sara
03.03.06,20:23
Prosím o pomoc, dostala som účtovníctvo novej s.r.o., s.r.o. vznikla v r. 2003. Zistila som, že hneď v r. 2003 majú zlú súvahu i výkaz ziskov a strát, v r. 2004 neodovzdali výkazy a daň. priznanie vôbec. Čo teraz? Môžem urobiť za r. 2003 novú správnu súvahu a výkaz ziskov a strát a podať dodatočné daň. priznanie? Za r. 2004 podať potom riadne daň. priznanie a výkazy? Je vôbec možné opravovať súvahu?
Ďakujem za rady.
Johanka
03.03.06,19:47
Možné je všetko, len treba zvoliť správny postup . Doporučujem na preštudovanie tému " Pošuškajte koľko pýtať" :D .
kukučka
03.03.06,20:21
Prosím o pomoc, dostala som účtovníctvo novej s.r.o., s.r.o. vznikla v r. 2003. Zistila som, že hneď v r. 2003 majú zlú súvahu i výkaz ziskov a strát, v r. 2004 neodovzdali výkazy a daň. priznanie vôbec. Čo teraz?
Môžem urobiť za r. 2003 novú správnu súvahu a výkaz ziskov a strát a podať dodatočné daň. priznanie?
Nielen môžeš, ale si povinná
Za r. 2004 podať potom riadne daň. priznanie a výkazy?

Je vôbec možné opravovať súvahu?
Riadne DP sa podáva do termínu 31.3. po skončení kal. roka, ty podáš dodatočné DP
Ďakujem za rady.
Overila si si aj na DÚ, že DP a výkazy neboli podané?
Všetko sa dá opraviť, aj súvaha, len je potrebné rozdiely skomentovať.
sara
03.03.06,21:05
Je to overené na DÚ, neboli podané. Len teraz neviem, ako to prakticky urobiť. Za r.2003 vypíšem novú súvahu a výkaz, tak ako majú byť a do r.2004 dám do stĺpca minulého roku už tieto správne údaje?
Dodatočné DP urobím tak, že ho vypíšem tiež celé správne ako by malo byť a len do r. 920-970 vyznačím rozdiel oproti riadnemu DP?
Paula
03.03.06,21:29
Je to overené na DÚ, neboli podané. Len teraz neviem, ako to prakticky urobiť. Za r.2003 vypíšem novú súvahu a výkaz, tak ako majú byť a do r.2004 dám do stĺpca minulého roku už tieto správne údaje?
Dodatočné DP urobím tak, že ho vypíšem tiež celé správne ako by malo byť a len do r. 920-970 vyznačím rozdiel oproti riadnemu DP?
Všetky údaje vypíšeš komplet podľa správnosti (nielen rozdiely), aby ti údaje jednotlivých rokov na seba nadväzovali.