fenixv
19.02.13,15:25
Dobrý deň. Potrbujem poradit idem robit dp pre pracujuceho poberateľa starobného dochodcu .
A ak som spravne precitala ma narok na nczd - ktorá sa odpocíta od jeho dochodku ale zaroven ak manzelka je tiez dochodkyna a ma nizky dochodok moze si uplatnit aj nczd aj na manzelku (samozrejme po odpocitani dochodku) A este by som sa chcela spytat ake tlacivo pouzit ci A alebo B. Ďakujem
Tweety
19.02.13,14:26
Typ tlačiva záleží od toho aké má príjmy. Ak len zo závislej činnosti-zamestnania, tak typ A.
veronikasad
19.02.13,16:26
Dobrý deň. Potrbujem poradit idem robit dp pre pracujuceho poberateľa starobného dochodcu .
A ak som spravne precitala ma narok na nczd - ktorá sa odpocíta od jeho dochodku ale zaroven ak manzelka je tiez dochodkyna a ma nizky dochodok moze si uplatnit aj nczd aj na manzelku (samozrejme po odpocitani dochodku) A este by som sa chcela spytat ake tlacivo pouzit ci A alebo B. Ďakujem
Uveď výšku hrubých príjmov. Ide o príjem zo zamestnania, alebo zo živnosti ?
fenixv
20.02.13,08:15
pracuje na dič a prijmy má cca 3500 euro dochodok podobne ale jeho manželka má veľmi nízky dôchodok
kn-alka
20.02.13,08:35
Ak pracuje na DIČ, podáva DP typ B
fenixv
21.02.13,08:11
Dakujem este mam dilemu či v odiely VI. mam vyplnit riadok 8 alebo 6 Dakujem
fenixv
21.02.13,15:13
neviete niekto ci poistovaci agent ma platene preddavky na dan alebo ako dochodca zrazane nejake povinne platby
veronikasad
21.02.13,15:16
neviete niekto ci poistovaci agent ma platene preddavky na dan alebo ako dochodca zrazane nejake povinne platby
odkedy túto činnosť vykonáva ? Preddavky na daň by platil len pri vysokom príjme, poistné do SP na základe príjmov a preddavky na zdr.poistenie neplatí z minima, ale v skutočnej výške na základe RZZP spred 2 rokov. (v r.2012 z RZZP za rok 2010)
Mila123
21.02.13,15:16
neviete niekto ci poistovaci agent ma platene preddavky na dan alebo ako dochodca zrazane nejake povinne platby
aj pre poisťovnacieho agenta platí, že ak má povinnosť uhrádzať preddavky na daň, tak ich musí platiť, alebo každý Q, či mesiac žiadať DÚ o možnosť inak platiť, resp. neplatiť preddavky na daň.....
Katy a R
21.02.13,15:21
neviete niekto ci poistovaci agent ma platene preddavky na dan alebo ako dochodca zrazane nejake povinne platby
ak sa to týka toho príjmu vyššie :confused: (3500) - tak preddavky neplatí .
fenixv
21.02.13,15:53
aj v roku 2010 bol dochodcom príjem mal iba minimalny nikdy nemusel platit dan.
Takze si mal minuly rok odvadzat odvody ale ak bol iba takymto poistovacim agentom ma si ich odvádzat sam celych 25+9% ako pri zamestnanych poberateloch dochodkov?
Katy a R
21.02.13,16:00
aj v roku 2010 bol dochodcom príjem mal iba minimalny nikdy nemusel platit dan.
Takze si mal minuly rok odvadzat odvody ale ak bol iba takymto poistovacim agentom ma si ich odvádzat sam celych 25+9% ako pri zamestnanych poberateloch dochodkov?
veľmi ťažko sa ti radí. Ak mu chceš robiť DP - tak si aj naštuduj aspoň základné veci ... veď z tohto čo píšeš mi vychádza, že si nečítala ani poučenie k DP
Alebo nech si to dá spraviť niekomu inému.
fenixv
21.02.13,16:04
teda tohoto poistovacieho agenta zacal robit v marci predtym tiez vykonaval podobnu cinost ale za podstatne mensi prijem. Takze by nemal platit odvody myslim ze nedosiahol vymeriavaci zaklad
dakujem za rady
veronikasad
21.02.13,16:09
aj v roku 2010 bol dochodcom príjem mal iba minimalny nikdy nemusel platit dan.
Takze si mal minuly rok odvadzat odvody ale ak bol iba takymto poistovacim agentom ma si ich odvádzat sam celych 25+9% ako pri zamestnanych poberateloch dochodkov?
Uveď na základe akej zmluvy robí poisťovacieho agenta a výšku príjmov = tržieb za rok 2010, 2011 a 2012.
fenixv
21.02.13,16:10
veru budem sa musiet viac informovat lebo dostala som iba akesi avízo o vyplateni provízii a par uctov od telefonov a tak mu vychadza podla mna na dochodcu dost vysoka dan tak som chcela vediet ako to je a ci ma povinnost niekto platit odvody a pod. zatial dakujem.
veronikasad
21.02.13,16:12
veru budem sa musiet viac informovat lebo dostala som iba akesi avízo o vyplateni provízii a par uctov od telefonov a tak mu vychadza podla mna na dochodcu dost vysoka dan tak som chcela vediet ako to je a ci ma povinnost niekto platit odvody a pod. zatial dakujem.
Na základe avíza účtovník daňové priznanie nikdy nerobí.
fenixv
21.02.13,16:25
tak teda budem potrebovat vypisy z uctu alebo mam aj vystavit faktury netusim ako takytťo pracovný pomer funguje
veronikasad
21.02.13,16:28
tak teda budem potrebovat vypisy z uctu alebo mam aj vystavit faktury netusim ako takytťo pracovný pomer funguje
aké faktúry, komu a za čo chceš vystavovať ?
Katy a R
21.02.13,16:33
tak teda budem potrebovat vypisy z uctu alebo mam aj vystavit faktury netusim ako takytťo pracovný pomer funguje
o akom pracovnom pomere to píšeš :eek::confused: - veď už si pozri ozaj aspoň zákon o DzP - dovtedy nikomu nerob žiadne DP! lebo v tomto prípade fakt môžeš toho dôchodcu poškodiť:mee:
Tweety
21.02.13,16:36
Obdivujem odvahu niektorých tiež účtovníkov.:rolleyes: A nemajú ani toľko odvahy, aby si prečítali zákony, potrebné k svojej práci .V poslednej dobe je ich tu viac ako dosť. Vôbec si neuvedomujú, že svojou neznalosťou poškodzujú svojich klientov.
abel
21.02.13,16:37
tak teda budem potrebovat vypisy z uctu alebo mam aj vystavit faktury netusim ako takytťo pracovný pomer funguje

tak pracovný pomer alebo živnosť....
Katy a R
21.02.13,16:43
tak pracovný pomer alebo živnosť....

ani PP, ani živnosť - podľa osobitných predpisov - viď príspevok č. 4
fenixv
21.02.13,18:56
Ďakujem už som si naštudovala prediskutovala s odborníkom