Boricko
23.02.13,15:22
Dobrý deň

Mám taký problém, že pri kontrole počítaču ESETom sa mi vypol počítač. Nerobí mi to len pri kontrole. Občas to spraví aj keď hrám len hru alebo si prehliadam web stránky. V minulosti mi to robilo aj počas defragmentácie Disku C kde mám nainštalovaný windows, teraz už nie.

Pred vypnutím počítaču vydá PC nejaké zahadné 2 či 3 ťuknutia, ktoré vychádzajú z vnútra PC a popri tom zamrzne obraz, myšou sa stále hýbať dá ale nič viac. A po nejakých 10-20 sekundách sa počítač vypne alebo skôr reštartuje.

Potom mi nabehne čierna obrazovka na ktorej je napísané:
"Reboot and Select proper Boot deviance
or
Insert Boot Media in selected Boot deviance and prass key."

Reštart PC nepomáha pretože opäť mi nabehne čierna obrazovka preto musím PC vypnúť a potom aj vypnúť zo zástrčky teda vypnem celý prívod elektriky.

Neviete náhodou ako by som mohol tento problém vyriešiť? Má s tým niekto nejaké skúsenosti? Vopred ďakujem za pomoc.
miguel.santoro
23.02.13,15:02
Môže to byť viacero vecí. Chyba v systéme, vírus,... Alebo Ti niečo ti odchádza v PC, zdroj, hdd,...
Vlado40
23.02.13,15:10
Možno chybná RAM alebo iba prehrievanie komponentov,zaprášený zdroj.
kukino7
23.02.13,17:04
možno to bude len ˝hlúposťou˝ ako píše vlado a bude stačiť vyúkat chladiče na CPU a grafike, prípadne aj RAMku, ale tie ťuknutia a následná hláška ma vedie skôr k názoru, že problém bude v HDD. osobne by som odzálohoval všetko podstatné a zhánal nový disk.
diana3
25.02.13,13:44
ja by som skusila aj zdroj... v kazdom pripade takto na dialku ti neostava nic ine, len skusat
Peto-M
27.02.13,14:39
Podľa popisu pravdepodobne HDD, na druhom mieste to môže byť zdroj.