Zuzana B.
21.02.13,16:07
Viem ze toto sa to na porade rozoberalo z kazdej strany, ale ja som maximalne opatrna, preto vas poprosim o odsuhlasenie, ze vypoved z dovodu neuspokojiveho plnenia prac.uloh moze dat zamestnavatel na zaklade upozornujuceho listu, v ktorom uvedie lehotu na odstranenie vytykanych nedostatkov.
Uplynutim tejto lehoty sa urobi pisomny zaznam so zam-com ci doslo alebo nedoslo k odstaneniu nedostatkov, ak nedoslo mozem dat vypoved zam-covi, ktory ma narok na dvojmesacnu vypovednu dobu, na odstupne nie.
Je mozne uzatvorit aj dohodu o ukonceni PP, ak zam-nec nechce zotrvat pocas vypovednej doby a zam-tel s tym suhlasi, ale ani vtedy nevznika narok na odstupne.
Ak pocas vypovednej doby vznikne PNka zam-covi, potom PP konci uplynutim vypovednej doby, resp. ku dnu skoncenia PNky pokial trva dlhsie ako vypovedna doba.
Nie je podla ZP mozne dat zamestnancovi odstupne pri uzatvoreni dohody o skonceni PP z dovodu neuspokojiveho plnenia prac. uloh?
Dakujem velmi pekne za Vas koment.
veronikasad
21.02.13,15:11
Všetky otázky sa týkajú toho istého zamestnanca ?
Zuzana B.
21.02.13,15:17
Áno. toho istého zamestnanca.
Zuzana B.
21.02.13,15:47
vedel by mi niekto odpovedat?
Tweety
21.02.13,15:52
Viem ze toto sa to na porade rozoberalo z kazdej strany, ale ja som maximalne opatrna, preto vas poprosim o odsuhlasenie, ze vypoved z dovodu neuspokojiveho plnenia prac.uloh moze dat zamestnavatel na zaklade upozornujuceho listu, v ktorom uvedie lehotu na odstranenie vytykanych nedostatkov.
Uplynutim tejto lehoty sa urobi pisomny zaznam so zam-com ci doslo alebo nedoslo k odstaneniu nedostatkov, ak nedoslo mozem dat vypoved zam-covi, ktory ma narok na dvojmesacnu vypovednu dobu, na odstupne nie. Odstupné nie je nárokovateľné.
Je mozne uzatvorit aj dohodu o ukonceni PP, ak zam-nec nechce zotrvat pocas vypovednej doby a zam-tel s tym suhlasi, ale ani vtedy nevznika narok na odstupne. ÁNo, je možné skončiť dohodou ale bez odstupného.
Ak pocas vypovednej doby vznikne PNka zam-covi, potom PP konci uplynutim vypovednej doby, resp. ku dnu skoncenia PNky pokial trva dlhsie ako vypovedna doba. Končí uplynutím VD.
Nie je podla ZP mozne dat zamestnancovi odstupne pri uzatvoreni dohody o skonceni PP z dovodu neuspokojiveho plnenia prac. uloh? Nie je.
Dakujem velmi pekne za Vas koment.
V texte.