 týždne, bol tam len 4 dni. Ale zrejme podpísal nejakú zmluvu. Bolo im povedané, že nejaký pán z Trenčína, či odkiaľ to všetko vybavoval, zobral peniaze, nič im ani nevyplatili potom, čo ich partiu rozpustili po 4 dňoch. Toto mu prišlo už druhýkrát, najprv sme tomu nevenovali pozornosť, lebo tomu listu nerozumela ani nemčinárka na Katedre jazykov, ale keď to prišlo druhýkrát, tak ma to už viac začalo zaujímať, lebo som sa zľakla, že tú sumu, čo je tam uvedená 9,61 eur bude treba uhradiť. Je to na tej strane, čo som poslala. Na druhej strane sú len informácie na stránku www.buak.at, kde treba vyplniť nejaký formulár (je to v nemčine, chorváčtine, turečtine a poľštine). Ak by to bol len informatívny list, ako píšete Vy, tak by to asi 2x nezasielali. Tak ja si myslím, že to bude niečo, čo treba uhradiť. Ešte sa ozvala aj nejaká pani jjenifer, že aj jej manžel dostal takýto list a ani nerobil v Rakúsku, len bol zaregistrovaný. Ešte som dnes dostala takýto link: www.buakconsulting.sk (http://www.buakconsulting.sk), chcem tam zavolať, je to nejaká firma v Blave, len čakám, že bude 9,00 hod., lebo predpokladám, že tam skôr nezačínajú. Ak sa niečo dozviem, hneď napíšem. Pekný deň Dvončová
rdvoncova
15.03.13,07:57
Dobrý deň jjenifer, mám link (www.buakconsulting.sk (http://www.buakconsulting.sk)) na nejakú firmu v Blave, chcem tam volať, dám vedieť, keď sa niečo dozviem. Dvončová
rdvoncova
15.03.13,07:59
ďakujem, chystám sa zavolať. pekný deň Dvončová
rdvoncova
15.03.13,09:53
Dobrý deň, tak som tam volala, hovorila som s veľmi ochotnou mladou paňou, zoskenovala som jej ten list a jej odpoveď je nasledovná: v BUAK firme sú nahlásené rakúske firmy, ktoré tam nahlasujú zamestnancov kvôli dovolenke, koľko má pracovník nárok na dovolenku podľa odrobených dní. Toto mu bude chodiť štvrťročne, treba si to odkladať a ak by v budúcnosti ešte robil v Rakúsku, bude sa mu to naratúvať a tá suma je tam preto, aby mu podľa toho vyplatili hodinovú taxu za dovolenku. Napr. môj syn za tie dva týždne mal nárok na 1 deň dovolenky, čo podľa tej panej činí v eurách cca 200 eur. Ale vzhľadom k tomu, že tam nebol len štyri dni a zrejme za nich nič nikto neodviedol, nič mu vyplatené za tú dovolenku nebolo. No, čo už. A Váš manžel tam už je zrejme evidovaný a keby sa zamestnal, tak sa mu tam bude tá dovolenka evidovať. pekný deň Dvončová
rdvoncova
15.03.13,09:56
Dobrý deň zanetth, mali ste pravdu, je to len tlačivo na zaratúvanie dní dovolenky, hovorila som s tou paňou z baukconsultingu Blava a tá mi to vysvetlila, že tento list bude chodiť každý štvrťrok a keby sa v budúcnosti znova zamestnal v Rakúsku, tak sa mu tá dovolenka kumuluje. Pekný deň Dvončová