Maxximus
22.02.13,07:17
Prosim Vas o informaciu. Mam moznost podnikat v lukrativnej oblasti podnikania (predmet podnikania), len problem je, ze predmet podnikania na tuto cinnost, bol zruseny pred rokom v marci. Takze nemam moznost rozsirit si zivnost o tento predmet podnikania. Otec podnikal od r.1994 a v roku 2004 si rozsiril zivnost prave o tento predmet podnikania. Kedze odchadzal do dochodku pozastavil zivnost v r.2009 a po troch rokoch necinnosti ju musel zrusit od 2.1.2012.

Prosim Vas nie je, neexistuje nejaka moznost ako by sa dala tato zivnost obnovit???
Pripadne nasledne odkupit alebo nieco cim by sa to dalo vyriesit tak aby som sa dostal k uvedenemu predmetu podnikania.

Prosim Vas o radu ...
blavaciko
22.02.13,07:03
zrusena zivnost sa neobnovuje, ale ohlasuje sa nova.
pokial tvoj "lukrativny" predmet podnikania nie je medzi volnymi zivnostami, pohladaj medzi tymi viazanymi...

fakt by ma zaujimalo co je taka lukrativny predmet podnikania, radilo by sa omnoho lepsie...
Maxximus
22.02.13,07:29
Je to "nepravidelna preprava osob do 9 miest". Je moznost vozit opatrovatelky do zahranicia. Myslim, ze je to naozaj lukrativne, pretoze je tazko sa k tomu dostat aj podla toho aky je zarobok. Nebudem uvadzat ale su to pekne peniaze.
Moja SRO
22.02.13,07:40
Tento predmet podnikania už nie je živnosťou, Povolenie na jeho prevádzkovanie vydáva príslušný Obvodný úrad cestnej dopravy a pozemných komunikácií a dopravca (aj keď to bude FO, a nie PO) musí byť zapísaný v Obchodnom registri.
Maxximus
22.02.13,08:34
Bol som na krajskom urade dopravy v PO a tam mi taka "mila pani" povedala, ze tento predmet podnikania uz od marca minuleho roku nie je. Jediny sposob je ziadat o koncesiu na taxisluzbu, ale tam je to uplne nieco ine. Aj ked vyveziem pasazierov do zahranicia tak naspat musim ist naprazdno. Tak mi to povedala ta "mila pani". Uvedeny predmet podnikania sa ma vraj tohto roku novelizovat (nepravidelna preprava osob do 9 miest) a ucinnost asi od buduceho roku. Takze momentalne je to pre mna slepa ulicka. Slovenska byrokracia bez hranic, ked Ta neodradi 10 uradnikov tak ten 11. urcite ano. :-((