ssirael
21.02.13,20:03
Chcela by som si zriadit svoj e-shop a tak zhanam a zistujem, co vseto potrebujem. uctovnictve sa nevyznam ani len okrajovo, preto mam zopar otazok.
-ak si najdem uctovnicku - jej treba davat vsetky moje doklady (faktury) kazdy mesiac a ona to kazdy mesiac spracuje?
-ak by som si stiahla sama nejaky program na evidenciu faktur, myslite, ze to zvladne aj clovek, neznaly uctovnictva?
-evidencia skladu - tovar budem mat u seba doma, aj tak treba nejaku knihu prijmu a vydaja zo skladu?
-chcem si zriadit zvlast ucet na tuto cinnost, je treba podnikatelsky alebo staci obycajny?
-a ak idem obchod rozbehnut a idem prvykrat nakupit tovar, peniazky si najskor musim previest na tento moj ucet a z neho nasledne platim faktury?
Velmi pekne dakujem za odpovede, lebo v tom naozaj nemam velmi jasno zatial :-)
mondes
21.02.13,19:24
Chcela by som si zriadit svoj e-shop a tak zhanam a zistujem, co vseto potrebujem. uctovnictve sa nevyznam ani len okrajovo, preto mam zopar otazok.
-ak si najdem uctovnicku - jej treba davat vsetky moje doklady (faktury) kazdy mesiac a ona to kazdy mesiac spracuje?Nemusíš každý mesiac, pokiaľ nebudeš plátcom DPH, ale to záleží aj od počtu faktúr a ostatných dokladov
-ak by som si stiahla sama nejaky program na evidenciu faktur, myslite, ze to zvladne aj clovek, neznaly uctovnictva? Myslím si, že by si to mala zvládnuť. Stiiahni si demoverziu Alfy a tam si kľudne môžeš vystavovať faktúry
-evidencia skladu - tovar budem mat u seba doma, aj tak treba nejaku knihu prijmu a vydaja zo skladu? Áno, mala by si si viesť nejakú evidenciu nakúpeného a predaného tovaru.
-chcem si zriadit zvlast ucet na tuto cinnost, je treba podnikatelsky alebo staci obycajny? Môže byť aj obyčajný, ale ho musíš nahlásiť na DU, že ho používaš na podnikanie
-a ak idem obchod rozbehnut a idem prvykrat nakupit tovar, peniazky si najskor musim previest na tento moj ucet a z neho nasledne platim faktury? Ak budeš platiť za tovar z účtu, tak áno.
Velmi pekne dakujem za odpovede, lebo v tom naozaj nemam velmi jasno zatial :-)

v texte modrým
ssirael
21.02.13,19:31
Dakujem velmi pekne a este sa teda spytam k tvojim odpovediam
-ked nemusim kazdy mesiac, tak staci, ked to raz za cas odnesiem na spracovanie? alebo teda keby som si stiahla ten program ktory uvadzas, tak mi to staci napriklad raz za stvrt roka? A k tomu nadvazuje otazka - ked by prisla nahodou nejaka kontrola a ja nebudem mat fyzicky faktury sparovane? to nevadi?
-k evidencii tovaru na "sklade" - to staci nejaky moj subor v PC, alebo na to je tiez nejaky zvlast program?
-a ked by som tovar kupovala v hotovosti,t ak staci odlozit si fakturu, ano?
No uz aspon trosku zacinam mat jasno :-) Velmi pekne dakujem za odpovede :-)
mondes
21.02.13,19:52
Dakujem velmi pekne a este sa teda spytam k tvojim odpovediam
-ked nemusim kazdy mesiac, tak staci, ked to raz za cas odnesiem na spracovanie? ako som písala, všetko záleží od počtu dokladov, ale myslím si, že raz štvrťročne by to mohlo byť, ak budeš nakupovať v rámci SRalebo teda keby som si stiahla ten program ktory uvadzas, tak mi to staci napriklad raz za stvrt roka? V programe si ty akurát budeš môcť vystaviť faktúru pre svojich odberateľov, vystavené faktúry spolu s ostatnými dokladmi odnesieš účtovníčke, ktorá to poúčtujeA k tomu nadvazuje otazka - ked by prisla nahodou nejaka kontrola a ja nebudem mat fyzicky faktury sparovane? to nevadi? Kontrola ti nepríde z dňa na deň, ohlási sa na určitý dátum a dovtedy ti účtovníčka všetko naúčtuje
-k evidencii tovaru na "sklade" - to staci nejaky moj subor v PC, alebo na to je tiez nejaky zvlast program?Môžeš v exceli, alebo v zošite, alebo v programe, ako chceš
-a ked by som tovar kupovala v hotovosti,t ak staci odlozit si fakturu, ano? Jasné, každý jeden doklad si musíš odložiť do jedného obalu, ktorý raz za čas (pokiaľ nebudeš platcom DPH) odnesieš účtovníčke.
No uz aspon trosku zacinam mat jasno :-) Velmi pekne dakujem za odpovede :-)
v texte