duficek
03.03.06,21:34
doteraz som si spotrebu mineralnej vody na pracovisku ako SZCO uctoval ako VNZD. mam vo firme umiestneny davkovac vody, do ktoreho nakupujem 20l barely.
mam 3 zamestnancov, ktory si pocas dna stade nalievaju vodu bez obmedzenia, hlavne v lete toho bude dost, pri tazkej fyzickej praci ja spotrebujem denne 3l vody a zamestnanci ratam tiez.
je nejaky limit ale predpis podla ktoreho by som sa mohol riadit, ked chcem dat tu vodu do nakladov? moze ist cela voda do nakladov, alebo iba 3/4 ceny vody?
Zita5
03.03.06,20:36
doteraz som si spotrebu mineralnej vody na pracovisku ako SZCO uctoval ako VNZD. mam vo firme umiestneny davkovac vody, do ktoreho nakupujem 20l barely.
mam 3 zamestnancov, ktory si pocas dna stade nalievaju vodu bez obmedzenia, hlavne v lete toho bude dost, pri tazkej fyzickej praci ja spotrebujem denne 3l vody a zamestnanci ratam tiez.
je nejaky limit ale predpis podla ktoreho by som sa mohol riadit, ked chcem dat tu vodu do nakladov? moze ist cela voda do nakladov, alebo iba 3/4 ceny vody?

Podľa môjho názoru , môžeš ju dať do nákladov , resp.výdavkov na zabezpečenie pitného režimu pre zamestnancov.
duficek
03.03.06,20:57
vdaka, mozem ju dat celu alebo len 3/4, teda pomernu cast? od 1.1.2006 by som na tu vodu mal mat narok aj ja :)
Paula
03.03.06,21:07
vdaka, mozem ju dat celu alebo len 3/4, teda pomernu cast? od 1.1.2006 by som na tu vodu mal mat narok aj ja :)
zadaj si hľadať "pitný režim", dosť príspevkov je tam na túto tému.
duficek
03.03.06,21:38
vdaka, prezrel som vsetky temy a nie som o nic mudrejsi. je to asi 50/50 podla zastancov danovy vydaj a nedanovy vydaj, vsetky prispevky su minimalne pol roka stare.

ked to risknem a dam cele do nakladov a uplatnim DPH, bude to robit 150sk bez DPH za kazdy pracovny den...
Daska
06.03.06,06:29
Velmi zalezi ako si to budes vediet obhajit, to spotrebovane mnozstvo
Origos
06.03.06,07:32
V akom obore podnikáš? V prípade, že poskytovanie ochranných nápojov budeš mať zapracované do "Smernice na poskytovanie OOPP", tak môžeš dať do nákladov celú položku. Pošlem Ti na adresu -emailom- súvisiace zákony a smernice MZ SR.
duficek
06.03.06,08:13
zivnost mam na vykup druhotnych surovin, vacsinu dna je clovek vonku ci v zime ci v lete, bud sa vazi tovar, naklada, preklada...hlavne v lete sala teplo z rozpaleneho asfaltu, navyse plechove kontajnery su rozpalene tak, ze sa na nich neda dlho udrzat ruka. v zime mam spotrebu asi 1,5l vody a v lete sa to kludne vysplha aj na 4l vody za den. teraz ked som prijal este 3 pomocnikov, sa spotreba vody znecne zvysi a chel by som to mat v nakladoch :).
mam kupeny dispenzor a 20l nadrze, takze si kazdy nacapuje do poharika vodu tak casto ako potrebuje (zda sa mi to rozumnejsie ako mat 1,5l PET flase po firme...)

origos vdaka za SZ, ide sa do toho pustit.
duficek
09.03.06,07:22
Velmi zalezi ako si to budes vediet obhajit, to spotrebovane mnozstvo
obhajovat to budem skutocnou spotrebou vody, v lete studenej a v zime teplej na caj/kavu, naozaj si na tom nepotrebujem umelo zvysovat reziu.
dufam ze pri danovej kontrole uspejem, dam vsetku vodu do nakladov :)