lilinkak
21.02.13,10:43
Som platcom DPH, účtujem v jednoduchom účtovníctve v MRP. Mám došlu faktúru od spoločnosti na stravné lístky. Lístky mesačne vraciam firme za čo si účtujú poplatok aj s daňou za výmenu stravných lístkov za hotovosť. zároveň je na faktúre suma, ktorú majú oni mne vyplatiť za vrátené stravné lístky. ateda vzájomné započítanie pohľadávok a záväzkov výjde, že mne majú uhradiť na BÚ rozdiel sumy. Takže nahodím faktúru, ktorú rozbijem na dve časti, prvá je suma, ktorú fakturujú oni mne za rpijatie lístkov(ich provízia), ktorú nahodím aj s daňou a druhá suma je s mínusom a je to suma lístkov, ktoré som im vrátila, čiže v celku sa mi potom´ukáže už len suma s mínusom, ktorú mi majú oni zaslať na BÚ. ako túto faktúru uhradím? aby sa mi na BÚ vo výstupoch ukáazal už len suma prijatá na účet, ale aj DPH so sumy, ktorú im mám uhradiť ja aby sa mi odzrkadlilo v DPH. prosím poraďte. Neche mi to vziať a pýta typ DPH ak to chdem urobiť na dve úhrady. prvá, že som uhradila ja a druhá, že uhradili mne na účet. alebo to mám urobiť ako jednu úhradu, už som skúšala viac spôsobov a nechce mi vziať ani jeden.ďakujem