robobo
19.02.13,21:21
Poraďte mi niekto prosím Vás, cifra pri ktorej vzniká povinnosť platiť soc.odvody je pre rok 2013 47OO€ ak sa nemýlim. ak začnem poberať príspevok na podporu zamestnania mladých tak dostanem cca 456€/mesiac a tým pádom mi už to spraví od marca do decembra 4560 čo s príjmami zo živnosti presiahne 4700€,bez príspevku to pravdepodobne nepresiahnem...zaujíma ma či sa príspevok na zamestnanie počíta k položkám ,ktoré ovplyvňujú vznik povinnosti platiť soc.odvody nakolko je to príspevok na zamestnanca a neni to moj príjem prosím o radu dakujem ROBO
mondes
19.02.13,20:43
Poraďte mi niekto prosím Vás, cifra pri ktorej vzniká povinnosť platiť soc.odvody je pre rok 2013 47OO€ ak sa nemýlim. ak začnem poberať príspevok na podporu zamestnania mladých tak dostanem cca 456€/mesiac a tým pádom mi už to spraví od marca do decembra 4560 čo s príjmami zo živnosti presiahne 4700€,bez príspevku to pravdepodobne nepresiahnem...zaujíma ma či sa príspevok na zamestnanie počíta k položkám ,ktoré ovplyvňujú vznik povinnosti platiť soc.odvody nakolko je to príspevok na zamestnanca a neni to moj príjem prosím o radu dakujem ROBO

Povinnosť platiť odvody do SP od júla 2013 máš vtedy, ak tvoje príjmy zo živnosti za rok 2012 presiahnu sumu 4 716,- Eur. Neviem, o akom príspevku píšeš, ale ten obrat pre účely sociálnej poisťovne sa počíta len zo živnosti.
Takže ak si mal príjmy zo živnosti za rok 2012 menej ako 4716,- Eur, tak od júla 2013 nebudeš povinný platiť odvody do SP.
robobo
19.02.13,20:50
mám na mysli príspevok na zamestnanie mladých do 29 rokov,tú novinku ktorú vytvorili že ked je niekto do 29 alebo nad 50 rokov 3mesiace na urade práce tak zamestnávateľ mu vytvorí prac.miesto minimálne na 18mesiacov a na 12 mesiacov mu platia príspevok to ma zaujíma či mi taký príspevok bude spadať do príjmov
Mila123
19.02.13,20:51
mám na mysli príspevok na zamestnanie mladých do 29 rokov,tú novinku ktorú vytvorili že ked je niekto do 29 alebo nad 50 rokov 3mesiace na urade práce tak zamestnávateľ mu vytvorí prac.miesto minimálne na 18mesiacov a na 12 mesiacov mu platia príspevok to ma zaujíma či mi taký príspevok bude spadať do príjmov
príjem pre koho? pre zamestnávateľa to áno, pre zamestnanca? iba jeho mzda je jeho príjmom....
robobo
19.02.13,21:00
čiže ked ten príspevok budem poberať ako zamestnávateľ a presiahnem s príspevkom cez 4716€ začínam platiť do SP?
SlovCapital
11.09.13,16:05
Zdravím Robo,
dnes - 11.9.2013 bola uverejnená výzva na podávanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok na zamestnávanie mladých do 29 rokov - viď príloha kde nájdeš aj podmienky...Pôvodné (tak veľmi propagované) alokované finančné zdroje už boli vyčerpané, teraz je možnosť podať si priamo žiadosť o NFP na riadiaci orgán v rámci projektu kde sú však ešte obmedzenejšie finančné zdroje - preto sa treba poponáhľať.

Čo sa konkrétne týka Tvojej otázky - príspevky de minimis sa považujú za príjem. Odporúčam sa ale radšej osobne obrátiť na kvalifikovanú účtovníčku ,-)

Alžbeta, SlovCapital s.r.o.