Chiara37
22.02.13,21:01
...keď na mieste mladých učiteľov sedia v škole takí, ktorí by dávno mali doma sedieť na zaslúženom odpočinku...Ako uspieť na prac. pohovore keď má riaditeľ/ka dávno jasno kto nastúpi na jediné voľné miesto...Ako sa z toho nezblázniť?? Človek sa ide v škole zodrať a jedine ten kto to zažil to pochopí a je to čoraz náročnejšie a potom sa stretnete len s pokrčenými ramenami prípadne vám poprajú veľa šťastia...a keď chodíte po školách osobne tak stretnete (ako ja) takmer na každej min. jedného - dvoch najmenej 65 ročných. neviete prosím o nejakom mieste v prešovskom kraji alebo aj v košickom?? alebo inde? Ja sa s rodinou presťahujem, ak to bude nutné, hoci mám tu blízkych, ktorých mám najradšej na svete :( Inak nehovorím už o tom že, každý chce zapraxovaných učiteľov. A kde tú prax získať??? Viem že som sem nenapísala žiadnu novinku, ale prosím vás, ak viete, skúste poradiť ako sa zamestnať v školstve, keď naozaj chcem učiť a študovala som nie kvôli titulu ako niektorí, ale kvôli tomu, že mám rada mládež a deti a rada by som svoju prácu spájala s nimi. Ďakujem za každú radu a podporu. Ch.
mariana11
22.02.13,20:23
Ako dlho si hľadáš miesto? Bohužiaľ ti neviem pomôcť,ale zaujíma ma to, lebo aj moja dcéra študuje za učiteľku a tiež si nevie predstaviť robiť niečo iné, aj napriek tomu, že platy sú malé. Držím ti palce. Ináč asi to vieš, ale ak náhodou nie, tak na stránke ministerstva školstva sú voľné miesta na celom Slovensku.
alaya1
22.02.13,20:33
Nepises, aku mas aprobaciu, tak ako ti mozeme pomoct s volnym miestom?

Chyba je v tom, ze VSA produjuku kazdy rok vela absolventov a aj odborov, kde je moznost ziskania maleho uvazku.

Ucitel, ak nastupi na svoje miesto, vacsinou na nom ostava dlho.Na vychode je to tazke, ale mala by si skusat aj na zapade, ak nie je problem sa prestahovat.Ved mladi sa stahuju za ocean, do inych krajin,internet, telefon funguje, doprava tiez, zapad je len 4-5 hodin jazdy autom. tam si snad ucitel este najde miesto aj bez protekcie,. byt prenajmes a zijete...
Chiara37
22.02.13,20:33
Tak už rok si hľadám miesto. a nechcem brať ilúzie nikomu ale ja už pomaly prestávam veriť že niečo seriózne nájdem. Áno o tej stránke viem ale moja aprobácia sa tam vyskytuje pomerne málo. A ak, tak je tam to staré známe - požadovaná prax :( ďakujem za držanie prstov
alaya1
22.02.13,20:39
Neucila si ty na sukromnej skole?
Chiara37
22.02.13,20:43
Aha vážne to najdôležitejšie som zabudla uviesť. Mám aprob. slovenčinu, literat. a pedagogiku 5 - 12. A tak áno, uvažujem nad stredom resp západom Slovenska ale to zasa nie je tak jednoduché. nikto mi nedá záruku že si ma v škole nechá aj keby som vyplula dušu na dlan, väčšina prac. miest je na zástup PN alebo MD. a žiadna škola mi nedá do ruky rovno zmluvu na neurčito :) Ale ďakujem ti krásne za radu a podporu to máš pravdu že vyriešiť sa to dá len asi treba konečne nájsť to odhodlanie. pekný večer
Chiara37
22.02.13,20:47
Nie, chvílku na strednej samozrejme len na zastupko ale nie na sukromnej :)
alaya1
22.02.13,20:49
Tak slovencinari maju o uvazok postarane, pracu na neurcito ti v sucasnej dobe naozaj nikto nemoze garantovat.V ziadnom odvetvi. Ja by som na tvojom mieste tento polrok hladala a od septembra uz riesila a nastupila.Vtedy sa hlavne riesia nove PP. vela zdaru.-
alaya1
22.02.13,20:51
Mala by si si urobiret este specku- rozsirujuce, mas ovela vacsiu moznost uplantenia.A nemusi to byt psychopedia, aj logopedia, liecebna Pg- o jednom mieste aj viem, zial, nemas kvalifikaciu.
Chiara37
22.02.13,21:10
ĎAKUJEM :) NAD TÝM ROZŠIRUJÚCIM POPREMÝŠĽAM.
alaya1
23.02.13,19:45
ĎAKUJEM :) NAD TÝM ROZŠIRUJÚCIM POPREMÝŠĽAM.


Toto preba urcite absolvovat, mas na vychode uplne ine moznosti zamestnania.
logomania
23.02.13,22:41
Učiteľov s aprobáciu slovenčena je veľmi veľa asi všade a ťažko si nájdu prácu už roky. Ani s druhým predmetom teda terno neurobíš:(. Ak si mladá a chceš učiť rozšír si svoju aprobáciu o cudzí jazyk alebo informatiku (ale nie žiadne kurzy či jazykové školy). Skús hľadať prácu aj na znížený úväzok alebo aj zastup. a môžeš vedeniu ukázať, že si dobrá uč. Ak budeš mať šťastie možno ti zmluvu v ďalšom roku predĺži a dá ti plný úväzok. Ak budeš len lamentovať nič nedocieliš. Je najvyšší čas napísať žiadosti (daj si záležať najmä na motivačnom liste nájdi si na internete ako sa pripraviť a vystupovať na prijímacom pohovore, aby si už vo dverách urobila ten najlepší dojem) a rozposlať ich na školy, lebo už v apríli riaditelia pripravujú úväzky na budúci školský rok. Určite máte na školskom úrade aj databázu voľných prac. miest alebo žiadosti o prácu tam si daj tiež žiadosť.
http://www.ksuke.sk/vismo/zobraz_dok.asp?id_org=451021&id_ktg=1021&p1=1114&tzv=1&pocet=25&stranka=1
Chiara37
25.02.13,19:42
No jednoznačne vidím, že s tým budem musieť niečo urobiť. Ďakujem vám pekne za dobre mienené rady :) Snáď sa mi podarí pohnúť dopredu želaným smerom. Pekný večer.
monlana
25.02.13,19:51
Neboj, oni tí učitelia čo by mali byť na zaslúženom odpočinku tam onedlho dobrovoľne aj pôjdu. Ak bude schválené, že buď dôchodok alebo zárobok, tak väčšina z nich sa stiahne na zaslúžený dôchodok. Toto malo byť v platnosti už dávno...
logomania
26.02.13,10:00
Zabúdate však, že na mnohých miestach sú dôchodcovia len preto, že mladí nemajú o ne záujem (Riaditeľ zoberie radšej mladého lebo ten má menší plat ako učiteľ ktorý učil vyše 30 rokov) - ide najmä o miesta vzdialenejších od miest s horšou dochádzkou a tiež kde je viac problémových žiakov najmä Rómov Som učiteľkou a keď som mala na praxi študentov mnohí učiť vôbec nechceli a tí čo chceli učiť tak len v meste kde netreba dochádzať.
kopretinka
01.03.13,09:35
mimotemy zaujímavé,učiteľka si nevie nájsť miesto,lebo všade zamestnávajú dôchodcov,a práve som v rádii počula,že o toto štúdium je absolútny nezáujem....
Chiara37
10.03.13,18:43
kopretinka, to ti verím že je nezáujem o toto štúdium. pretože je neskutočne náročné a to mi prosím pekne uverí asi len ten čo tento odbor aj študoval. nechcem tým podceňovať iné odbory ale v zásade asi málokto mal na VŠ 14 - 16 skúšok. toto keď som niekomu povedala tak si ťukal po čele. ani som sa nečudovala v porovnaní so študentmi, ktorí vzdychali pri počte 4. ale to tu teraz nie je podstatné. ja som potrebovala radu z iného súdka vieš, to či je alebo nie je záujem je individuálnou záležitosťou. ale aj tvoj názor je názor...