zuzka406
21.02.13,08:34
Je povinnosť zo zákona viesť sklady?Mám firmu-s.r.o., kupujem nový účt.program a neviem, či musí obsahovať sklady alebo nie. Podnikám s oknami, objednávam len tie, ktoré hned aj predám.Za rady dakujem.
katarina.j
21.02.13,08:21
Skladovú evidenciu musíš viesť, aby ti bol na konci roka jasný stav zásob. Podnikáš s oknami, môžeš si rozšíriť predaj súčiastok (kľučky,kovania, žalúzie a pod.), teraz to robíš tak, že objednáš to čo predáš, ale čo ak natrafíš na zákazníka, ktorý si to nepreberie alebo bude reklamovať tovar? Podľa mňa jednoznačne stav skladových zásob musíš viesť.
kn-alka
21.02.13,08:27
NIE, nemusíš viesť skladovú evidenciu, zo zákona si len povinná 1x ročne spraviť inventúru - stav zásob.
Na konci roka k 31.12. musíš mať spísaný stav zásob, ktoré uvádzaš vo výkaze o majetku a záväzkoch.

99% živnostníkov si nevedie skladovú evidenciu, prešlo to aj kontrolou na dan z príjmu, musí byť len inventúra na konci roka.

Mimochodom "skladovú evidenciu" pre vlastné potreby si môžeš viesť aj v školskom zošite, a určite nemusíš kupovať program. Je to výlučne na rozhodnutí firmy.
zuzka406
21.02.13,12:13
Ďakujem velmi pekne za odpovede, pomohli ste mi.