RIKKKI
20.02.13,04:12
Cez internet som hral hru poker a vyhral som peniaze.
Ked ale chcem, aby mi ich poslali na účet, tak odo mňa žiadajú poslanie
prednej a zadnej strany kopie občianskeho preukazu.
Už som im poslal kopiu faktúry za telefón.
Majú právo to žiadať?
Nemôže prísť z ich strany k zneužitiu mojich dokladov?

Ďakujem za odpoveď.
buchač
20.02.13,07:22
Cez internet som hral hru poker a vyhral som peniaze.
Ked ale chcem, aby mi ich poslali na účet, tak odo mňa žiadajú poslanie
prednej a zadnej strany kopie občianskeho preukazu.
Už som im poslal kopiu faktúry za telefón.
Majú právo to žiadať?
Nemôže prísť z ich strany k zneužitiu mojich dokladov?

Ďakujem za odpoveď.
Tipos občas vyplatí ťažké peniaze ... nepotrebuje nič , iba ten tiket , ktorým sa výherca preukáže ...
Zvyšok je na výhercovi , že ako sa rozhodne ... či hotovosť , či prevod , či oboje ...
blavaciko
20.02.13,07:36
zahranicne portaly to chcu casto, na to aby niekto zneuzil tvoje doklady mu ich vobec nemusis ani posielat, dneska uz su ine finty
bodliak
20.02.13,07:46
Tak im nič neposielaj a hotovo.
Dáša_
20.02.13,07:57
teda netuším, kto je prevádzkovateľ tejto hry, ale nemôže to súvisieť so zrážkovou daňou? Peňažné výhry sú takto danené tuším u nás.
destiny999
24.02.13,20:13
Ahoj,

1. pravo pozadovat to rozhodne maju. Kedze si tam hral automaticky si suhlasil s ich pravidlami. A kazda online poker herna to ma v pravidlach a velmi prisne sa to dodrzuje. Paradoxne je to nariadenie EU proti praniu spinavych penazi. Pokial im neposles pozadovane dokumenty peniaze ti rozhodne nevyplatia. Tieto firmy su regulovane podla zakonov a jurisdikcie kde boli registrovane a podla tooh ktory stat im udelil hernu licenciu. Vacsinou su to staty ako Isle of Man, Gibraltar, Malta a pod...

2. Prevadzkovatel je vacsinou nejaka Ltd spolocnost - teda zahranicna firma.

3. Viac sa celkovo o tomto probleme mozes docitat aj tu: Online poker v europe (http://www.pokernazivo.com/vyzera-s-online-pokrom-v-europe)