marén
20.02.13,13:28
Môže mi niekto vysvetliť ako to funguje s DPH , vystavujem fa do Čiech za tovar , obaja sme plátcami DPH . Mám vystaviť fa bez DPH a poslať súhrnný výkaz ? Či ? ďakujem
Tweety
20.02.13,12:43
Áno, fakturuješ bez dane.
Krakonoš
20.02.13,12:45
Áno, Fa bude bez DPH, ak dodanie tovaru spĺňa podmienky podľa § 43 zákona o DPH. Treba si k nej odložiť aj potvrdenia podľa §43, ods. 5.
Vystavená Fa musí obsahovať údaje podľa §74.
Potom do 20 dní po skončení obdobia (§80) sa elektronicky podáva súhrnný výkaz na daňový úrad.
marén
20.02.13,12:52
Veľmi pekne ďakujem.
Najka
25.02.13,10:16
Ahojte vystavujem faktúru do ČR za tovar, ktorý im zajtra odvezieme vlastným autom.
Na faktúre je uvedená cena tovaru + doprava. Fakturujem bez DPh a na faktúre uvediem formulku: "dodanie je oslobodené od DPH". Stačí to takto, je to O.K??
skvrnka
11.03.13,11:30
Predali sme traktor (bol bez ŠPZ, len na dvore) do ČR fyzickej osobe, ktorá
má IČ DPH. Pri jeho kúpe sme nemohli uplatniť odpočet DPH. Preto pri predaji
uplatňujeme §42 predaj tovaru, pri kúpe ktorého sme nemohli uplatniť odpočet
DPH, do DP DPH nám nevstupuje (platí pre predaji v SR), ale nevieme, či
to isté platí aj pri predaji do ČR, a ako to súvisí so súhrnným výkazom, či
musíme urobiť, keď ho nepredávame podľa §43.
skvrnka
12.03.13,17:37
Predali sme traktor (bol bez ŠPZ, len na dvore) do ČR fyzickej osobe, ktorá
má IČ DPH. Pri jeho kúpe sme nemohli uplatniť odpočet DPH. Preto pri predaji
uplatňujeme §42 predaj tovaru, pri kúpe ktorého sme nemohli uplatniť odpočet
DPH, do DP DPH nám nevstupuje (platí pre predaji v SR), ale nevieme, či
to isté platí aj pri predaji do ČR, a ako to súvisí so súhrnným výkazom, či
musíme urobiť, keď ho nepredávame podľa §43.
Nevie niekto poradiť??????
skvrnka
19.03.13,05:31
Predali sme traktor (bol bez ŠPZ, len na dvore) do ČR fyzickej osobe, ktorá
má IČ DPH. Pri jeho kúpe sme nemohli uplatniť odpočet DPH. Preto pri predaji
uplatňujeme §42 predaj tovaru, pri kúpe ktorého sme nemohli uplatniť odpočet
DPH, do DP DPH nám nevstupuje (platí pre predaji v SR), ale nevieme, či
to isté platí aj pri predaji do ČR, a ako to súvisí so súhrnným výkazom, či
musíme urobiť, keď ho nepredávame podľa §43.

Neviete poradiť ako to posúdiť?
Klara321
19.03.13,11:36
Neviete poradiť ako to posúdiť?

Podla mna uvazujes spravne. SV nepodavas.
a_je_to
22.03.13,14:00
Predali sme traktor (bol bez ŠPZ, len na dvore) do ČR fyzickej osobe, ktorá
má IČ DPH. Pri jeho kúpe sme nemohli uplatniť odpočet DPH. Preto pri predaji
uplatňujeme §42 predaj tovaru, pri kúpe ktorého sme nemohli uplatniť odpočet
DPH, do DP DPH nám nevstupuje (platí pre predaji v SR), ale nevieme, či
to isté platí aj pri predaji do ČR, a ako to súvisí so súhrnným výkazom, či
musíme urobiť, keď ho nepredávame podľa §43.

Pozor, predaj nepodlieha § 42 preto, lebo si traktor kúpila od neplatiteľa DPH, alebo že ste v čase nákupu neboli platiteľmi. Ale preto, že DPH vo faktúre bola, ale Ty si ju nemohla uplatniť v odpočte zo zákonných prekážok, /pozri § 49/3 a 49/7/ nie z toho, že nebola v nákupnej faktúre. Ten predaj traktora je klasické dodanie tovaru do krajiny EU podľa § 43. Tým patrí aj do SV.
skvrnka
25.03.13,14:30
Pozor, predaj nepodlieha § 42 preto, lebo si traktor kúpila od neplatiteľa DPH, alebo že ste v čase nákupu neboli platiteľmi. Ale preto, že DPH vo faktúre bola, ale Ty si ju nemohla uplatniť v odpočte zo zákonných prekážok, /pozri § 49/3 a 49/7/ nie z toho, že nebola v nákupnej faktúre. Ten predaj traktora je klasické dodanie tovaru do krajiny EU podľa § 43. Tým patrí aj do SV.

Sme občianske združenie a odpočet nemôžeme robiť z dôvodu (ani pri traktore sme nemohli), že ho nepoužívame na činnosť ktorá je zdaniteľným plnením, používali sme
ho na hlavnú činnosť -neziskovú, ktorá nám napr. nedovoľuje ani odpisy uplatniť.

Takže teraz už vôbec neviem, ktorý § použiť?????????????????
JM1968
18.04.13,12:35
Prosím o radu: vykonali sme opravu kamióna, spoločnosť nemá na SK sídlo ani prevádzku, ale v HU, majú IČDPH maďarské, vystavila som fa bez dph, dopísala na ňu, slovensky-anglicky, prenesenie daňovej povinnosti...Nakoľko som použila na miesto dodania §15 odst.1 budem robiť súhrnný výkaz. Nie som si ale istá či musím vyplniť aj r.17 na daňovom priznaní DPH-oslobodenie služby podľa §47? Zdá sa mi že nie, lebo dph oni odvedú....
JM1968
22.04.13,10:35
Prosím o radu: vykonali sme opravu kamióna, spoločnosť nemá na SK sídlo ani prevádzku, ale v HU, majú IČDPH maďarské, vystavila som fa bez dph, dopísala na ňu, slovensky-anglicky, prenesenie daňovej povinnosti...Nakoľko som použila na miesto dodania §15 odst.1 budem robiť súhrnný výkaz. Nie som si ale istá či musím vyplniť aj r.17 na daňovom priznaní DPH-oslobodenie služby podľa §47? Zdá sa mi že nie, lebo dph oni odvedú....
Už mi bolo poradené, že písať aj na riadne DP:(, mala som také aj vlani, nenapísala som...podať opravné DP, čo myslíte?
Džudi
22.04.13,10:43
No neviem, ale ak ste dodali službu podľa § 15 ods. 1 tak do daňového sa podľa môjho názoru neuvádza. Predsa Vy ho uvediete v SV a on sa samozdani v HU. Do nášho DP DPH sa uvádzaju dodania s miestom v SR.
JM1968
22.04.13,10:44
Zdravím, veď tak som to predtým chápala aj ja, ale skúsenejšia pani mi hovorila, že ona by to tam dávala,lebo je to oslobodenie podľa §47 a vraj by daňovému úradu nesedeli riadky...netuším aké, ďakujem. Ináč oprava sa vykonala na Slovensku - ten kamion tadeto prechádzal do Poľska
Džudi
22.04.13,12:06
Veď to, že Vy ste nedodali oslobodenú službu, ale službu s miestom dodania v Ićš . § 47 sa týka vývozu služieb. DÚ musí v Tvojom prípade sedieť SV a to či si HU spoločnosť vo svojom DP DPH samozdanila prijatú službu v tej výške ako si Ty uviedla v SV.
JM1968
22.04.13,13:22
Veď to, že Vy ste nedodali oslobodenú službu, ale službu s miestom dodania v Ićš . § 47 sa týka vývozu služieb. DÚ musí v Tvojom prípade sedieť SV a to či si HU spoločnosť vo svojom DP DPH samozdanila prijatú službu v tej výške ako si Ty uviedla v SV.Ďakujem pekne, takže som to vlani urobila dobre a do riadneho DP to nedám ani teraz, asi sme si s pani nerozumeli...pekný deň
robika
22.04.13,13:55
Prosim o radu, SK firma (platca DPH) poskytla personalne a sprostredkovatelske sluzby pre holandsku firmu (platca DPH), sluzba je bez DPH, uviedla som ju v SV, kedze miesto dodania som urcila podla §15, ods.1 (miesto dodania je v holandsku), ale neviem v ktorom riadku ju mam uviest v DP DPH? Alebo sa vobec neuvadza? Dakujem.
robika
22.04.13,15:19
Prosim o radu, SK firma (platca DPH) poskytla personalne a sprostredkovatelske sluzby pre holandsku firmu (platca DPH), sluzba je bez DPH, uviedla som ju v SV, kedze miesto dodania som urcila podla §15, ods.1 (miesto dodania je v holandsku), ale neviem v ktorom riadku ju mam uviest v DP DPH? Alebo sa vobec neuvadza? Dakujem.

po prestudovani vsetkych moznych diskusii, si myslim ze sa v DP tato sluzba neuvadza.