Vakos_SK
21.02.13,20:57
Ahoj. Chcel by som sa dozvedieť viac ako to je s partnershipom s youtube myslím, že na Slovensku nie je podporovaný (povolený alebo niečo také) tak by som sa chcel dozvedieť že ako by som si ho niekedy v budúcnosti mohol spraviť a, že čo je k tomu potrebné. Myslím, že treba aj živnostenský ale nie som si istý.

Ďakujem za každú odpoveď
misoft
21.02.13,21:06
A načo ŽL? Na tých pár amatérskych videozáberov? Pokiaľ by ťa vyplatili, postupoval by si pri podávaní DP, ako pri príjme z inej nezávislej činnosti.
Za partnership predsa nebudeš dostávať pravidelný príjem (zabudni na to) - len za to čo im dodáš a čo zverejnia - inak dostaneš figu borovú.
Vakos_SK
22.02.13,12:29
Ale ja natáčam Let's playe a gameplaye a videá dávam na YT skoro pravidelne :) Čiže stačilo by to dať pri daňovom priznaní? Samozrejme že teraz ešte nechcem ten partnership ale niekedy v budúcnosti lebo že vraj musím mať pravidelne každý mesiac viac ako 300 zhliadnutí :)
misoft
22.02.13,15:56
Ale ja natáčam Let's playe a gameplaye -
ale toto predsa nie je ani tzv. umelecká činnosť - toto sú len zachytené zábery z tvojej činnosti (hry). A koľko ti za to zacvakajú?
Milióny to určite nebudú - a YT si tiež niečo stiahne pre seba (predsa nejaká réžia na prevádzku stránky). A pokiaľ 300 zhliadnutí nebudeš mať (stačí 299) - dostaneš (spomínal som) figu borovú.
Vakos_SK
22.02.13,17:18
Viem ale ja to neberem ako "plat" Ale ako taký prilepšovák :) Je mnoho veľmi známych lets playerov a tiež spomínali že to nieje nič moc že to je len prilepšovái :)
misoft
22.02.13,18:44
že na Slovensku nie je podporovaný (povolený alebo niečo také)
Je to vyslovene (i zákonne) niekde zakázané? Nie? Nerieš!
"Čo nie je zakázané, je povolené!"
Vakos_SK
22.02.13,20:23
Myslím to, že nie konkrétne zakázaný ale že nie je povolený alebo že ho youtube nepodporuje http://www.youtube.com/yt/partners/ Keď kliknem get started (na skúšku) tak mi tam napíše, že Táto funkcia nie je momentálne vo vašej krajine k dispozícii. Prečítajte si viac informácií (http://support.google.com/youtube/bin/answer.py?answer=82839&hl=en-US).
misoft
22.02.13,23:00
tak mi tam napíše, že Táto funkcia nie je momentálne vo vašej krajine k dispozícii. - to znamená, že Sk ešte nie je v tom zahrnuté (zatiaľ) - teda nie je zakázané, ale zatiaľ nepodporované z ICH strany.
Vakos_SK
23.02.13,17:51
Aha ok tak zatiaľ dik :)