lleennkkaa1
19.02.13,16:04
výhra v daňovom priznaní sa udáva s DPH alebo bez DPH ?
Dakujem :)
lleennkkaa1
19.02.13,18:06
prosííím
Melnick
19.02.13,18:09
Prečo sa na výhru pozeráš z pohľadu DPH ?
kn-alka
19.02.13,18:10
Máš doklad o výške výhry s DPH???
kn-alka
19.02.13,18:10
Pýtaš sa teraz na DP z dane z pridanej hodnoty, alebo na DP z príjmov?
lleennkkaa1
20.02.13,13:59
Pytam sa ohladom DP z príjmov a na doklade o výhre je suma 266 € bez DPH. tak do DP mam dať tu sumu 266 € ?
Tweety
20.02.13,14:20
Pytam sa ohladom DP z príjmov a na doklade o výhre je suma 266 € bez DPH. tak do DP mam dať tu sumu 266 € ?
Áno, 266€
ewita888
19.03.13,20:43
Poprosím:
Uvažujem správne, že príjem z peňažnej výhry v Čechách môžem v DP vyňať?
ewita888
19.03.13,20:45
doplním, v CZK bola zdanená
-Dana-
19.03.13,21:26
Vyňatie platí len ak sa poberajú príjmy zo závislej činnosti, inak platí zápočet dane.
Ak je dotyčná osoba zdravotne poistená na Slovensku tak odvody bude platiť.

Jedine, že by nevznikla povinnosť podať DP alebo výhra by bola u nás oslobodená od dane....
ewita888
19.03.13,21:39
Vyňatie platí len ak sa poberajú príjmy zo závislej činnosti, inak platí zápočet dane.
Ak je dotyčná osoba zdravotne poistená na Slovensku tak odvody bude platiť.

Jedine, že by nevznikla povinnosť podať DP alebo výhra by bola u nás oslobodená od dane....
ok, čosi som našla na nete, použijem metódu zápočtu..
ewita888
21.03.13,14:06
Ešte skúsim vytiahnuť moju otázku /prísp. 8/ na svetlo božie, pretože stále mi to vrta v hlave a názory sa líšia..

V zmluve o zamedzení dvojitého zdanie z ČR som našla :
Článok 20
Iné príjmy
1. Príjmy rezidenta jedného zmluvného štátu, nech majú zdroj kdekoľvek, ktoré sa neuvádzajú v predchádzajúcich článkoch tejto zmluvy, podliehajú zdaneniu iba v tomto štáte.

2. Príjmy rezidenta jedného zmluvného štátu z výhier v lotériách, stávkach a iných podobných hrách, z výhier v súťažiach a žrebovaniach, ktoré majú zdroj v druhom zmluvnom štáte, sa však možu zdaniť aj v tomto druhom štáte.

3. Ustanovenia odsekov 1 a 2 sa neuplatnia na príjmy iné než príjmy z nehnuteľného majetku, ktorý je definovaný v článku 6 odseku 2, ak príjemca takýchto príjmov, ktorý je rezidentom jedného zmluvného štátu, vykonáva svoju činnosť v druhom zmluvnom štáte prostredníctvom stálej prevádzkarne, ktorá sa tam nachádza, a ak právo alebo majetok, za ktoré sa príjmy platia, sa skutočne spája s touto stálou prevádzkarňou. V takom prípade sa uplatnia ustanovenia článku 7.

Vedel by to niekto vyložiť?
zanetth
21.03.13,14:56
http://www.enoviny.sk/?cid=61778

Ak má však SR uzatvorenú s príslušným štátom zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia, bude sa pri zdaňovaní cien a výhier zo zahraničia prednostne postupovať podľa tejto zmluvy, konkrétne podľa článku „Iné príjmy“. Vo všeobecnosti právo na zdanenie má výhradne štát rezidencie. V niektorých prípadoch môžu byť „Iné príjmy“ (konkrétne výhry v lotériách, stávkach a iných podobných hrách, výhry zo súťaží a žrebovaní) zdaňované aj v štáte zdroja (napr. zmluva o zamedzení dvojitého zdanenia s ČR).
ewita888
21.03.13,15:36
takže treba použiť metodu zápočtu.. snáď som dobre pochopila..
ewita888
22.03.13,12:29
mám to čierne na bielom, hned som spokojnešia :)

Dobrý deň,

Kompetenčné centrum finančných operácií Banská Bystrica Vám na základe Vašej žiadosti oznamuje nasledovné:
Podľa článku 22 zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia medzi SR a ČR (238/2003 Z. z.) sa na vylúčenie dvojitého zdanenia použije metóda zápočtu dane.

Ing. Katarína Durajová, odbor podpory a služieb pre verejnosť

Váš dopyt:

Poprosím:

Výhra v Čechách bola v Čechách zdanená - 15 % daňou zo sumy..... Môžem si túto výhru v DP vyňať, alebo musím použiť metódu zápočtu dane? Ďakujem.