Dixy
20.02.13,20:49
Dobrý večer, vedel by mi niekto poradiť???
Robím RZ DzP za rok 2012, tá osoba pracovala na prac.zmluvu 1-4 2012 a uplatňovala si aj daňový bonus 1-4/2012 - 82,04 Eur. Ale jej dcéra ukončila štúdium na strednej škole 31.05.2012,ďalej už neštuduje,chcem sa spýtať či jej môžem uplatniť daň.bonus len za máj alebo aj jún júl august alebo celý rok 2012.Neviem....Ked už neštuduje tak už asi nie....že???Keby študovala na vysokej škole tak asi áno, poradí mi niekto s týmto....Ďakujem
mondes
20.02.13,20:13
Žiakom strednej školy je až do 31.8.2012, takže daňový bonus môžeš uplatniť do konca augusta.
Mila123
20.02.13,20:16
Žiakom strednej školy je až do 31.8.2012, takže daňový bonus môžeš uplatniť do konca augusta.
ale, ale predsa nemôžeš takto, bez znalostí, či dieťa bolo študentkou 4 či 5 ročníka SŠ, končilo štúdium maturitnou skúškou, a či sa nezaevidovalo na UP, popr. našlo si niekde prácu.....
DIXY doplň údaje......
Anik
20.02.13,20:18
ak tým ukončením štúdia myslíš maturitu tak jej môžeš uplatniť DB až do konca augusta ak splňa podmienku, že sa dieťa nezamestná ak už nastúpi do prac. pomeru tak tým padá aj nárok na DB
je však aj možnosť ak dieťa nastupuje na VŠ
Bez ohľadu na zárobkovú činnosť dieťaťa má rodič nárok na daňový bonus aj za mesiace jún až august (a ďalej na základe potvrdenia o návšteve školy po zápise na vysokú školu od septembra, ak nepreukazuje tento nárok na základe potvrdenia o poberaní prídavkov na toto dieťa).
Dixy
21.02.13,16:04
Tá jej dréra sa Na UP prihlásila až v septembri,bola študentkou 5 ročn. SŠ ale teraz som zistila že tá dcéra mala dohodu v 2,4,6 mesiaci vlastne mala dohodu počas školy môže matka uplatnovať bonus na dieťa ktoré pracuje na dohodu a chodí aj do školy??, však ja nemám tolko znalostí preto sa to tu pýtam keby som to vedela tak sa nepýtam....