JDM
03.03.06,17:17
prosím všetkých znalých o radu,
ak podnikateľ, so živnosťou v ČR aj so živnosťou v SR podáva DP na Slovensku, je v poriadku, ak si odráta z DP pomernú časť zo zaplatenej dane v čechách?
...platí tu dvojité zdanenie?.....

neviem si rady, či si má priznať do DP aj príjmy prepočítané cez kurz k slovenských príjmom a potom si odrátať cez kurz zaplatenú daň v čechách...

----ď a k u j e m ------:eek:
Tweety
03.03.06,16:19
prosím všetkých znalých o radu,
ak podnikateľ, so živnosťou v ČR aj so živnosťou v SR podáva DP na Slovensku, je v poriadku, ak si odráta z DP pomernú časť zo zaplatenej dane v čechách?
...platí tu dvojité zdanenie?.....

neviem si rady, či si má priznať do DP aj príjmy prepočítané cez kurz k slovenských príjmom a potom si odrátať cez kurz zaplatenú daň v čechách...

----ď a k u j e m ------:eek:
Spočítajú sa všetky príjmy,( v ČR kurzom) a odráta sa zaplatená daň v ČR.:cool: takisto kurzom.
Johanka
03.03.06,16:43
Nie je celkom pravda, že sa odpočíta daň zaplatená v ČR. Táto daň sa započíta v pomere ( vyjadrenom v percentách) , ktorý vyjadruje pomer príjmov z ČR k celkovým príjmom.
JDM
03.03.06,16:46
TWEETY -:) ďakujem,

ak som to správne pochopila, tak sú to riadky v DP č. 82,83?
/v ČR podáva DP a platí daň/, prosím, je to tak?
Tweety
03.03.06,16:48
TWEETY -:) ďakujem,

ak som to správne pochopila, tak sú to riadky v DP č. 82,83?
/v ČR podáva DP a platí daň/, prosím, je to tak?
Si tam zaregistrovaná na DÚ?
JDM
03.03.06,16:52
má aj českú živnosť, dieťa narodené v Čechách, tam podáva DP a platí daň a uplatňuje odpočet na dieťa,
v SR má trvalý pobyt, tiež živnosť z ktorej platí odvody, podáva si tu DP, ale s tými príjmami v )CR neviem čo spraviť.
....ďakujem....
Tweety
03.03.06,16:56
má aj českú živnosť, dieťa narodené v Čechách, tam podáva DP a platí daň a uplatňuje odpočet na dieťa,
v SR má trvalý pobyt, tiež živnosť z ktorej platí odvody, podáva si tu DP, ale s tými príjmami v )CR neviem čo spraviť.
....ďakujem....
Ak je tam registrovaný na Dú,( máDIČ) tak podľa mňa príjmy z Česka zdaní tam, príjmy u nás, zdaní doma. Nemôže dvakrát tie isté príjmy zdaňovať.
Johanka
03.03.06,17:03
Načo by nám potom boli zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia?????
Daňovník s neobmedzenou daňovou povinnosťou v SR musí v DP podanom v SR uviesť všetky príjmy, aj zo zdrojov v zahraničí. Príjmy zo živnosti v ČR síce zdaní v rámci priznania v ČR, ale musí ich v rámci príjmov z § 6 uviesť aj v slovenskom DP. V zmysle zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia daň zaplatenú v ČR započíta na daňovú povinnosť, ktorá mu vyjde v DP. Započítava sa tak, ako som uviedla v predošlom mojom príspevku.
Johanka
03.03.06,17:05
Rezidenciu mu stanovuje § 2 písm.d/, povinnosť zdaňovať aj príjmy zo zdrojov v zahraničí §2 písm. f/.
JDM
03.03.06,17:07
----a v tom DP sú to riadky 82,84?
nejako sa v tom motám, a ďakujem
Johanka
03.03.06,17:09
----a v tom DP sú to riadky 82,84?
nejako sa v tom motám, a ďakujem
Riadky 82 až 86.
JDM
03.03.06,17:22
----:) ďakujem, a ešte raz ďakujem.....
Oci
14.03.06,21:34
Týka sa riadok 43 (Minimální základ daně) bežného podnikateľa s českým ŽL? Kedy sa musí vyplniť? Hovorím o českom daňovom priznaní.
Ďakujem.
majernikova
14.02.11,07:56
Ahojte :-)
mám jednú prosbu o radu
známi má príjem HPP za jedenásť mesiacov a jeden mesiac mál živnosť založenú v ČR. Viem, že to tu už bolo rozobrané, ale ak by to nebol problém, prosím o radu ako postupovať
Ďakujem veľmi pekne
majernikova
14.02.11,12:23
Ahojte :-)
mám jednú prosbu o radu
známi má príjem HPP za jedenásť mesiacov a jeden mesiac mál živnosť založenú v ČR. Viem, že to tu už bolo rozobrané, ale ak by to nebol problém, prosím o radu ako postupovať
Ďakujem veľmi pekne

Prosím, odpoviem mi niekto :-) ďakujem