OliverG
22.02.13,16:06
Dobry den,

mam 24 rokov a prebieha sudy spor s mojim otcom ktory ziada sud o zastavenie vyzivovacej povinnosti. Klasicky, si mysli ze peniaze uz nepotrebujem a chce to zastavit.

To je fakt, dalej, od 18 mam zalozenu S.R.O. s mojim kamaratom, kde sme obaja spoluvlastnici a obaja konatelia. Sro je pomerne neaktivna, rocne vykazuej obrat okolo 10 tisic eur, z ktorch je zisk okolo 2tisc eur a dan okolo 500 eur ... PRposte nic velke, mame to ako ze ked potrebujeme vystavit fakturu pouzijeme to. Inak obaja hlavne studujeme, tamto je cisto bokom. A aj to co bol ZISK tych 2000 EUR napriklad, vzdy ostava vo firme, tak an ucte ako aj vo valnom zhromazdeni. Ako fyzicka osoba, som si z firmy zobral peniaze vo forme vyplaty len raz na sumu 500 eur a tie potom aj formou podania danoveho priznania ako FO zdanil. Takze vsetko ciste.

A teraz k mojej otazke: Ja pochopim ak sudcu bude zaujimat moje danove priznanie ako F.O. Ja pochopim keby sudkyna chcela vidiet potvrdenie podania danoveho priznania ako firmy - tam kde je zisk, a dan. Ja dokonca pochopim ze by chcela vidiet aj celu kosielku danoveho priznania - tam kde su prijmy, vydavky, zisk, a vypocet dane.

Ale kde to konci? Kde uz sudca nesmie pytat dalej? Moze odo mna napriklad chciet vidiet FAKTURY? Jazdny dennik auta? Vypis majetku firmy? Kde to konci?

Tomuto nerozumiem... Totiz ja si to predstavim tak, ze napriklad spolumajitel spolocnosti Hewlett Packard - napriklad, nechce platit vyzivne, to automaticky dava sudcovi a protistrane moznost vidiet dnu do takejto firmy? To mi pride chore ...

Este keby som bol zivnostnik tak mozno ok ... ale moja SRO - tam si moj spolocnik riesi "svoje" veci ktore naprikald sa mna skoro netykaju, moze ich moj otec a tym padom aj sudca pozadovat? Ako a na zaklade coho sa branit? Kde je limit? Faktury? Klienti? Jazdny dennik? Nerozumiem tomu .... Prosim o radu ako postupovat a ako sa chranit a branit?

Napriklad - co ak mam nieco ako "firemne tajomstvo" spisane v poslocenskej zmluve na pokutu 10tisic eur? Ze nemozem nase interne veci vynasat - partner tam ma citlive udaje s citlivymi klientami - ako to ochranit?

A HLAVNE: Ved tam nie su ziadne velke obraty ....

Prosim o nazor a radu ...

Velmi pekne vam dakujem

s pozdravom

Xoddam