Ondrej40
21.02.13,10:08
Dobrý deň, potrebujem poradiť...
S manželkou sme uzavreli manželstvo v roku 2003, moje dlhy vznikli zo živnostenského podnikania v roku 2008, následne nám bolo zrušené súdom BSM v roku 2010, v tom čase sme boli úplne bez majetku. Chcem sa spýtať, či može exekútor siahnuť na majetok manželky ak si chceme kúpiť nehnuteľnosť v tomto roku - len na manželku, ak máme stále zrušené BSM, alebo by bolo lepšie kupiť to na deti ?
A ak by si manželka založila s.r.o. ako jediná majiteľka, može jej za uvedené moje exekúcie siahnuť na firmu exekútor ? Ďakujem
buchač
21.02.13,09:16
Dobrý deň, potrebujem poradiť...
S manželkou sme uzavreli manželstvo v roku 2003, moje dlhy vznikli zo živnostenského podnikania v roku 2008, následne nám bolo zrušené súdom BSM v roku 2010, v tom čase sme boli úplne bez majetku. Chcem sa spýtať, či može exekútor siahnuť na majetok manželky ak si chceme kúpiť nehnuteľnosť v tomto roku - len na manželku, ak máme stále zrušené BSM, alebo by bolo lepšie kupiť to na deti ?
A ak by si manželka založila s.r.o. ako jediná majiteľka, može jej za uvedené moje exekúcie siahnuť na firmu exekútor ? Ďakujem
...že poddžubnem a na otázku ( zvýraznené ) odpoviem takpovediac svojsky ?

Nebolo by najlepšie dlhy zaplatiť ???????
Ty si ideš kupovať nehnuteľnosť a niekomu inému tie dlhy môžu chýbať ...

Kua názory občas číta jeden ...
...že vraj živnostník ???...iný výraz by som použil - festovno tvrdý ...
Ondrej40
21.02.13,10:54
...že poddžubnem a na otázku ( zvýraznené ) odpoviem takpovediac svojsky ?

Nebolo by najlepšie dlhy zaplatiť ???????
Ty si ideš kupovať nehnuteľnosť a niekomu inému tie dlhy môžu chýbať ...

Kua názory občas číta jeden ...
...že vraj živnostník ???...iný výraz by som použil - festovno tvrdý ...

Milý diskutujúci,máš pravdu, ale na toto som prisiel uz davno a nepotreboval som radu od teba.Ale skusim ti vysvetlit preco to nechcem zaplatit.AK ti pride exekucia na 3350euro a za 4roky neplatenia sa ti zvysi na 36230euro tak by si to chcel zaplatit?A teraz mozes odpovedat......
Podla teba je normalne ze si nejaka spolocnost a exekutor navysi viac ako 30000eur?
Podla mna je to uzera ktoru podporuje este aj tento stat.Jednalo sa o nezaplateny leasing ,kupil som dodavku za 270000skk po dvoch rokoch splacania zostalo uz len 1rok doplatenia ale situacia sa zmenila a nemal som peniaze ho doplatit, takze auto zobrali, predali/v tej dobe malo auto hodnotu okolo 180000skk/ a podotýkam ze dva roky po 10000skk sa riadne platilo a akontacia na zaciatku bola 90000skk.
Takze som zaplatil leasing 90000akontacia+240000splatky+auto predali mozno len za 60000skk
a este si vypýtali dlznu sumu 3350eur skorej sa stalo zahadne 36230eur.

Toto sa moze stat len na slovensku!!!!!
Teraz bud mudry......
Ondrej40
21.02.13,11:16
.
buchač
21.02.13,11:35
Milý diskutujúci,máš pravdu, ale na toto som prisiel uz davno a nepotreboval som radu od teba.Ale skusim ti vysvetlit preco to nechcem zaplatit.AK ti pride exekucia na 3350euro a za 4roky neplatenia sa ti zvysi na 36230euro tak by si to chcel zaplatit?A teraz mozes odpovedat......
Podla teba je normalne ze si nejaka spolocnost a exekutor navysi viac ako 30000eur?
Podla mna je to uzera ktoru podporuje este aj tento stat.Jednalo sa o nezaplateny leasing ,kupil som dodavku za 270000skk po dvoch rokoch splacania zostalo uz len 1rok doplatenia ale situacia sa zmenila a nemal som peniaze ho doplatit, takze auto zobrali, predali/v tej dobe malo auto hodnotu okolo 180000skk/ a podotýkam ze dva roky po 10000skk sa riadne platilo a akontacia na zaciatku bola 90000skk.
Takze som zaplatil leasing 90000akontacia+240000splatky+auto predali mozno len za 60000skk
a este si vypýtali dlznu sumu 3350eur skorej sa stalo zahadne 36230eur.

Toto sa moze stat len na slovensku!!!!!
Teraz bud mudry......
Milý dĺžnik ...
Ja neriešim cudzie ( netove ) dlžoby ako také , na tie moje pohľadávky som tiež poslal exeho , nech sa dlžník krúti jak ten had , jeho problém ...
...a môj príspevok by som nebral ako radu , ale ako skôr názor ...

Vravíš , spomínaš tie 4 roky neplatenia , lebo si nemal na lízu ...a teraz tu vyplakávaš ???:eek::eek::confused::confused:
Takže , ak je toto pravda a nie fikcia , tak sa dupľom divím , že si to nechal až tak ďaleko zájsť...
Nečudujem sa spoločnosti a ani exekútorovi , keď Ti idú po krku ...

Záhadné nie je nič ... ak zájdeš k exekútorovi , vyvedie Ťa z omylu ...

Slovensko nerieš ... v Engliš by si už sedel v base pre dĺžníkov , platí zákon z roku cca 1670 ( storočie hore - dole ) ...
Múdry ani nie ... skôr reálny ...
Mgr.Shrek
21.02.13,11:54
Ako účastník konania máš právo nahliadnu do spisu a zistiť prečo ti dlh narástol o 30 000 €. Je ťažké sa vyjadriť k tomu, z akého titulu narástol, keďže nám nie je známy exekučný titul, resp. plnenie z exekučného titulu. Tak isto by som si dal vyúčtovať trovy exekúcie, prečo sú tak vysoké a v konečnom dôsledku by som sa snažil riešiť celú situáciu s exekútorom aktívne, nie ako voš pod chrastou. Spoluprácou sa dá veľmi veľa ušetriť, viem o čom hovorím.
K pôvodnej otázke ohľadom nehnuteľnosti. Tým že BSM neexistuje nehnuteľnosť nadobudne manželka do výlučného vlastníctva. Výhoda: tvoj exekútor na dom nesiahne, nevýhoda, manželka ťa môže z domu pokojne kedykoľvek vyhodiť.