suzizdasty
21.02.13,16:17
Dobry den chcela by som sa opytat ako sa da dokazat ze niekto pobera prispevky neopravnene.... Myslim tym ze ma nahlasene byvanie niekde u niekoho na najomnu zmluvu ale nikdy tam nebyval ale berie prispevok na byvanie a byva u rodicov ktory ich odhlasili z byvania aby tiez mohli poberat prispevok.....na ktorom urade sa to da napadnut alebo zistit a vobec ci sa da proti tomu nieco urobit......dakujem
alaya1
21.02.13,15:25
Hlavna vec je, aby si ty potom mohla kludne spavat, ze sa miesas do veci, ktore sa ta netykaju. Dufam, ze budes mat krasne sny! Ved im to povedz do oci, ze konaju prostizakonne, nie takto bonzovat, udavat.

Po precitani archivu tvojich prispevkov, mi je to jasne. Myslis, ze ked niekoho udas, prispevok ti priznaju? Posli muza do prace a hned budete mat viac penazi.
suzizdasty
21.02.13,15:45
mila Alaya to zu celkom nezavazne od seba prispevky a ci niekto kludne spava alebo nie tak tieto osoby nemaju nic navzajom spolocne..... takze v nicom nie je bonzovanie len zistovanie pre nejake uplne ine veci protizakonne takze ak sa nerozumies zakonom tak sa prosim nezapajaj a nemiesaj do debat ktorym vobec nerozumies.....
A uz vobec neposudzuj ludi podla toho co sa pytaju..... ved raz mozno aj ty budes riesit nejaky problem a potom pochopis...... takze neries co sa ta netyka.... nikto nie je zvedavy na tvoj zaostaly nazor.....
prajem pekny den
veronikasad
21.02.13,15:54
alaya1
21.02.13,18:02
tak toto by som ja teda nedokazala, bonzovat na ludi.
kopretinka
21.02.13,18:10
tak toto by som ja teda nedokazala, bonzovat na ludi.
a preto je tento banánistan v takom stave,v akom je-rozkradnutý.........každý sa stará iba o svoj piesoček
alaya1
21.02.13,18:18
Myslis? ved si si mala precitat jej prispevky, ze nie koli serioznosti a charakteru to chce urobit, ale zato, ze jej nedali prispevok. Hnus,.ja neznasam donasacov a bonzakov, zazila som ich minuly rezim dost.

A zasadne nesuhlasim s bonzovanim a donasanim. Pisala som, nech im to povie do oci, ze porusuju zakon ,a ze to ona bude riesit, to urcite neurobi. len poza chrbat nabonzovat, udavat. Hnus, hnus...

Tak bonzujme kazdy, na kazdeho.
viktorviktor
21.02.13,18:42
čítať vieš, to ano, tak možno závidíš alebo máš strach aby ťa nechytili na hruškách?
kopretinka
21.02.13,18:56
Myslis? ved si si mala precitat jej prispevky, ze nie koli serioznosti a charakteru to chce urobit, ale zato, ze jej nedali prispevok. Hnus,.ja neznasam donasacov a bonzakov, zazila som ich minuly rezim dost.

A zasadne nesuhlasim s bonzovanim a donasanim. Pisala som, nech im to povie do oci, ze porusuju zakon ,a ze to ona bude riesit, to urcite neurobi. len poza chrbat nabonzovat, udavat. Hnus, hnus...
Tak bonzujme kazdy, na kazdeho.

ja neskúmam predchádzajúce príspevky,ak sa mi prispievateľ nezdá podozrivý. To "bonzáctvo" si musí každý vyporiadať so svojím svedomím. Niekedy nie je iná možnosť. My máme v práci anonymný meil,kde môžeme "bonzovať" na zamestnávateľa,keby to bolo neanonymné,každý by sa bál a nadriadený by nás aj z kože zodrali a my v strachu o robotu by sme sa nechali...
Melnick
21.02.13,19:07
a preto je tento banánistan v takom stave,v akom je-rozkradnutý.........každý sa stará iba o svoj piesoček

Ale chorý je predovšetkým systém, nie tí, ktorí využívajú jeho nedomyslené zákony a diery v ňom väčšie ako celý ementál.. A kde sú štátne inšitúcie, ktoré majú tieto veci kontrolovať ? Viete kde? Sedia v kanceláriách v teplúčku , občas si postavia na čajík, občas na kávičku a je to.
Melnick
21.02.13,19:09
ja neskúmam predchádzajúce príspevky,ak sa mi prispievateľ nezdá podozrivý. To "bonzáctvo" si musí každý vyporiadať so svojím svedomím. Niekedy nie je iná možnosť. My máme v práci anonymný meil,kde môžeme "bonzovať" na zamestnávateľa,keby to bolo neanonymné,každý by sa bál a nadriadený by nás aj z kože zodrali a my v strachu o robotu by sme sa nechali...

To nie je bonzovanie, to je rozhodnutie zamestávateľa touto formou sa dozvedieť o chybách, ktoré robí a ktoré by sa ináč nedozvedel.
Melnick
21.02.13,19:12
mila Alaya to zu celkom nezavazne od seba prispevky a ci niekto kludne spava alebo nie tak tieto osoby nemaju nic navzajom spolocne..... takze v nicom nie je bonzovanie len zistovanie pre nejake uplne ine veci protizakonne takze ak sa nerozumies zakonom tak sa prosim nezapajaj a nemiesaj do debat ktorym vobec nerozumies.....
A uz vobec neposudzuj ludi podla toho co sa pytaju..... ved raz mozno aj ty budes riesit nejaky problem a potom pochopis...... takze neries co sa ta netyka.... nikto nie je zvedavy na tvoj zaostaly nazor.....
prajem pekny den

Ty si kto, že rozkazuješ, kto má a kto nemá prispievať?
Prepáč, ale ak chceš názor, buď pripravená, že to nebude vždy ten, aký chceš počuť.
kopretinka
21.02.13,19:16
To nie je bonzovanie, to je rozhodnutie zamestávateľa touto formou sa dozvedieť o chybách, ktoré robí a ktoré by sa ináč nedozvedel.
v každom prípade je to bonz
kopretinka
21.02.13,19:17
Ale chorý je predovšetkým systém, nie tí, ktorí využívajú jeho nedomyslené zákony a diery v ňom väčšie ako celý ementál.. A kde sú štátne inšitúcie, ktoré majú tieto veci kontrolovať ? Viete kde? Sedia v kanceláriách v teplúčku , občas si postavia na čajík, občas na kávičku a je to.
ten istý systém prideľuje aj tie možno nie celkom košer príspevky na bývanie
suzizdasty
21.02.13,19:19
alaya neries ak nerozumies ...... tato stranka je na to aby sa ludia pytali a popripade odpovedali.... nazor typu ci niekto niekomu zavidi alebo niekto nedal prispevok .... to ze polozim otazku na ktoru by mozno viac ludi chcelo odpoved,neznamena bonzovanie ale sa zaujima ako by sa problem asi riesil .... a nie ci niekto ma ciste a neciste svedomie.... mala by si vediet ze slovensko je plne bud akoze "zbabelcov"co si ty alebo pazravcov co vyuzivaju vsetky diery v zakone..... takze ak nevies nic rozumne napisat tak neries svoje pocity a dojmy.....
veronikasad
21.02.13,19:21
neries ak nerozumies ...... tato stranka je na to aby sa ludia pytali a popripade odpovedali.... nazor typu ze mna tu chces posudzovat ci niekomu zavidim alebo mne niekto nedal prispevok ..... nehnevaj sa ale staraj sa o seba..... to ze polozim otazku na ktoru by som chcela odpoved,neznamena ze sa tyka mna ale ze ma zaujima ako by sa problem asi riesil.... a nie ci niekto ma ciste a neciste svedomie.... mala by si vediet ze slovensko je plne bud akoze "zbabelcov"co si ty alebo pazravcov co vyuzivaju vsetky diery v zakone..... takze ak nevies nic rozumne napisat tak neries svoje pocity a dojmy..... raz dorasties.....
To si komu odpovedala ?
Melnick
21.02.13,19:24
Predsa mne.:D:D:D


Ale použila zmesku všetkých doteraz uverejnených príspevkov.

PS: prečo mi je ten rukopis neskonale známy?
suzizdasty
21.02.13,19:26
melnick ja nikomu nerozkazujem ..... kazdy ma svoj nazor ale tato stranka nie je na odsudzovanie ludi ktorych nepoznas..... je to porada ohladom nejakeho problemu alebo otazky na ktoru by si chcel odpoved.....
Melnick
21.02.13,19:37
suzizdasty, len nerozumiem,prečo si navodila taký tón, ak Ti niekto napíše svoj názor. Veď to je právo každého - slobodne sa vyjadriť. Na jednej strane chceš niečo vyriešiť, aby sa nediali čiernoty a na druhej strane potieraš inému slobodu prejavu. Tak ako to je vlastne ?
Melnick
21.02.13,19:39
Keď myslíš ?
Melnick
21.02.13,19:39
No a o čom píšem, o tom istom v zelenom.
suzizdasty
21.02.13,19:42
Veronikasad tento odkaz bol pre alaya...
suzizdasty
21.02.13,19:58
melnick nenavodila som ziadny ton..... kazdy ma pravo na slobodne vyjadrovanie ako hovoris .... ale tiez si nemyslim ze ak mi tu chce alya nadavat do bonzakov a do toho ake temy ma zaujimaju tak nech radsej nereaguje....
alaya1
21.02.13,20:02
Mila "Zuzka".Precitaj si etiketu Porady a potom ries mna-)))
Melnick
21.02.13,20:05
Myslím, že to tak nemyslela. Brala som to viacmenej všeobecne. OK, je to ale Tvoj pocit a názor a ja Ti ho nebudem vyvracať. Ja by som si želala, ale to je science fiction , aby nikto nebol odkázaný na podobné dávky.
suzizdasty
21.02.13,20:20
alaya ,teba neriesim..... chcela som nazor na otazky,ktore ma zaujimaju a su dost aktualne....
suzizdasty
21.02.13,20:22
Melnick,aj ja by som chcela aby nik nebol odkazany na tieto davky,alebo aby ich dostavali ludia co ich naozaj potrebuju a nie ty ktory to zneuzivaju....
misoft
21.02.13,20:40
No suzizdasty nikde nespomína, že ONA chce príspevok - ona poukazuje na zneužívanie sociálneho systému - a ty hneď na ňu útočíš, že jej nedali.... alaya1 - toto si teda POHNOJILA, ale fest!
misoft
21.02.13,20:45
alaya1 - aj ty si preštuduj etiketu Porady - odporúčam bod 10 a 16A, 16B
alaya1
22.02.13,05:58
skus si pozriet aj jej ine prispevkxy, v inych temach....co sa tak rozodhnujes? Bonzakov bolo dost v minulom rezime, ved nech im to povie do oci, ze podvadzaju. To nie, len poza chrbat. nechutne.