zamsting
21.02.13,11:59
Pekný deň prajem Poraďáci, po dlhšom čase, zase som na pochybách
(a moja polovička ma v tom ešte hnevá ...), tak sa Vás pýtam:
Môže mať advokátka, účtujúca v sústave JÚ, platca DPH
zaradené v obchodnom majetku dve a viac osobných automobilov,
ktoré bude používať pri dosahovaní príjmov (Pozn: v kancelárii
v mieste bydliska trávi cca 2/3 prac. týždňa, avšak týždenne
cestuje za klientom/-mi cca 200km na jazdu po Slovensku).
Upozorňujem, že nemá zamestnancov, ani dohodárov,
akurát v AK sú koncipienti, ktorých "zaškoluje".

PS: Napr. jedno auto vyššej triedy na mimomestské jazdy,
a jedno auto strednej triedy na dochádzku a práce
v mieste bydliska a zároveň aj sídla AK.

Díky, verím, že mi dáte za pravdu, že ÁNO.
Inak si to večer budem musieť "odpracovať" ....:mee::mee::):):):):):):):):):)
Mila123
21.02.13,11:01
áno, zákon jej to nezakazuje......
ale uvedom si, že cesta do práce nie je daňový výdavok
Tweety
21.02.13,11:02
Dve- dva? To je otázka.:eek: Ale tak, môže ich mať aj viac. Ale upozorňujem, že daňovými nákladmi budú len náklady súvisiace s podnikaním. Teda ak uvádzaš, že jedno by používala na dochádzku do kancelárie, tak to s podnikaním nesúvisí. Cesta do a z práce nie je PC.
zamsting
21.02.13,11:09
Jasné, také veci už od cca 1995 mám v malíčku ... :):) ... (fakt žart), ale to vieme.
Mňa len upozorňovala, že jej známa "účtovníčka" tvrdí, že daniari DRSR by to mohli
napadnúť, ža ak je jeden človek vo firme, tak len jeden automobil, ža na dvoch naraz sedieť
a využívať ich nemôže....... :eek:
Ja sa prikláňam k názoru, že je to to isté ako keď má v majetku fy viacero PC, či NTB, či iné.

Dobre som rozmýšľal ?


Díky ešte raz.
mlisa
21.02.13,11:18
ak má koncipientov, tak nie je sama vo firme, koncipienti sú riadni zamestnanci
Tweety
21.02.13,11:20
Jasné, také veci už od cca 1995 mám v malíčku ... :):) ... (fakt žart), ale to vieme.
Mňe len upozorňovala, že jej známa "účtovníčka" tvrdí, že daniari DRSR by to mohli
napadnúť, žae ak jeden človek vo firme, tak len jeden automobil, ža na dvoch naraz sedieť
a využívať ich nemôže....... :eek:
Ja sa prikláňam k názoru, že je to to isté ako keď má v majetku fy viacero PC, či NTB, či iné.

Dobre som rozmýšľal ?


Díky ešte raz.
No veď logika vraví tiež, že súčasne nemôžeš sedieť na dvoch stoličkách. Ale keď chce mať na každý deň iné vozidlo, a má na to, tak žiadne obmedzenie nikde nenájdeš. Podstatné je len to, aby sa používalo na podnikanie( nie na súkromné cesty) a potom je všetko tak, ako má byť.
zamsting
21.02.13,11:27
Díky, hurá by som kričal ,keby ráno bola pristúpila na stávku o 1000 €, že ja mám pravdu.
Ale bohužel manželka má posledné slovo, a viete prečo ? (nič v zlom iné panie ...), lebo to slovo je také blbé, že muž už naň nevie nájsť odpoveď.
A už to mám na večer v prde......

Díky možno LOCK.
Tweety
21.02.13,11:30
Díky, hurá by som kričal ,keby ráno bola pristúpila na stávku o 1000 €, že ja mám pravdu.
Ale bohužel manželka má posledné slovo, a viete prečo ? (nič v zlom iné panie ...), lebo to slovo je také blbé, že muž už naň nevie nájsť odpoveď.
A už to mám na večer v prde......

Díky možno LOCK.
Ty si sa stavil a čo my? My nebudeme mať zo stávky nič?
hapeti
21.02.13,11:37
Pre zadávateľa témy dávam do pozornosti nasledovný materiál: https://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/brozury_a_letaky/data/info_auta_par49_ods5.pdf ak náhodou autá sa používajú aj na iné účely ako na podnikanie, tak potom je potrebné postupovať podľa toho....
zamsting
21.02.13,11:47
RE: Tweety: Keby keby keby sa bola stavila, ale ona "bola na pochybách ...",
takže výhra = O.
Veľmi ľutujem ....:mad:
zamsting
21.02.13,11:48
RE: hapeti Toto poznám. Díky za Warning.
Tweety
21.02.13,12:10
Nevadí, možno niekedy inokedy