lavdo
21.02.13,11:43
Dobry den, potreboval by som poradit. Chystame sa na rekonstrukciu elektrickeho pripojenia a dozvedeli sme sa ze stavebny urad od nas bude chciet ,,jednoduchy situacny vykres,, konkretne nakres ako a kade budeme mat zakopany privodovy kabel ktory smeruje zo stlpa k nasim elektrickym hodinam v plote.

Moja otazka je, ze neviem aka je presnejsia specifikacia toho jednoducheho situacneho vykresu, ci to mozem vyhotovit ja sam, alebo to musi spravit nejakyprojektant. A ak ja sam, ci to staci volnou rukou + nejake kvoty, alebo na pocitaci. Dakujem vopred za kazdu odpoved, Vlado
alltracboy
21.02.13,12:58
ked to spravis na PC nebudes vyzerat ako vidlak. Najprv skus nakreslit sam a oni ta s tym vykopnu pokial by si potreboval projetanta. Oni to chcu zrejme na to , aby mali podklad kade das kabel na ulici pokial by sa robilo nejake bagrovanie. naklresly, stlp, plot kam to ide, nejake domy okolo pripadne body ktore tam budu aj za x rokov a okotuj.. to by mohlo stacit nie?
petmar
22.02.13,16:40
Dobré je vychádzať z katastrálnej mapy:
ak nemáš svoj výkres, na portáli katasterportál.sk si stiahni svoju parcelu tak, aby tam bolo vidieť aj susedné, vytlač
nakresli tam stĺp, poistkovú skriňu (štvorček) podľa pravítka a tú čiaru = kábel,
napísať jeho typ a dlžku, na konci rozvádzač s meraním -umiestnenie kde bude - na dome či pri ňom, typ a veľkosť istenia na dome
nemusíš kótovať, ak tam dáš mierku, myslím že portál tam mierku udáva
pistik8
23.02.13,16:23
Presne ako pisal petmar, staci ak vytlacite z katastra mapku, priblizne koty kadial pojde ten kabel, a beztak musite mat od elektrarni alebo el. revizneho technika papier o prekladke vedenia... toto mne stacilo na urade, a este som zaplatil 99eur za rozkopavkove povolenie...
lavdo
23.02.13,17:11
Dakujem, dost ste mi pomohli, ale akurat som zistil ze nasa obec (je to mala dedinka asi s 500 obyvatelmi) neni spracovana na katasterportal.sk , teda na ich mapach. Budem to musiet nakreslit a predpokladam, ze asi aj v nejakej mierke. Viete mi poradit asi v akej? Dakujem este raz za vase reakcie. Vlado
pistik8
23.02.13,21:51
netusim aka bola mierka, tu je obrazok z tej dokumentacie....
;)
http://imgupload.sk/viewer.php?file=9ko788nau6lyk1mtixls.jpg
juraj:-)
26.02.13,15:23
a projektant ktorý vam robil prípojku vam nezahrnul do dokumnetacie katastralnu mapu? Ak nie, skús hodiť GPS kde to vlastne chceš, ono mapy existujú, len treba vedieť kde ich zháňať :) Skúsim sa ti na to pozrieť.