magien
18.02.13,14:46
Dobry den, ahojte.
Chcela by som sa opytat, ci tu niekto ma skusenosti s prevadzkovanim obchodu s oblecenim v niektorych z miest ako LM, RBK, DK a pod. (proste sever Slovenska). Zaujima ma, ci je realne mozne aby sa takyto obchod uzivil, keby som v nom sama pracovala. Ide o predaj znackoveho oblecenia zo zahranicia - dobra kvalita, pristupna cena. Viem, ze zavisi od vela faktorov, ci sa obchodu dari, ako je umiestnenie, konkurencia, ceny, kvalita, kupna sila... ale predsa by mi pomohla kazda realna skusenost niekoho, kto uz ma v tejto oblasti prax. Potrebovala by som hlavne zistit, aky mesacny obrat je realne ocakavat, aspon zhruba, ci sa mi oplati do toho ist. Dakujem za kazdu radu :)
seflera
18.02.13,14:24
Magien, na toto ti nikto nemôže zodpovedne odpovedať. Môžete byť dva rovnaké obchody vedľa seba, s rovnakým tovarom, rovnakými cenami a jeden pôjde a druhý nie...a hlavne obrat tovaru môžeš mať v miliónoch a i tak nemusíš prežiť....
kezeso
18.02.13,14:49
Snáď si nemyslíš, že tie obchody, ktoré v tvojom okolí jestvujú nemajú žiaden zisk? Nikto to nedotuje z vlastného vrecka, iba zo začiatku. Na otvorenie prevádzky aj so zariadením, pokladňou a pod. počítaj minimálne 15 - 20 000 €. Ináč nebudeš schopná konkurencie...
magien
18.02.13,17:23
Ved prave, ze v mojom okoli existuju rozne obchody, ktore fakt nechapem ako mozu fungovat, ked tam vojde 1 clovek za tyzdne a zas naopak... Ja si myslim, ze to stoji za to vyskusat... len by som asi rada pocula nejake to "ano, chod do toho" ktore by ma definitivne postrcilo - nejaky pozitivny pripad na ukazku :) Viem, mozno je to trochu hlupe, ale potesilo by :) Ked clovek nevie, ci ma jeho biznis buducnost, na zaklade coho sa do toho pusti? Len na zaklade svojho presvedcenia? To sa mi nezda.
Filip Glasa
18.02.13,17:54
Pusti sa do toho na základe toho čo ty - že sa mu chce. Prvý rok nič moc, ale zdá sa mu, že to o rok otočí. Druhý rok nič moc, ale hovorí si, že čo to vylepší a tretí rok už to pôjde. Tretí rok nič, ale spomenie si ako mu na začiatku hovorili, že tak 4 roky sa biznis rozbieha.
No a po piatom roku to zavrie :-)

Ale sú aj prípady, že im to funguje. Len to zrejme nebudú tí, čo im vojde jeden človek denne do obchodu.
kezeso
19.02.13,07:20
Nevyskúšaš? Nebudeš vedieť. Záruku ti nikto nedá. Ja robím v obchode viac ako 20 rokov. Na druhej strane pamätám v mojom okolí minimálne 30 príkladov, keď to zabalili. Asi som dieťa šťasteny, ale ide to.
matej85
19.02.13,11:31
Mozno by ti trochu pomohlo, keby ti tu majitelia obchodov zo severu nahadzali svoje priemerne mesacne trzby, ale to sa nestane, takze ostava len skusit.
Danielle369
19.02.13,11:52
No môžem ti povedať tržbu...kamoška má v Kežmarku predajňu, má tam ozaj krásne veci, dokonca aj kabelky...včera mala 28 eur tržby....
xtriadax
19.02.13,12:37
Mozno by ti trochu pomohlo, keby ti tu majitelia obchodov zo severu nahadzali svoje priemerne mesacne trzby, ale to sa nestane, takze ostava len skusit.

čo jej pomôže že bude vedieť aké tržby má konkurencia? Konkurencia je už zabehnutá. Nemôže porovnávať ich tržby s novým obchodom čo len chce otvoriť. Niekto jej povie že má denne 1000€ tak hurá idem otvoriť obchod. Ako napísala Seflera Môžete byť dva rovnaké obchody vedľa seba, s rovnakým tovarom, rovnakými cenami a jeden pôjde a druhý nie.
Pokiaľ máš chuť investovať do toho tak treba skúsiť ináč to nezistíš či to pôjde ;)
matej85
19.02.13,13:01
čo jej pomôže že bude vedieť aké tržby má konkurencia? Konkurencia je už zabehnutá. Nemôže porovnávať ich tržby s novým obchodom čo len chce otvoriť. Niekto jej povie že má denne 1000€ tak hurá idem otvoriť obchod. Ako napísala Seflera Môžete byť dva rovnaké obchody vedľa seba, s rovnakým tovarom, rovnakými cenami a jeden pôjde a druhý nie.
Pokiaľ máš chuť investovať do toho tak treba skúsiť ináč to nezistíš či to pôjde ;)

Napisal som, ze by jej to mozno trochu pomohlo. Na tazkozodpovedatelnu otazku aky mesacny obrat moze ocakavat (samozrejme po zabehnuti), nepoznam lepsiu odpoved ako si spravit priemer z trzieb jednotlivych predajni. Aj ked samozrejme to nemusi tak byt a moze krachnut, alebo byt nadpriemerna.
kezeso
19.02.13,14:02
Tržbami sa nik nepochváli, musí ti stačiť, že to ide...vyžijeme.
Filip Glasa
19.02.13,17:35
skus a sa niekde v regione zamestnat ako predavacka a hned uvidis ake su trzby, co to vsetko obnasa, naklady tiez odhadnes lepsie ako takto zvonku.
magien
19.02.13,17:51
Predpokladam, ze to tak nie je kazdy den... to by asi neustala, vsak?
magien
19.02.13,18:06
Este som chcela povedat, ze na otvorenie maleho obchodiku som chcela pouzit financne prostriedky z prispevku na podnikanie z uradu prace + nejake uspory, ale rozhodne to nebude spominana suma 15-20 tis eur. Snad sa to da aj za nizsiu sumu... pokial teda nebudem obchod zivit 4 roky so stale narastajucou stratou. Alebo sa mylim? Zda sa mi to velmi vela :(
xtriadax
19.02.13,21:18
Rozhodovať sa podľa priemerných tržieb obchodov v okolí potenciálnej predajne podľa mňa nie je správne. Predajňa s predajným priestorom napríklad 30 m2 nemôže mať rovnaké tržby ako predajňa so 150 m2 predajnou plochou. Prvej bude stačiť investícia do tovaru, nájmu a zamestnancov podstatne nižšia ako pri väčšej predajnej ploche. S tým samozrejme súvisí aj rozdiel v "dobrých" tržbách. Tiež je rozdiel v tom, že jedna predajňa bude mať väčšinu položiek do sumy napríklad 20 € a druhá do sumy 350 €. Teda pre prvú predajňu by bola denná tržba 500 € v podstate úspechom, v druhom by rovnaká tržba 500 € bola veľmi nízka.

Čo znamená dobré značkové oblečenie za rozumnú cenu? Sport Direct :eek: ? Z tejto stránky už objednával asi každý tretí Slovák :D a nepotreboval k tomu žiadne predajne. Alebo ide o predaj jednej konkrétnej značky? V tom prípade by som si najskôr zistil, ako je to s licenciami na predaj takéhoto tovaru. Pozor aj na účtovníctvo a povinnosti s tým súvisiace pri dovoze tovaru zo zahraničia .... .

Moja osobná skúsenosť však je, že jedna z najdôležitejších vecí pri otváraní predajne je jej umiestnenie. Otvoriť predajňu tam, kde je väčší "obeh" ľudí aj za cenu vyššieho nájmu.
korela
19.02.13,22:44
Rozhodovať sa podľa priemerných tržieb obchodov v okolí potenciálnej predajne podľa mňa nie je správne. Predajňa s predajným priestorom napríklad 30 m2 nemôže mať rovnaké tržby ako predajňa so 150 m2 predajnou plochou. Prvej bude stačiť investícia do tovaru, nájmu a zamestnancov podstatne nižšia ako pri väčšej predajnej ploche. S tým samozrejme súvisí aj rozdiel v "dobrých" tržbách. Tiež je rozdiel v tom, že jedna predajňa bude mať väčšinu položiek do sumy napríklad 20 € a druhá do sumy 350 €. Teda pre prvú predajňu by bola denná tržba 500 € v podstate úspechom, v druhom by rovnaká tržba 500 € bola veľmi nízka.

Čo znamená dobré značkové oblečenie za rozumnú cenu? Sport Direct :eek: ? Z tejto stránky už objednával asi každý tretí Slovák :D a nepotreboval k tomu žiadne predajne. Alebo ide o predaj jednej konkrétnej značky? V tom prípade by som si najskôr zistil, ako je to s licenciami na predaj takéhoto tovaru. Pozor aj na účtovníctvo a povinnosti s tým súvisiace pri dovoze tovaru zo zahraničia .... .

Moja osobná skúsenosť však je, že jedna z najdôležitejších vecí pri otváraní predajne je jej umiestnenie. Otvoriť predajňu tam, kde je väčší "obeh" ľudí aj za cenu vyššieho nájmu.
...väčší "obeh" ľudí...
ja ešte dodám, ak sa dá vybrať podľa toho kde to je, solventných ľudí.
kezeso
20.02.13,08:44
Este som chcela povedat, ze na otvorenie maleho obchodiku som chcela pouzit financne prostriedky z prispevku na podnikanie z uradu prace + nejake uspory, ale rozhodne to nebude spominana suma 15-20 tis eur. Snad sa to da aj za nizsiu sumu... pokial teda nebudem obchod zivit 4 roky so stale narastajucou stratou. Alebo sa mylim? Zda sa mi to velmi vela :(
Moja skúsenosť: Pokladňa 1200€, zariadenie /zánovné/ 2000€. Niekde vyžadujú 3 nájmy vopred /to aby si im nezdupkala/, tá suma môže byť od 400-600€ /ak získaš nájom bez vinkulácie, tak 1/3 /. Spočítaj si to: min 3500€ až 4100€ a to uvažujem iba o malom butiku. Choď sa popýtať na nájmy vo vašom meste, prízemie od ulice je veľmi.veľmi drahé. Keď budeš niekde v pasáži, alebo na poschodí, budeš mať menej zákazníkov. Viem, o čom hovorím.
Do tovaru musíš dať aspoň 5000€. To nespomínam reklamu, inzerciu, cenovkové kliešte, splintovaciu pištol, tašky, sáčky, cenovky a podobne. Internet tiež nie je na zahodenie priamo v predajni.
Záver : priprav si 10000€ a to bude skromný začiatok...Dúfam, že som ťa nevystrašil, ale lepšie byť pripravený ako potom sklamaný.
kezeso
20.02.13,08:46
ak hovoríš o tých 28€ za deň, tak to by neustála, ale i také dni sú...
kopretinka
20.02.13,08:56
Moja skúsenosť: Pokladňa 1200€, zariadenie /zánovné/ 2000€. Niekde vyžadujú 3 nájmy vopred /to aby si im nezdupkala/, tá suma môže byť od 400-600€ /ak získaš nájom bez vinkulácie, tak 1/3 /. Spočítaj si to: min 3500€ až 4100€ a to uvažujem iba o malom butiku. Choď sa popýtať na nájmy vo vašom meste, prízemie od ulice je veľmi.veľmi drahé. Keď budeš niekde v pasáži, alebo na poschodí, budeš mať menej zákazníkov. Viem, o čom hovorím.
Do tovaru musíš dať aspoň 5000€. To nespomínam reklamu, inzerciu, cenovkové kliešte, splintovaciu pištol, tašky, sáčky, cenovky a podobne. Internet tiež nie je na zahodenie priamo v predajni.
Záver : priprav si 10000€ a to bude skromný začiatok...Dúfam, že som ťa nevystrašil, ale lepšie byť pripravený ako potom sklamaný.
máš nejakú drahú pokladňu

http://www.pc-system.sk/
a dá sa kúpiť aj lacnejšie,už používaná
kezeso
20.02.13,09:00
máš nejakú drahú pokladňu

http://www.pc-system.sk/
a dá sa kúpiť aj lacnejšie,už používaná
Ospravedlňujem sa, mám Elcom Euro 100, tá sa dá kúpiť do 442€. Nejako sa mi pomiešali koruny a eurá. Máš pravdu...ale, to na veci nič nemení.
xtriadax
20.02.13,09:32
Moja skúsenosť: Pokladňa 1200€, zariadenie /zánovné/ 2000€. Niekde vyžadujú 3 nájmy vopred /to aby si im nezdupkala/, tá suma môže byť od 400-600€ /ak získaš nájom bez vinkulácie, tak 1/3 /. Spočítaj si to: min 3500€ až 4100€ a to uvažujem iba o malom butiku. Choď sa popýtať na nájmy vo vašom meste, prízemie od ulice je veľmi.veľmi drahé. Keď budeš niekde v pasáži, alebo na poschodí, budeš mať menej zákazníkov. Viem, o čom hovorím.
Do tovaru musíš dať aspoň 5000€. To nespomínam reklamu, inzerciu, cenovkové kliešte, splintovaciu pištol, tašky, sáčky, cenovky a podobne. Internet tiež nie je na zahodenie priamo v predajni.
Záver : priprav si 10000€ a to bude skromný začiatok...Dúfam, že som ťa nevystrašil, ale lepšie byť pripravený ako potom sklamaný.

5000€ je podľa mňa na značkový tovar aj keď pre malý butik veľmi málo.
kezeso
20.02.13,09:42
Veď som hovoril, že veľmi skromný začiatok..
xtriadax
20.02.13,09:59
hneď na začiatok zlá reklama a ľudí si odradí tým že nebudú mať z čoho vyberať