Lenuska2603
22.02.13,13:39
Dobry den,
chcela by som poprosit o radu ako postupovat...chcela som si kupit byt, a predavajuci odo mna ziadal zalohu (dala som mu 300€), ziadnu zmluvu mi nedal, zobral odo mna iba peniaze.Ja som mu dala aspom podpisat prijmovy doklad o tom ze som mu peniaze dala.Byt som si nekupila, pretoze my uver neschvalaili, a peniaze mi nechce vratit.Nevedeli by ste mi prosim vas poradit, ako by som svoje peniaze dostala späť?
Dakujem
buchač
22.02.13,12:54
Dobry den,
chcela by som poprosit o radu ako postupovat...chcela som si kupit byt, a predavajuci odo mna ziadal zalohu (dala som mu 300€), ziadnu zmluvu mi nedal, zobral odo mna iba peniaze.Ja som mu dala aspom podpisat prijmovy doklad o tom ze som mu peniaze dala.Byt som si nekupila, pretoze my uver neschvalaili, a peniaze mi nechce vratit.Nevedeli by ste mi prosim vas poradit, ako by som svoje peniaze dostala späť?
Dakujem
...nijak ich nedostaneš ...
Pochybujem , že by si aj na súde uspela ...nakoľko :

1. Nemáš zmluvu , nemôžeš oponovať ...
2. Príjmový doklad je len potvrdenka o prevzatí peňazí ..
- môže na potvrdenke byť aj uvedený dôvod výplaty
- záloha sa dáva na tie účely , že predajca Tebe drží nehnuteľnosť do tej kúpy ...
- lenže je také nepísané pravidlo , že záloha sa nedáva naspäť , nakoľko si Ty odstúpila od kúpy ...ako vravím , nemáš zmluvu ...
-a také isté podmienky sa zakomponúvavajú do tých zmlúv ...
- veď on medzitým mohol mať kupca , ibaže Tebe držal byt a ten druhý kupec mohol medzitým kúpiť niečo iné ...
Lenuska2603
22.02.13,13:05
...nijak ich nedostaneš ...
Pochybujem , že by si aj na súde uspela ...nakoľko :

1. Nemáš zmluvu , nemôžeš oponovať ...
2. Príjmový doklad je len potvrdenka o prevzatí peňazí ..
- môže na potvrdenke byť aj uvedený dôvod výplaty
- záloha sa dáva na tie účely , že predajca Tebe drží nehnuteľnosť do tej kúpy ...
- lenže je také nepísané pravidlo , že záloha sa nedáva naspäť , nakoľko si Ty odstúpila od kúpy ...ako vravím , nemáš zmluvu ...
-a také isté podmienky sa zakomponúvavajú do tých zmlúv ...
- veď on medzitým mohol mať kupca , ibaže Tebe držal byt a ten druhý kupec mohol medzitým kúpiť niečo iné ...


skoda veru, mala som si stat za zmluvou aspom...teraz nic nedosiahnem...:(
buchač
22.02.13,13:09
skoda veru, mala som si stat za zmluvou aspom...teraz nic nedosiahnem...:(
...jj.....

Keď máš dobre napísanú zmluvu a v nej jeden bod tých podmienok , že nedostaneš úver , nuž vtedy je povinný predajca zálohu vrátiť ...
Lenuska2603
22.02.13,13:11
[QUOTE=buchač;2258589]...jj.....

Keď máš dobre napísanú zmluvu a v nej jeden bod tých podmienok , že nedostaneš úver , nuž vtedy je povinný predajca zálohu vrátiť ...[/QUO


dakujem za radu...