striebro1
04.03.06,07:08
dobry den,
som slovenska firma, platitel dph. nakupujem tovar od ceskeho vyrobcu, tiez platitela dph, ktory vsak ihned fakturujem do ruska. preprava ide priamo z ciech do ruska. potrebujem vediet, ci prepravu ma zaplatit ceska firma a mne to refakturovat? v podstate ide o to, ze ta ceska vyrobna firma je moja organizacna zlozka a ja potrebujem aby peniazky z ruska prichadzali na slovensko. Planujem od ceskej firmy prijat fa bez dph, na slovensku ju samozdanit a do ruska vyvoz oslobodeny od dph fakturovat. ale neviem ako s colnymi dokumentami? poradi mi prosim niekto...
velmi velmi velmi....dakujem vopred...)))
KEJKA
04.03.06,16:59
nákup z ČR je v rámci EU. DF do SR, za tovar i prepravu samozdaňuješ v SR. Do Ruska je to mimo EU, deklaruj to ako tovar vyvezený zo SR a fakturuj ako vývoz zo SR.
Prepravu zabezpeč tak, aby bola započítaná v cene tovaru.
A tiež, aby tovar išiel cez SR-hranicu.
striebro1
05.03.06,08:35
tj musi byt deklarovane zo slovenskej colnice, ze tovar opusta eu, hej? celkom si neviem predstavit ako zauctujem doslu fa od ceskej firmy, kedze tovar ani neuvidim, lebo on rovno z ciech putuje konecnemu odberatelovi do ruska, ja som len medziclanok...viem, ze ruskej spolocnosti vystavim fakturu ako vyvoz do tretich krajin par.47, r.8 dph...ale ako s tym jcd?? nemam skusenosti...prosim poradte. dakujem...
KEJKA
05.03.06,17:28
DF za tovar z ČR zaúčtuješ ako keby si ten tovar obstaral na sklad. Ak ty si vývozca, na colnici deklaruješ že vývozca si ty - ved vystaviš aj faktúru na Rusko.
S colnicou a konaním na colnici Ti neviem poradiť.
Vyvážas prvý raz? Obráť sa na colného deklaranta.
striebro1
06.03.06,05:21
je to tak, ze fakturu ja vystavujem len na zaklade faktury, ktoru mi posle ceska firma od ktorej to nakupujem, ale tovar ide priamo do ruska. takze ja neviem ako a kedy to prejde colnicou. to vsetko vybavuju oni, pretoze cesi posielaju ten tovar na miesto dodania. ceskej firme to zaplatim ja, a ruska firma zaplati mne....neviem, cisom to dobre vysvetlila.
KEJKA
06.03.06,16:44
čiže vývoz realizuje OZ tvojej firmy, nie SR. Tak to je potom ťažko, ja som naznačila ako by to šlo, a to nie je tvoj prípad.
Určite nejde o trojstranný obchod.