sway
04.03.06,10:20
zdravím pracujúcich aj dnes....;)

prosím poradíte mi - neviem sa dohodnúť sama so sebou,tak potrebujem názor aj iných.... ako by ste zaradili a odpisovali automatické dvere (NC 129 000 ) na prevádzke - priestor je prenajatý.

móóóc dík ua každú radu;)
Tweety
04.03.06,09:21
zdravím pracujúcich aj dnes....;)

prosím poradíte mi - neviem sa dohodnúť sama so sebou,tak potrebujem názor aj iných.... ako by ste zaradili a odpisovali automatické dvere (NC 129 000 ) na prevádzke - priestor je prenajatý.

móóóc dík ua každú radu;)
Ak je dohoda s prenajímateľom o nákupe tých dverí, tak to potom odpisuješ ako iný majetok.:cool:
sway
04.03.06,09:29
Ak je dohoda s prenajímateľom o nákupe tých dverí, tak to potom odpisuješ ako iný majetok.:cool:

dík, dohoda je OK,
ale listujem v skupinách majetku a neviem kam to zaradiť....
dobre do triedy 029 ostatný dlhodobý majetok - mám,
ale neviem odpisová skupina I - ostatné rozličné výrobky inde neuvedené, položka 37, KP 36.63.77 :confused:

poradíte ??? - dám to takto ???
Tweety
04.03.06,09:42
Z akého materiálu sú dvere?
sway
04.03.06,09:43
Z akého materiálu sú dvere?

automatické dvere plastové
Zita5
04.03.06,09:45
dík, dohoda je OK,
ale listujem v skupinách majetku a neviem kam to zaradiť....
dobre do triedy 029 ostatný dlhodobý majetok - mám,
ale neviem odpisová skupina I - ostatné rozličné výrobky inde neuvedené, položka 37, KP 36.63.77 :confused:

poradíte ??? - dám to takto ???


sway , ja by som s Tebou súhlasila , lebo inak nie je kde to zaradiť .
Tweety
04.03.06,09:46
automatické dvere plastové
Našla som kód 25.24-Ostatné výrobky z plastov odpisová skupina 2.;) Ale kedže si zhodnotila cudzí majetok, zaradiš ho do odpisovej skupiny toho majetku, teda budovy. Takže to dáš do 4. skupiny.;)
andrej_rv
04.03.06,09:56
Našla som kód 25.24-Ostatné výrobky z plastov odpisová skupina 2.;)
§ 24 ods. 2 ZDP: "Technické zhodnotenie prenajatého hmotného majetku uhradené nájomcom môže odpisovať nájomca....Nájomca zaradí technické zhodnotenie do odpisovej skupiny, v ktorej je zaradený prenajatý hmotný majetok...". Podľa mňa teda odpisová skupina 4, nie 2 ...
Tweety
04.03.06,09:59
§ 24 ods. 2 ZDP: "Zechnické zhodnotenie prenajatého hmotného majetku uhradené nájomcom môže odpisovať naájomca....Nájomca zaradí technické zhodnotenie do odpisovej skupiny, v ktorej je zaradený prenajatý hmotný majetok...". Podľa mňa teda odpisová skupina 4, nie 2 ...
Máš pravdu, rozmýšľala som na tými dverami, a nie nad tým, že je to vlastne zhodnotenie cudzieho majetku.Idem to opraviť. Dík:cool:
Zita5
04.03.06,10:06
§ 24 ods. 2 ZDP: "Zechnické zhodnotenie prenajatého hmotného majetku uhradené nájomcom môže odpisovať naájomca....Nájomca zaradí technické zhodnotenie do odpisovej skupiny, v ktorej je zaradený prenajatý hmotný majetok...". Podľa mňa teda odpisová skupina 4, nie 2 ...

A čo ak tie dvere pri odchode z prenájmu odmontujem a zoberiem so sebou , sú totižto mojim majetkom .
Jana Acsová
04.03.06,10:09
A čo ak tie dvere pri odchode z prenájmu odmontujem a zoberiem so sebou , sú totižto mojim majetkom .Toto je hádam predsa len upravené v nájomnej zmluve.
A samostatným majetkom nebudú dvere nikdy ... teda ak neslúžia na vchádzanie do prievanu.
andrej_rv
04.03.06,10:24
A čo ak tie dvere pri odchode z prenájmu odmontujem a zoberiem so sebou , sú totižto mojim majetkom .Môžeš :). Najmä ak máš v zmluve, že prenajatý majetok musíš uviesť do pôvodného stavu. ;) . Ale na dobe daňového odpisovania to podľa mňa nič nemení.
Jana Acsová
04.03.06,10:32
Čo je koho majetkom je nevyhnutné riešiť zmluvne. Resp. podrobne celý postup pri vykonávaní TZ (aj postup pri ukončení nájmu), ako aj pri opravách. Ak to v zmluve nie je ... veľmi prísne sa posudzuje naturálny príjem prenajímateľa ... Resp. môžu nastať také úskalia, o ktorých nájomca ani prenajímateľ ani netušili ...
sway
04.03.06,11:26
Moc vďaka za názory všetkých - mala som vypadnutý net...:rolleyes:

čo ma trápi je skutočnosť, že budova je súkromná - teda nieje nikde zaradená , nik ju neodpisuje !
- myslíte požiadavku na skupinu 4 tak, že by tam teoreticky zaradená bola a preto tak zaradím i dvere... áno??
- to je ale dosť zlé, nakoľko mám teda dvere odpisovať 20 rokov, hoci zmluvu na prenájom mám na 5 rokov? :confused:

moc sa mi to nepáči, ale asi ma presvedčíte, že to tak budem musieť spraviť....

dík moc :p
Zita5
04.03.06,11:34
§ 24 ods. 2 ZDP: "Technické zhodnotenie prenajatého hmotného majetku uhradené nájomcom môže odpisovať nájomca....Nájomca zaradí technické zhodnotenie do odpisovej skupiny, v ktorej je zaradený prenajatý hmotný majetok...". Podľa mňa teda odpisová skupina 4, nie 2 ...

Jasné moja reakcia , bola prikrátka a neodvôvodnená z nedostatku času , tak teraz doplním , ako som to myslela .
Je jasné že dvere sa odpisovať musia ......., ale moja úvaha vyplývala z dôvodu , že ak mám v zmluve o nájme dohodnuté , že pokiaľ ja ako nájomca v priestoroch , ktoré sa týkajú nájmu zakúpim nejakú časť alebo celok hnuteľného majetku , bude sa považovať za môj majetok ,vedený v účtovníctve mojej firmy, ktorý pri ukončení zmluvy si zoberiem zo sebou . Tak to chápen ja , a je jasné ak by som tak konala , tak v užívaní priestorov u iného a nového prenajímateľa ,by som zvažovala , ako také dvere použiť .