Wes
20.02.13,17:15
Zdravím,

mohol by mi niekto vysvetliť problematiku ohľadom zápisu spoločnosti cez UPVS.
Aký je postup pri zápise, ak chcem dokumenty odoslať v elektronickej forme?
Musia byť dokumenty podpísané prostredníctvom Qsign v opačnom prípade sa posielajú podklady výlučne v tlačenej forme?

Ako mám vlastne podpísať žiadosť o zápis prostredníctvom ZEP?
Výzve ma portál k podpisu po priložení všetkých podkladov alebo ako to vlastne celé funguje?

Ďakujem pekne za odpoveď.
Moja SRO
20.02.13,16:41
Musíš mať zakúpený príslušný SW a HW, v opačnom prípade nevieš nič podpisovať a podávať prostredníctvom ZEP.
Wes
20.02.13,20:47
HW mám zakúpený spolu so ZEPom.
Otázka znie či je možné podpisovať aj prostredníctvom nejakej web aplikácie na UPVS ako to má daňová sprava alebo bez Qsign nie je možné nič podpísať?
Moja SRO
21.02.13,05:44
iba cez Qsign
Economic
24.02.13,12:08
HW mám zakúpený spolu so ZEPom.
Otázka znie či je možné podpisovať aj prostredníctvom nejakej web aplikácie na UPVS ako to má daňová sprava alebo bez Qsign nie je možné nič podpísať?

Podania na živnostenský úrad sa podpisujú Dsigner Xades-om. Tak ako dokumenty podávané na www.drsr.sk (http://www.drsr.sk).

Pre podania do OR je QSign nevyhnutný.
rrtrash
12.03.13,12:37
Zdravim, ma niekto skusenost ako dopadne podanie, ak sa podpise nie autorizovanym programom QSign ale OpenSource programom napr. http://lockitsk.webnode.sk/ ?
Skusal niekto naprogramovat klienta pre D.Signer XAdES? D.Signer je totiz certifikovany(!) podpisovaci program - ak by niekto dokazal urobit klienta, ktory by nastavil a vyvolal funkcny D.Signer od drsr.sk nainstalovany na lokalnom PC na podpisanie ineho XML, nie toho z danoveho uradu, problem by bol legalne vyrieseny a neuveritelne predrazeny QSign by uz nerozculoval :D.
Preco vlastne vyrobca D.Signer neponuka podpisovanie online ako verejnu web sluzbu za mierny poplatok?
Notari ktori ponukaju elelektronicky podpis, robia iba komplet sluzbu, kde jednoducha zmena na OR stoji celkom 180 Euro + 33 Euro sudny poplatok, to je vysmech... Este bola 1 notarka ochotna urobit iba ciste ohlasenie a odoslanie z pripravenych podkladov za 80 E + 33 sudny poplatok.
Celkove hodnotenie: elektronicky podpis jepre obcana prilis zlozity a drahy a tak uspora na poplatkoch je vyhradena pre uzku skupinu vyvolenych resp. bohatych ktori robia viac operacii v roku a oplati sa im spekulovat na polovicny sudny poplatok, mali ludia budu teda nutene nadalej platit 2 nasobne sudne poplatky oproti bohatym.
Co uz notari dokazu "vyzrat" za jednoduchu administrativnu pracu, to je neakceptovatelne!
Economic
12.03.13,13:04
Zdravim, ma niekto skusenost ako dopadne podanie, ak sa podpise nie autorizovanym programom QSign ale OpenSource programom napr. http://lockitsk.webnode.sk/ ?
Skusal niekto naprogramovat klienta pre D.Signer XAdES? D.Signer je totiz certifikovany(!) podpisovaci program - ak by niekto dokazal urobit klienta, ktory by nastavil a vyvolal funkcny D.Signer od drsr.sk nainstalovany na lokalnom PC na podpisanie ineho XML, nie toho z danoveho uradu, problem by bol legalne vyrieseny a neuveritelne predrazeny QSign by uz nerozculoval :D.
Preco vlastne vyrobca D.Signer neponuka podpisovanie online ako verejnu web sluzbu za mierny poplatok?
Notari ktori ponukaju elelektronicky podpis, robia iba komplet sluzbu, kde jednoducha zmena na OR stoji celkom 180 Euro + 33 Euro sudny poplatok, to je vysmech... Este bola 1 notarka ochotna urobit iba ciste ohlasenie a odoslanie z pripravenych podkladov za 80 E + 33 sudny poplatok.
Celkove hodnotenie: elektronicky podpis jepre obcana prilis zlozity a drahy a tak uspora na poplatkoch je vyhradena pre uzku skupinu vyvolenych resp. bohatych ktori robia viac operacii v roku a oplati sa im spekulovat na polovicny sudny poplatok, mali ludia budu teda nutene nadalej platit 2 nasobne sudne poplatky oproti bohatym.
Co uz notari dokazu "vyzrat" za jednoduchu administrativnu pracu, to je neakceptovatelne!


Ja si dovolím oponovať. Obyčajný človek nepotrebuje ZEP. Podania do OR sa dajú využívať cez spoločnosť, ktorá ZEP má a vie ho využiť pre svoj prospech a aj prospech iných ľudí.
ZEP určie využijú a sú s ním spokojné účtovníčky, právnici, resp. spoločnosti, ktoré sa zaoberajú kompletným servisom pri zakladaní SRO alebo realizácia zmien v nich. U mňa napríklad samotné podanie dodaných dokumentov ku zmene stojí 50.- Eur vrátane súdneho poplatku, a prvozápis je 200.- Eur vrátane súdneho poplatku. Toto je pre ľudí veľmi výhodné. Tak isto podávam klientom elektronicky žiadosti o vydanie Osvedčenia. Mám stanovený cenník a je tak isto prístupný pre ľudí.
Nik ťa nenúti si ZEP zakupovať. Ani QSign.
Je to moja šikovnosť, že môj ZEP si dokáže na seba zarobiť. Viem ho totiž vo svoj prospech využiť. A už 4 roky ho využívam a nedám naň dopustiť. Je to moja úspora, aj pre ľudí.
A je nás veľa, ktorí fungujeme podobne ako ja. A nik sa tu nesťažuje.