Ganzara
20.02.13,10:24
Ako je to s podnikateľkým účtom. Mám živnostníkov, ktorý majú účet a z neho platia aj nákupy a výbery automatom. Ale chodia tam samozrejme aj úhrady faktúr, platenie faktúr a odvody. Môže to byť. Jasné že mi potom nesedí účet na konci roka učtujem len veci, ktoré patria do účtovníctva. Môže to byť?
kn-alka
20.02.13,09:29
Nie je zákonom dané, že podnikateľ musí mať bankový účet len na podnikanie. Dokonca nemusí mať žiadny.
Pravdaže nám - účtovníkom sťažujú prácu.
Ja osobne takéto BÚ účtujem takto:
Zaúčtujem pohyby, ktoré sa týkajú podnikania. Ostatné spočítam a jednou sumou zaúčtujem do osobnej spotreby.
Takto mi sedí konečný stav účtu.
Mimochodom aj ja osobne mám len jeden účet, kde platím osobné aj podnikateľské veci.
Ganzara
20.02.13,10:59
Ďakujem, nevedela som čo mám robiť s tým zbytkom, mimo účtovníctva. Tak to je super. Tým pádom môžem už zaúčtovať aj poplatky za účet a daň.
ramarkN
08.03.13,12:34
Dobry den,
ako uctovat nakup pohonnych hmot v hotovosti, rozny rez. mat., ked nema pokladnicu, vzdy si len vyberie nejaku hotovost z uctu a to kartou, nejake peniaze si necha a nieco minie na tieto vydavky. Mal by mat zauctovany vyber z uctu a nasledne vklad do pokladne len v tej sume ako ma blocky? uctuje v jednoduchom uctovnictve. Dakujem za odpoved
ramarkN
08.03.13,12:36
opravujem, nevedie jednoduche uctovnictvo, ale danovu evidenciu :)
Lucia Maženska
12.03.13,20:38
Ja mám zasa tú skúsenosť, že SZČO využíva osobný účet možno 2-krát ročne. Prípadné úhrady zaúčtujem v pokladni a podložím to výpisom z účtu. Ževraj sa to z daňového hľadiska dá urobiť aj tak.