zuza 74
21.02.13,07:17
Dobrý deň, nemáte niekto skúsenosť s takýmto problémom? Keď sme /traja súrodenci / mali cca 20 rokov, náš ujo žiadal o začatie ded.konania na novoobjavený majetok po svojej mame /našej starej mame/ Celý majetok prededil on / samozrejme po našej "dohode" / v ded. osvedčení je napísané, že odstupujúci dedičia nežiadajú výplatok. V osvedčení nie je ani nijaká veta v tom zmysle, že v prípade predaja nás nejako vyplatí. Je možné niečo také žiadať? Mám totiž pocit, že ujo vedel, o aké pozemky ide, preto na nás tlačil, že nás bude zastupovať a všetko si prepíše na seba, aby sme s tým nemali starosti. Ide o veľmi lukratívne pozemky. Ako by som ho mohla požiadať o nejaký takýto zápis?
alaya1
21.02.13,06:24
Dobrý deň, nemáte niekto skúsenosť s takýmto problémom? Keď sme /traja súrodenci / mali cca 20 rokov, náš ujo žiadal o začatie ded.konania na novoobjavený majetok po svojej mame /našej starej mame/ Celý majetok prededil on / samozrejme po našej "dohode" / v ded. osvedčení je napísané, že odstupujúci dedičia nežiadajú výplatok. V osvedčení nie je ani nijaká veta v tom zmysle, že v prípade predaja nás nejako vyplatí. Je možné niečo také žiadať? Mám totiž pocit, že ujo vedel, o aké pozemky ide, preto na nás tlačil, že nás bude zastupovať a všetko si prepíše na seba, aby sme s tým nemali starosti. Ide o veľmi lukratívne pozemky. Ako by som ho mohla požiadať o nejaký takýto zápis?


Co znamena prededil- snad zdedil, nie?
Ak ste odstupili od dedenia, tak snad uz nemozete ziadat nic, ked ste dedicstvo odmietli.
arizona
21.02.13,06:25
To, ze ujo vedel,ze ide o lukrativne pozemky a vy nie na veci nic nemeni. Ak ste suhlasili a podpisali, ze sa vzdavate bezodplatne v ujov prospech,tak teraz nemate pravo od neho nieco ziadat,aby vam vypaltil, ak ste to nemali v zmluve.
arizona
21.02.13,06:42
nezakladaj duplicitne temy
masliak1
26.02.13,18:24
20-roční sú predsa plnoletí, plnoletosť znamená, že si zodpovedný za svoje konanie takže dovi-dopo.
Erzebeth
27.02.13,23:21
Platí to, čo je napísané v dedičskom osvedčení. Ujo zrejme vedel, že sa jedná aj o lukratívne pozemky, vy ak ste to nevedeli, mali ste si radšej svoje podiely ponechať. Dnes sa už nedá nič robiť.