Zuzana B.
22.02.13,14:00
Dobry den,
ak zam-ci maju rozvrhnute zmeny od PO do PI, sobota a nedela su dnami pracovneho pokoja .

V taky cas nie je mozne NARIADIT pracu nadcas z dovodu prechodnej a naliehavej zvysenej potreby prace pokial nejde o povahu prac uvedenych v par. 94 pism. 3???

Teda zam-tel nevie nijako donutit prist zam-ca do prace v sobotu ked zakaznik mu zvysil necakane objednavku a nestiha sa to vyrobit pocas prac.tyzdna? Da sa v taky cas iba DOHODNUT praca nadcas?

Dakujem pekne za odpoved.
Zuzana B.
22.02.13,13:27
Nevedel by mi niekto poradit?
Zuzana B.
01.03.13,08:44
Nepozna niekto odpoved? Dakujem.
scame
01.03.13,08:51
Považuj to za naliehavé zvýšenie potreby práce, a daj to príkazom podľa §97 ods. 7
Zuzana B.
01.03.13,09:29
Ale mne zo znenia ZP vychadza, ze to nie je mozne....

Podla par. 97 ods. 5: Moze nariadit len v pripadoch prechodnej a naliehavej zvysenej potreby - a to aj na cas nepretrziteho odpocinku medzi dvoma zmenami (zatial OK - teda od PO do PI), pripadne za podmienok ustanovenych v par. 94 ods. 2-4 - aj na dni prac.pokoja - a tu uz vidim problem nakolko nesplname podmienky podla tychto paragrafov (nejedna sa o naliehave opravarenske prace, ani nakladacie a vykladacie prace, ani inventurne prace ani ziadne prace uvedene v danom par.), teda mi z toho vychadza, ze na dni nepretrziteho odpocinku (SO a NE) nemozem nariadit pracu nadcas, ale ze som opravnena im nariadit pracu nadcas iba od PO do PI.
Zuzana B.
12.03.13,11:00
Teda vie mi niekto potrvdit ze zamestnavatel v tomto pripade nema narok nariadit pracu nadcas cez sobotu alebo nedelu?