Niran
20.02.13,16:04
Aky je Vas nazor na tento clanok ohladom vratenia poplatku za vedenie uveru? Rozmyslam nad tym ziadost spracovat podla uvedeneho vzoru a postupit to svojej banke, podla reakcii ludi v diskusii to to mohlo mat uspech.

Viď clanok: http://www.dobrenoviny.sk/c/8623/banky-nesmu-uctovat-poplatky-za-vedenie-uveru-navod-ako-vyziadat-ich-vratenie
misoft
20.02.13,15:32
Už môžeš! Dnes to "odklepli" aj hore.
bubkoch
20.02.13,17:29
Už môžeš! Dnes to "odklepli" aj hore.

kto a co dnes odklepol ? nemal by si si mýlit pojmy a dojmy ... :D
kopretinka
20.02.13,17:35
má to platiť až od júna (júla? nezachytila som presne) a určite sa to bude týkať až nových úverov.
bubkoch
20.02.13,17:38
má to platiť až od júna (júla? nezachytila som presne) a určite sa to bude týkať až nových úverov.

aj ty sa mylis ...
to co vlada dnes odklepla, je navrh zakona, ktory o.i. zakazuje od 10.6. vyberat poplatok za vedenie uveroveho uctu ... tyka sa to VSETKYCH uverov ...
tento navrh zakona nema s iniciativou za vratenie doteraz vyberanych poplatkov nic spolocne, navrh zakona nijako neriesi ich zakonnost ...
bubkoch
20.02.13,17:43
nic jednoduchsie ako si to najst a precitat ...

bod 8.

http://www.rokovania.sk/Rokovanie.aspx/RokovanieDetail/681

bod 18.
http://www.rokovania.sk/File.aspx/ViewDocumentHtml/Mater-Dokum-152984?prefixFile=m_

18. § 37 sa dopĺňa odsekom 21, ktorý znie:
„(21) Banke, zahraničnej banke a pobočke zahraničnej banky sa zakazuje požadovať od spotrebiteľa27f) úhradu poplatkov, náhradu nákladov alebo inú odplatu za vedenie, evidenciu alebo správu úveru alebo účtu, na ktorom je vedený úver a ktorého zriadenie alebo vedenie je podmienkou úverového vzťahu; to neplatí, ak ide o účet podľa § 708 až 715 Obchodného zákonníka, osobitného zákona35c) alebo osobitnú službu, ktorá nie je podmienkou úverového vzťahu.“.


Prechodné ustanovenia k úpravám účinným od 10.júna 2013
(1)Ustanoveniami tohto zákona sa od 10.júna 2013 spravujú aj právne vzťahy upravené týmto zákonom, ktoré vznikli pred 10.júnom 2013; vznik týchto právnych vzťahov, ako aj nároky z nich vzniknuté pred 10.júnom 2013 sa však posudzujú podľa predpisov účinných do 9.júna 2013.

(4)Zákaz podľa ustanovenia § 37 ods. 21 sa prvýkrát uplatní na úhradu poplatkov, náhradu nákladov alebo inú odplatu za vedenie, evidenciu alebo správu úveru alebo účtu, na ktorom je vedený úver a ktorého zriadenie alebo vedenie je podmienkou úverového vzťahu, splatnú po 9. júni 2013.
Niran
21.02.13,07:12
Zakonom chcu zrusit poplatky za vedenie uveru (jun 2013), ale ja som pisal o vrateni uz zaplatenych poplatkov.
katarina.j
21.02.13,07:15
podla mna to štát nemal vôbec dopustiť, aby si banky este učtovali za vedenie uveroveho učtu-ved dosť "ošmykávajú" ľudí na urokoch.
draik
21.02.13,08:11
Zakonom chcu zrusit poplatky za vedenie uveru (jun 2013), ale ja som pisal o vrateni uz zaplatenych poplatkov.

Môže podať žalobu a žiadať poplatky tri roky spätne.
draik
21.02.13,08:16
podla mna to štát nemal vôbec dopustiť, aby si banky este učtovali za vedenie uveroveho učtu-ved dosť "ošmykávajú" ľudí na urokoch.
Keď si pozriete zmeny v rôznych poplatkoch, ktoré banky v posledných mesiacoch realizovali a ktoré už ohlásili, tak je otázne, či klient nakoniec usporí. K tomu vyššie úrokové sadzby ako v mnohých iných krajinách. Pokus je to uznania hodný, len výsledok môže byť iný. Krízové heslo ohľadne finančných inštitúcií "too big to fail" by sa v tejto situácii dalo modifikovať na "too big to change".