sisa30
20.02.13,15:19
Dobrý deň,
mám pár otázok, s ktorými potrebujem poradiť kamarátke, keďže viem, že ona by sem sama nenapísala :(
Takže po 1. - žije s manželom, ktorý má exekúciu asi spred 6 rokov, podpísané iba ním, asi 2 roky majú bezpodielové spoluvlastníctvo, zaujímalo by ma, či sa tá manželova exekúcia vzťahuje teraz aj na ňu, alebo nie... ?

2. Ak by odmietol jej manžel dedičstvo, či sa dá napadnúť aj po jeho odmietnutí / či naň niekto môže siahnuť, príp. vymáhať ho ak ho odmietne... / ?

3. Keď starí rodičia darujú ich deťom za ich života nehnuteľnosť, či im naň môže exekútor siahnuť, alebo niečo cez tú nehnuteľnosť vymáhať... dakujem pekne ... S.
SYSYLVA
26.03.13,15:02
dobry den.ja mam podobny problem...mam exekucie ktore splacam..a tie co nesplacam mam na bankovom ucte,takze aj oni si stahuju moje peniaze.ale teraz mam dostat do daru starsi rodinny dom po mojej babke a netusim,ci mi ho mozu exekuovat tak ako ucet...zostava mi dlh este okolo 6000 eur.poradi mi niekto??
mattto
26.03.13,15:18
dobry den.ja mam podobny problem...mam exekucie ktore splacam..a tie co nesplacam mam na bankovom ucte,takze aj oni si stahuju moje peniaze.ale teraz mam dostat do daru starsi rodinny dom po mojej babke a netusim,ci mi ho mozu exekuovat tak ako ucet...zostava mi dlh este okolo 6000 eur.poradi mi niekto??

exekvovať môžu, ale pochybujem, že sa exekútor rozhodne pre výkon exekúcie predajom nehnuteľnosti, keď sa vykonáva prikázaním pohľadávky. Ak exekútora nikto neupozorní, že si sa stala vlastníčkou nehnuteľnosti, sám od seba nezačne znova lustrovať v katastri.
korela
26.03.13,15:25
Na to sa má spoľahnúť? Tenký ľad.
draik
26.03.13,20:27
Exekútor by minimálne mohol zriadiť na danú nehnuteľnosť exekučné záložné právo. Postup exekútora závisí od toho, ako a v akej výške sa spláca exekučná pohľadávka.