katkakiskova
22.02.13,14:40
Dobrý deň
Potrebovala by som poradiť s povolením na predĺženie prevádzkovej doby.Momentálne v našej obci je je vydané VZN, ktoré určuje presnú prevádzkovú dobu pre majiteľov pohostinstiev.Ja mám záujem konať spoločenské akcie raz do mesiaca, no chcem sa opýtať, či nejestvuje nejaká výnimka, kde sa môže konať akcia raz mesačne
Ďakujem
Peggynka
22.02.13,13:49
Obráť sa na obec,možno im stačí ohlásenie,možno žiadosť o výnimku.
Oliwa
22.02.13,14:14
Otváraciu dobu podpisuje starosta, obráť sa písomne naňho.
blavaciko
22.02.13,15:54
a mozno u nich v obci ju nepodpisuje starosta... ten je tiez viazany rozhodnutim miestnej samospravy...
nastuduj VZN vasej obce, ak je mozna vynimka, bude to tam spomenute... ak to tam nie je, zajdi na urad a popytaj sa
misoft
22.02.13,16:00
Môže predsa písomne požiadať v predstihu (niekde vyžadujú 7 dní, niekde 10 dní) o udelenie výnimky zo VZN o prevádzkových hodinách - uvedieš dôvod a oni to prediskutujú.
Ale istotne povolia - lebo je to dvojsečná zbraň: teraz nepovolia, v budúcnosti bude chcieť obecný poslanec oslavu robiť a o 22:00 ho vykopne z pohostinstva (v najlepšej zábave) - reku VZN a nariadenia nepovolia.
Oliwa
23.02.13,16:25
a mozno u nich v obci ju nepodpisuje starosta... ten je tiez viazany rozhodnutim miestnej samospravy...
nastuduj VZN vasej obce, ak je mozna vynimka, bude to tam spomenute... ak to tam nie je, zajdi na urad a popytaj sa
Vždy ju podpisuje starosta /vyplýva to z jeho postavenia/, že až po schválení obecným zastupiteľstvom - to je samozrejmé...
blavaciko
23.02.13,18:15
nechcem rypat, ale ;)
su obce, kde starosta otvaraciu dobu pre prevadzky nepodpisuje.
V niektorych obciach sa totizto otvaracia doba neschvaluje, len sa oznamuje obecnemu uradu, ktory nasledne vyda potvrdenie o ohlaseni (napriklad) a to uz podpise len zodpovedny pracovnik obecneho uradu
Oliwa
24.02.13,09:25
nechcem rypat, ale ;)
su obce, kde starosta otvaraciu dobu pre prevadzky nepodpisuje.
V niektorych obciach sa totizto otvaracia doba neschvaluje, len sa oznamuje obecnemu uradu, ktory nasledne vyda potvrdenie o ohlaseni (napriklad) a to uz podpise len zodpovedny pracovnik obecneho uradu
Ani ja nechcem rýpať ;), ale vychádzam len z vlastnej skúsenosti. Prešli mi rukami desiatky takýchto povolení z rôznych obcí a z rôznych okresov a ešte som sa nestretla s tým, aby pod "štempľom" obecného úradu bolo napísané a podpísané niečo iné ako "starosta obce". :)
blavaciko
24.02.13,18:30
Ani ja nechcem rýpať ;), ale vychádzam len z vlastnej skúsenosti. Prešli mi rukami desiatky takýchto povolení z rôznych obcí a z rôznych okresov a ešte som sa nestretla s tým, aby pod "štempľom" obecného úradu bolo napísané a podpísané niečo iné ako "starosta obce". :)


Bratislava - Staré mesto, roku pána 2010, napr. ;)
ale sak to je jedno, pre zadavatelku je podstatne, ze sa ma informovat na svojom obecnom urade, lebo vsetci maju vlastne podmienky
wagner
24.02.13,19:19
Ani ja nechcem rýpať ;), ale vychádzam len z vlastnej skúsenosti. Prešli mi rukami desiatky takýchto povolení z rôznych obcí a z rôznych okresov a ešte som sa nestretla s tým, aby pod "štempľom" obecného úradu bolo napísané a podpísané niečo iné ako "starosta obce". :)
Vždy podpisuje starosta, lebo on je štatutárny zástupca obce. Nemá právo delegovať túto právomoc žiadnemu zamestnancovi obce. Oliwa máš pravdu.