Velrybka
03.03.06,13:31
Mam zaevidovne motorove vozidlo. Od roku 2003 som uplatnila odpisy, ale nezauctovala som ho do danovych vydavkov. Uctujem v sustave JU.
Uzna mi DU znizenu hodnotu vozidla o odpisy, ktore som ale nezauctovala?
T.z. ze mozem evidovat vozidlo po 4 rokoch s nulovou hodnotou?
Dakujem
Beba
03.03.06,13:03
V karte si vyznač len účtovné odpisy s poznámkou odpisy neuplatnené v daňových výdavkoch. To je Tvoj problém, že si si neuplatnila výdavky a zaplatila daň a nik Ťa k tomu nútiť nebude. Odpisy si uplatniť môžeš, ale nemusíš. Štát si neukrátila a DÚ by mal byť spokojný:D
Tweety
03.03.06,13:11
Mam zaevidovne motorove vozidlo. Od roku 2003 som uplatnila odpisy, ale nezauctovala som ho do danovych vydavkov. Uctujem v sustave JU.
Uzna mi DU znizenu hodnotu vozidla o odpisy, ktore som ale nezauctovala?
T.z. ze mozem evidovat vozidlo po 4 rokoch s nulovou hodnotou?
Dakujem
Ak si ich nezapočítala do DV, tak si si ich neuplatnila. Ak si ich neuplatnila, nemáš zníženú hodnotu vozidla.:cool:
Beba
03.03.06,13:53
Mam zaevidovne motorove vozidlo. Od roku 2003 som uplatnila odpisy, ale nezauctovala som ho do danovych vydavkov. Uctujem v sustave JU.
Uzna mi DU znizenu hodnotu vozidla o odpisy, ktore som ale nezauctovala?
T.z. ze mozem evidovat vozidlo po 4 rokoch s nulovou hodnotou?
Dakujem
Pochopila som dobre, že si urobila odpis na karte a upravila výkaz o majetku a záväzkoch pri daňovom priznaní bez uplatnenia výdavkov v denníku pri uzávierke? Podľa mňa stačí, ak máš odpis v karte a výkaze, ak Ti ide len o zostatkovú cenu a nie o neuplatnený výdavok. Sama si sa ukrátila o výdavky a sama si o to navýšila daň. Môžeš podať dodatočné DP. Prečo ich vlastne neuplatňuješ?
Manual
03.03.06,17:42
Mam zaevidovne motorove vozidlo. Od roku 2003 som uplatnila odpisy, ale nezauctovala som ho do danovych vydavkov. Uctujem v sustave JU.
Uzna mi DU znizenu hodnotu vozidla o odpisy, ktore som ale nezauctovala?
T.z. ze mozem evidovat vozidlo po 4 rokoch s nulovou hodnotou?
Dakujem
Ano môžeš ho tak evidovať, pretože ak si na karte DM zapísala odpis, čo sa premietlo určite aj vo Výkaze o MaZ. Zákon ale neukladá za povinnosť tieto odpisy uplatiť ako VOZD v PD cez uzáv. operácie..
Pekný večer...:)