Eva Borsodyova
23.02.13,14:11
Dobry den!.."Potrebujem poradit..Moja mamina zomrela v decembri 2010. Otec zije.Sme 4 surodenci a dedicstvo sa rozdelilo medzi surodencami s tym ze otec uz ma len dozivotne pravo byvat v dome.Pred pol rokom ale nasiel priatelku a doniesol ju do domu co mi deti neakceptujeme lebo je tu vela faktorov ktore nam nedovoli toto akceptovat..A otec je tazky alkoholik.Chcem sa opytat ako sa mame branit ako dedici v pripade ak tato dama sa rozhodne ostat tam nadalej byvat nebodaj tam dovedie svoju rodinu a este ktomu ako je otec dilinko tak ju aj za zenu zoberie..:(.Da sa uzatvorit neaka zmluva kde by sa spisalo ze kym otec zije nech si snou uziva ale potom odchod z domu? Bude moct narokovat na nieco ak tam bude povedzme rok dva byvat?:confused:--Dakujem za radu:-))
arizona
23.02.13,13:39
Otec uz nema ziaden podiel na dome? Alebo sa v prospech deti vzdal iba dedicstva po manzelke?
Ako je to s otcovou ciastkou? Daroval detom, alebo????
Eva Borsodyova
23.02.13,15:01
po mame sme zdedili polku baraku..on druhu polovicku.Otec svoju polovicku poddielu z domu daroval bratovi len tak.lebo to chcel lebo on so svojou ciastkou moze robit co chce..Prejednalo sa aj ciastka po jeho smrti a on ma len dozivotne uzivacie pravo v dome nemoze predat nic..ale ako to je ak sa objavi neaka dama v jeho zivote co teraz??
Ice dive
23.02.13,15:26
po mame sme zdedili polku baraku..on druhu polovicku.Otec svoju polovicku poddielu z domu daroval bratovi len tak.lebo to chcel lebo on so svojou ciastkou moze robit co chce..Prejednalo sa aj ciastka po jeho smrti a on ma len dozivotne uzivacie pravo v dome nemoze predat nic..ale ako to je ak sa objavi neaka dama v jeho zivote co teraz??

no čo by bolo vy ako deti môžte jeho rozhodnutie s dámou tráviť čas len akceptovať, otec je dospelý môže si robiť čo chce... a s kým chce... avšak čo sa týka domu tak tam môže len doživotne bývať on, ona tam je de facto na návšteve a vy ako majitelia ju môžte požiadať byt opustiť, alebo vypoklonkovať v sprievode polície prípadne podať trestné oznámenie za rušenie domovej slobody resp. neoprávnený vstup... ale to už by boli vzťahy v rodine vážne narušené... ak by si ju aj otec zobral za ženu, nezakladá jej to žiaden nárok na podiel na niečom čo otcovi nepatrí... t.j. kludne môžte spávať...:-))))