NaHlavuPostavene
20.02.13,17:58
V auguste 2012 som ukoncila denné studium na VŠ. Približne od marca 2012 som bola registrovaná ako SZČO pričom v polovici septembra 2012 som szčo zrušila. Od polovice oktobra 2012 som zamestnaná na TPP. Moje príjmy ako szčo nepresiahli sumu vyššiu ako 2000e. Rovnako koncom mája 2012 mi skoncila dohoda o brigádnickej práci na rok, pričom príjem nebol vyssí ako 1800e.
Mám povinnosť podat si danové priznanie, ked som bola denným studentom na vš a zároven szčo, ak áno aký typ danového priznania mám použiť? počas doby denného studia som aj napriek tomu ze som pol roka bola vedená ako szčo neplatila zdravotné ani sociálku, nakolko to za mna ako denného studenta platil štát.
Anik
20.02.13,17:01
Samozrejme že máš povinnosť podať DP typ B
NaHlavuPostavene
20.02.13,17:05
ok, dakujem za odpoved, este jedna pod otázka...velmi sa do toho nevyznam, a len pred pár dnami som pricestovala na sr, takze uz nemam vela casu, cisto náhodou mi nevies poradit co vsetko potrebujem k tomu?
Anik
20.02.13,17:13
pri príjme SZČO približne od marca -sčítaš všetky príjmy a k nim uplatníš výdavky či už paušálne 40%, alebo budeš viesť evidenciu, alebo JÚ - myslím, že tebe by bol najlepší paušál
čo sa týka príjmu zo zamestnania tam ti mali-resp, vydali potvrdenie o zdaniteľnej mzde, kde máš uvedené hr. príjem, odv. čistý príjem a ak nebolo podpísané vyhlásenie tak aj zrazená daň - toto bude slúžiť aj ako príloha k DP - aj z prac. pomeru aj z dohody
ak použiješ paušál žiadne iné prílohy neprikladáš.
Pracovala si aj v zahraničí?
Predpokladám, že keď si už nebola študent VŠ tak si si platila odvody na ZP -47,58 mesačne, ak nie budeš mať nedoplatok na ZP
NaHlavuPostavene
20.02.13,17:27
Anik dakujem este raz a velmi za odpoved...co sa týka TPP tam mám potvrdenie o príjme, to je bez problému, co sa szčo týka musím este zavolat aby mi to vystavili, a mas pravdu, v mojom prípade bude lepsie paušál 40%, aj z dohody mám to potvrdenie, cize ak pouzijem pausál, tak prilozím len doklad o príjmoch ako szčo, potom z brugádnickej dohody ano? v zahranicí som nepracovala....zdravotku mam vybavenu, tam je vsetko OK.
takze bez ohladu na to ze počas toho ako som bola szčo som bola zároven aj denným študentom vš, podávam DP a budem platit dane, ano?
Anik
20.02.13,17:36
čo sa týka platby dane to ti neviem napísať nakoľko netuším aké boli z čoho príjmy
SZČO - §6 - strelím 2000 x 0,4 ==800 -- ak boli zapl. dáke odvody pripočítaš k tým 800 a odčítaš od 2000 eur
dohoda a PP §5 podľa potvrdení
príjmy podľa §5 aj 6 už čisté sčítaš - uplatníš z nich odp. položku 3644,74 a vyjde ti koľko dane ,áš zaplatiť resp. ti vrátia ak si dane platila to však netuším nepoznám tvoje príjmy