studentkavs
19.02.13,19:43
Dobrý deň, chcem sa Vás opýtať, mám vyštudovanú predškolskú a elementárnu pedagogiku (Bc.), učiteľstvo pre primárne vzdelávanie (Mgr.) strednú školu nemám pedagogickú, viem, že v zákone je, že po ukončení adaptačného vzdelávanie môžem ísť do 10 platovej triedy iba ak mám strednú pedagogickú, ale počula som o tom, že by mi titul mgr. mal riaditeľ uznať, pretože ide o náväznosť na predškolskú a elementárnu pedagogiku. Neviete niečo o tom? ďakujem

chcem ostať pracovať v mš
Sabadka
20.02.13,13:04
Dobrý deň, chcem sa Vás opýtať, mám vyštudovanú predškolskú a elementárnu pedagogiku (Bc.), učiteľstvo pre primárne vzdelávanie (Mgr.) strednú školu nemám pedagogickú, viem, že v zákone je, že po ukončení adaptačného vzdelávanie môžem ísť do 10 platovej triedy iba ak mám strednú pedagogickú, ale počula som o tom, že by mi titul mgr. mal riaditeľ uznať, pretože ide o náväznosť na predškolskú a elementárnu pedagogiku. Neviete niečo o tom? ďakujem


chcem ostať pracovať v mš

Pozrite si vyhlášku 437/2009 časť I učiteľ MŠ. AK spĺňate kvalifikačné predpoklady pre VŠ II. stupňa, tak Vás môže zamestnávateľ zaradiť do 10 PT po absolvovaní adaptačného vzdelávania. Ak nie, tak
Vám môže zohľadniť len VŠ I. stupňa, tam spllňate kvalifikačné predpoklady ale to je len 9 PT.
studentkavs
21.02.13,10:43
Ďakujem veľmi pekne, tak píše tam "v študijnom odbore predškolská pedagogika a učiteľstvo pre 1. stupeň základnej školy" takže možno by som mala šancu dostať sa do 10 PT po adaptačnom. Ale viacmenej to záleží na riaditeľovi školy mám pocit, pretože si myslím, že bude vyrukovať s tým, že nemám absolvovanú strednú pedagogickú školu...takže neviem no.
Sabadka
21.02.13,11:11
Ďakujem veľmi pekne, tak píše tam "v študijnom odbore predškolská pedagogika a učiteľstvo pre 1. stupeň základnej školy" takže možno by som mala šancu dostať sa do 10 PT po adaptačnom. Ale viacmenej to záleží na riaditeľovi školy mám pocit, pretože si myslím, že bude vyrukovať s tým, že nemám absolvovanú strednú pedagogickú školu...takže neviem no.


To že nemáš strednú pedagogickú školu je bezpredmetné. Nezaraďuje ťa ako zamestnanca so stredoškolským vzdelaním ale ako zamestnanca s vysokoškolským vzdelaním. Ale pozor. Vo vyhláške máš uvedené " v študijnom odbore predškolská pedagogika a učiteľstvo pre 1. stupeň" toto musíš mať uvedené aj na diplome. Keby bolo vo vyhláške miesto písmenka a napísané alebo, tak máš na výber buď VŠ II. stupňa v študijnom odbore predškolská pedagogika, alebo VŠ II. stupňa učiteľstvo pre 1. stupeň ZŠ. V tomto prípade to musia byť oba odbory spolu. Mám to od p. Belešovej, s ňou som konzultovala takýto prípad. Vo vyhláške bolo napísané presne to čo si našla ty a dotyčná mala len predškolskú pedagogiku a nemohli sme jej kvalifikáciu uznať.
studentkavs
22.02.13,18:19
Ja mám vyštudované Bc. Predškolská a elementárna pedagogika
Mgr. Učiteľstvo pre primárne vzdelávanie
takže mi to neuzná...a oplatí sa mi dorobiť si 2 roky nadstavbu na strednej pedagogickej alebo radšej sa mám zamerať na zbieranie kreditov a atestácie? Alebo ak by som si urobila malý doktorát PaedDr. posunula by som sa do vyššej platovej triedy?