studniar
19.02.13,13:15
Chcem sa spytat ci je pravda,ze ak mate exekuciu tak ste zaradeny do registra NBS ako neplatic.
mattto
19.02.13,12:23
Nie, NBS nevedie ziaden register povinnych osob v exekucnom konani, ma uplne ine ulohy. "Registre neplaticov" vytvaraju sukromne subjekty cerpajuce z verejnych databaz (napr. Soc. poistovne) a na zaklade vymeny informacii napr. medzi bankami atd.
studniar
19.02.13,12:33
Ide o to, ze mal som dlh na socialke postupeny na exekuciu, zablokovany ucet exekutorom. Vsetko uz mam zaplatene, ucet odblokovany a bol som ziadat o uver ,v stavebnej, na rekonstrukciu domu a tam mi bolo povedane, ze pokial som mal exek. tak mi ziadost o uver neprejde z dovodu, ze exekucia je nejak prepojena s NBS a vedeny som ako neplatic. Ale pritom som v zivote nemal ziaden problem so splatkou uveru.Len ta sku....a socialka. Nevyznam sa v tom...............

Dakujem za odpovede.
draik
19.02.13,12:35
Register neplatičov nevedie NBS, ale banky resp. nebankové firmy. Negatívny zápis do neho dostane dlžník spravidla vtedy, keď je v omeškaní so splátkami. Nie je nevyhnutné, aby to dospelo až do štádia exekučného konania.