Irencer
19.02.13,23:07
Priateľ nepodnikateľ predáva rozostavanú stavbu so stratou. Známa účtovníčka mu povedala, že nemá povinnosť podať DP. Je táto informácia správna?
Irencer
20.02.13,07:33
Nikto mi nevie poradiť?
Irencer
20.02.13,15:19
Prosim, prosim. Neviem si rady.
Irencer
21.02.13,10:03
Zatiaľ nikto nereagoval. Skúsim zadať otázku inak. Ak FO nepodnikateľ predáva dom, alebo byt so stratou, je povinný podať daňové priznanie, alebo nie, keď mu vychádza nulová daň.
skaspa
21.02.13,11:27
Zatiaľ nikto nereagoval. Skúsim zadať otázku inak. Ak FO nepodnikateľ predáva dom, alebo byt so stratou, je povinný podať daňové priznanie, alebo nie, keď mu vychádza nulová daň.
výška dane/straty nemá vplyv na to, či povinnosť podať daňové priznanie vzniká alebo nevzniká (aj živnostník, ktorý je v strate a má teda daň 0 Eur má povinnosť podať daňové priznanie); dôležité je, či tento príjem je od dane oslobodený alebo nie je; ak je oslobodený, netreba podávať daňové priznanie aj keby bol predaj uskutočnený so ziskom; ak nie je oslobodený, treba podať daňové priznanie aj keď je strata
martinez
21.02.13,12:12
ano presne tak, podstatne je pozriet si §9,1,a-b zakona o DP....
v pripade, ze sa jedna o rozostavanu stavbu, ktora nebola skolaudovana, treba zistit v stavebnom zakone, ze ci sa jedna o nehnutelnost a ci vyssieuvedny paragraf aplikovat
veronikasad
21.02.13,12:27
Zatiaľ nikto nereagoval. Skúsim zadať otázku inak. Ak FO nepodnikateľ predáva dom, alebo byt so stratou, je povinný podať daňové priznanie, alebo nie, keď mu vychádza nulová daň.
ak predáva byt alebo dom a vznikla mu povinnosť podať DP, podáva ho aj v prípade, ak ho predáva so stratou.
lulko
10.03.13,20:52
dobrý večer,
riešim práve jeden problém s predajom rozostavanej stavby. Neviete mi niekto poradiť? ide o predaj rozostavanej stavby na darovanom pozemku. čo je daňovým výdavkom? Pri pozemku mám znalecký posudok v reprodukčnej cene, ktorá bola v roku darovania. Stavbu začal stavať v roku máji 2008 a v novembri 2009 bola zapísaná do katastra ako rozostavaná stavba. Sú daňovým výdavkom výdavky na stavbu od začiatku stavby až do jej predaja, alebo je daňovým výdavkom cena určená zo znaleckého posudku ku dnu zápisu stavby do katastra a ďalšie výdavky ako technické zhodnotenie nehnuteľnosti? Môžem si od predajnej ceny pozemku odpočítať reprodukčnú cenu? Nestretla som sa ešte s takýmto prípadom, tak poprosím ak by mi niekto mohol poradiť. ďakujem