acco
22.02.13,14:10
Prosím Vás, právnická osoba - s.r.o., ktorá nemá príjmy zo zahraničia a nie je v konkurze ani v likvidácii si nemôže ani na základe žiadosti požiadať o odklad daňového priznania k dani z príjmov za rok 2012???
Ivenka
22.02.13,13:11
Podať si môžeš ale asi ťažko Ti vyhovejú.
acco
22.02.13,15:22
Podľa akého paragrafu Zákona o dani z príjmov môžem požiadať? Lebo máme na to dôvod - chýbajúce vyúčtovanie nemenovaného štátneho podniku, ktorého výšku nevieme nijakým spôsobom odhadnúť ani ovplyvniť a suma môže byť veľmi významná či už do plusu alebo do mínusu.
Tweety
22.02.13,16:36
Podľa akého paragrafu Zákona o dani z príjmov môžem požiadať? Lebo máme na to dôvod - chýbajúce vyúčtovanie nemenovaného štátneho podniku, ktorého výšku nevieme nijakým spôsobom odhadnúť ani ovplyvniť a suma môže byť veľmi významná či už do plusu alebo do mínusu.
Toto nie je dôvod( už sa ani nedá požiadať, len tí, čo majú prjmy zo zahraničia) na odklad DP, treba to riešiť cez nevyfakturované dodávky, alebo rezervy.
acco
22.02.13,16:45
Tweety, písala som, že rezervy sa nedajú odhadnúť. Takže nedá sa už ani požiadať, ak nie si v konkurze alebo v likvidácii?
Tweety
22.02.13,16:52
Tweety, písala som, že rezervy sa nedajú odhadnúť. Takže nedá sa už ani požiadať, ak nie si v konkurze alebo v likvidácii?
Možnosť požiadať bola zrušená. Okrem tých, čo som uviedla.
ladyrs
22.02.13,16:56
a čo to je za komoditu, ktorej spotrebu sa nedá odhadnúť ?
acco
22.02.13,17:10
Twety ano to viem, ze ti co maju prijmy zo zahranicia mozu oznamit a potom mozu este aj poziadat o predlzenie. myslela som, ci nie je nejaka zakonna moznost na poziadanie pre nas normalnych :)
Ladyrs predstav si, ze vodne toky :D
ladyrs
22.02.13,17:33
no ja sa pýtam len zo zvedavosti :-))
KEJKA
22.02.13,18:13
Podas DPPO rezervy das odhadom nehovor ze sa nedaju pouzi prehlad poslednych xx rokov a das tam nejaku sumu ktora ti z toho vyjde najpravdepodobnejšia.
A ked uz cisla budes mat rozdiel bude korektny naklad vynos 2013.
Ak sa nestrafiš a rozdiel bude vyznamny a narobilo by to nejake hausnumera napr. Vo financnej analyze tak podas napr. V juni dodatocne DPPO aj s noymi vykazmi. Dovtedy RUZ 2012 spoločnosť neschvali. Nevidim v tom problem.
acco
03.03.13,14:45
Kejka uz som tu napisala viac krat, ze rezervu nevytvorim ZIADNYM odhadom, uz vobec nie podla prehladu poslednych rokov... Keby sa dalo, nepytam sa na odklad. Dodatocnemu DPPO sa chcem vyhnut. Pytala som sa na zakonnu moznost odkladu DP, takze ak nemam prijmy zo zahranicia nie je absolutne ziadna moznost???
Mila123
03.03.13,14:47
príjem zo zahraničia sa iba DU oznamuje ale je jedna možnosť, požiadať písomne DU o odklad podanie DP, kde uvedieš dôvody....
najneskôr musíš ale požiadať do 15 03 2013,.....
Melnick
03.03.13,15:21
No záleží na dôvode, teda hlavne na dôvode.
acco
05.03.13,16:19
Mila, Melnick poprosím paragraf zákona o DzP, ja mám za to, že príjem zo zahranicia sa oznamuje a potom sa moze este o dalsiu lehotu poziadat. Ale ak nie su prijmy zo zahranicia, tak nic... Teda aspon som nic nenasla.
Olijanko
05.03.13,17:23
Pre žiaden iný dôvod sa nedá odložiť podanie na DU.(asi ani smrť) Ja robím účtovníctvo externe pre viaceré firmy a 19.1.2013 som si zlomila nohu - tesne pred podaním DPH. Keďže mám kanceláriu na 2.poschodí v priestoroch, kde nie je výťah,som sama nemám žiadnu pracovníčku, ktorá by ma zastúpila, dala som dotaz na daňové riaditeľstvo cez ich stránku, či môžem požiadať o odklad. Doteraz mi neokdpovedali. A tak mi musel syn celú kanceláriu naložiť do prepraviek a doniesť domov /do jeho izby-má tam PC/a s vypätím síl a slzami v očiach som nakoniec DPH zvládla-musela/na liekoch/-pokuta by ma zruinovala. Boli 2 živnostníci a 10 firiem s.r.o. podávalil sa aj DMV a Prehľady. Vo februári sa mi zas ohlásil DU na kontrolu r. 2011 v dosť veľkej firme. Tiež konatelia ich prosili o zmenu ternímu kontroly, pretože doklady sa nachádzali u mňa v kancelárii. Nepochodili. Neviem ako by to dopadlo, keby som nebodaj bola po infarkte a nemohla komunikovať. To všetko ma fyzicky aj psychicky vyčerpalo /aj riešenie praovníkov na dohody po novele/ že som na tom zle s daňovými priznaniami. Zajtra idem dať konečne sádru dole - ale mám dilému: vykašlať sa na rehabilitáciu - tým prídem o nemocenské dávky a zdravú nohu, alebo absolvovať rehabilitáciu a nemocenské dávky mi zožerie DU na pokutách. /Podotýkam, že za DP nič naviac neberiem, majú to firmy v mesačnom paušále a tiež na výdavkoch nič neušterím./ A preto ma napadla myšlienka, nemohli by sme aj my ekonómky a účtovníčky tiež štrajkovať ako učitelia, lekári, železničiari a pod? Veď každý jeden z nich v prípade úrazu môže kľudne sa liečiť - aj ja by som to tak chcela, veď mám po 50-tke a ešte som ani nemaródovala.
acco
06.03.13,17:29
Olijanko no ľutujem ťa, fakt.... Presne tohto sa bojím, nám účtovníkom sa proste nemôže nič stať. Kedysi sa dalo aspoň na základe žiadosti požiadať a teraz... Celé roky nemáme žiaden život medzi 1.1. a 31.3., s výnimkou posledných dvoch rokov, kedy sa dal odklad oznámiť až o 3 mesiace. To bolo super, ten kľud, že je na všetko čas a všetko si môžme aj v pohode pokontrolovať.