Petusa Prochazkova
19.02.13,19:47
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť v roku 2012, som 7mesiacov pracovala na TPP/13dní PN/ zvyšných 5mesiacov som evidovaná na úrade Práce ako nezamestnaná a počas tejto doby som poberala podporu v nezamestnanosti, a počas tej doby som zároveň pracovala na dohodu. Do danového priznania vypisujem iba údaje z potvrdenia o príjme od zamestnávateľa za tích 7mesiacov, plus do jedného riadku č.32a uvádzam príjem z dohody, Je ešte niekde inde potrebné uviesť tento príjem z dohody? A nezdanitelná časť zákl. bude celá čiže 3644,74? Potrebujem k DP priložiť aj nejaké prílohy? Ako napríklad kopiu výpisu príjmu z dohody, zaradenie do evidencie na úrade,alebo nejaké iné doklady zo sociálnej poistovne? Tú 13dňovú PN si treba všímať? Ďakujem za odpoveď.
tictac7
19.02.13,18:57
...ako čítať vieš? Zadala si otázku, dostala si odpoveď http://www.porada.sk/t185376-p5-najcastejsie-otazky-k-dani-z-prijmu-za-r-2011-pre-fyzicke-osoby-nepodnikatelov.html#post2255728
, napriek tomu zadávaš novú tému?!
kn-alka
19.02.13,18:59
K DP potrebuješ len 2 potvrdenia o príjme z TPP a z dohody. V DP vyplňuješ r. 32 z oboch potvrdení, r. 32a je Z TOHO dohoda (len informatívne)
Petusa Prochazkova
19.02.13,19:07
Pán Tictac, nevedela som sa tu orientovať, tak som to takto stvorila, je to azda niečo také strašné. Aj tak Vám ďakujem za odpoveď.
tictac7
19.02.13,19:38
Pani Petusa Prochazkova, nie som pán (ale to je v pohode, podľa nicku sa nedá poznať pohlavie), napriek tomu, stalo sa niečo strašné a to je to, že si porušila (prepáč za tykanie, ale tu je to zvykom) našu ETIKETU (ktorú si si mala pri registrácii....
tictac7
19.02.13,19:39
...prečítať). A aj pri zadávaní otázky sa Ťa systém niekoľkokrát opýta, či si si istá, že tú otázku chceš zadať, že už nie je niekde zadaná.... takže tak
Petusa Prochazkova
19.02.13,20:23
Ešte jednu radu by som potrebovala,k úplnému dokončeniu. Vie mi ešte na toto niekto dať príspevok? Do kolonky r.62 Uhrn preddavkov na daň zrazených podľa parag.35 v mojom prípade uvádzam čiastku Uhrnu z Trvalého prac.pomeru plus Uhrnu čiastku z dohody. Lebo ked som tieto dve sumy zčítala, tak mi vyšiel dosť veľký preplatok okolo 280eur. Keď som do tejto kolonky započítala len Uhrn preddavkov z TPP tak to bol preplatok okolo 200eur. Ďakujem
tictac7
19.02.13,20:36
Ešte jednu radu by som potrebovala,k úplnému dokončeniu. Vie mi ešte na toto niekto dať príspevok? Do kolonky r.62 Uhrn preddavkov na daň zrazených podľa parag.35 v mojom prípade uvádzam čiastku Uhrnu z Trvalého prac.pomeru plus Uhrnu čiastku z dohody. Lebo ked som tieto dve sumy zčítala, tak mi vyšiel dosť veľký preplatok okolo 280eur. Keď som do tejto kolonky započítala len Uhrn preddavkov z TPP tak to bol preplatok okolo 200eur.
Ďakujem

...matematická operácia sa nenazýva zčítanie ale sčítanie.....to len tak na okraj.
K veci: áno, sčítaš všetky preddavy, zo všetkých potvrdení. To, že Ti vyšiel preplatok je úplne normálne - vzhľadom na skutočnosť, že na TTP, pri ktorom si mala uplatňovanú NČZD bol len 7 mesiacov a pri príjme z dohody Ti NČZD nebola uplatnená vôbec.