Chrusťa
19.02.13,12:20
zdravím vás, už som sa tu pýtala, ako postupovať v prípade vystaveného credit note, ale nejako nik nezareagoval preto skúšam ešte raz. Credit note sa v našom ponímaní berie ako dobropis s opravou základu dane na DPH? al. je to len kvázi credit, kt. nikde neučtujem a ktorý si v buducnosti odrátam od došlej faktúry?
Tweety
19.02.13,11:30
Je to dobropis.
Paula
19.02.13,13:09
Na doklade okrem tých dvoch slov sa spravidla uvádza , k čomu sa doklad vzťahuje . Takže je uvedené číslo faktúry, resp. konkrétna dodávka tovaru či služby (napr. z dôvodu reklamácie).
Braňo
19.02.13,13:14
a vieš povedať dôvod, prečo ho neúčtuješ? ako Ti potom prejde do DPH?
Chrusťa
21.02.13,10:32
No ja sa pýtam, či dobre som si vysvetlila "credit note". Ešte som sa s tým nestretla, preto som sa chcela uistiť, či chápem ho správne ako dobropis s následnou opravou základu dane. Ano na došlom credit note mám presne všetky informácie k čomu a k akej dodávke, faktúre sa ten credit note vzťahuje. Potrebovala som si to overiť aj tu na porade nakoľko peniaze z toho credit note nám fyzicky vrátené nebudú, ale bude zápočet. Preto ma to zmiatlo, čo s tým. Ale ďakujem všetkým za príspevky a opäť som o niečo múdrejšia...