lusinda2
24.02.13,09:29
robím daňové priznania typu A.
Ak má niekto malý príjem 2600 - má nárok na zamestaneckú prémiu, ak robil na zmluvu od júla do decembra? neviem, ktorého júla nastúpil... Splnil tak podmienku 6 mesiacov odrobených? do tedy robil na dohodu.
A mám ešte jednu otázku. V ďalšom priznaní mi vychádza daň 0 - lebo príjem bol menší ako je odpočitateľná položka, čiže má nárok na vrátenie dane, ktorú mu strhával zamestnávateľ. Ale môže potom darovať 2% z dane? aký je postup ak chcem sama spraviť daňové priznanie a darovať niekomu 2%??

Veľmi pekne ďakujem
kn-alka
24.02.13,08:45
1. Nárok na zam.prémiu vzniká, ak mal príjem z trvalého pomeru minimálne za 6 mesiacov. Stačí, ak za mesiac odpracoval aspoň jeden deň. Ak nastúpil v júli, do decembre splnil podmienku 6 mesiacov. (stačí sa pozrieť na potvrdenie od zamestnávateľa a spočítať, koľko mesiacov je dole na potvrdení vyznačením x)
2. Ak z DP vychádza daň 0, je logické, že z 0 vychádza 2%-tá suma 0. Keďže si daň nárokuje späť od štátu, komu čo chce darovať?
lusinda2
24.02.13,10:10
ide o riadok 40, ak odpočítam daň na seba a manželku, vyjde na riadku 40 0. A nedá sa darovať 2% z toho čo išlo do štátu?
Asi blbá otázka ale, čo som robila doteraz daňové priznania, nikto nechcel darovať 2%.. ďakujem pekne
veronikasad
24.02.13,10:11
ide o riadok 40, ak odpočítam daň na seba a manželku, vyjde na riadku 40 0. A nedá sa darovať 2% z toho čo išlo do štátu?
Asi blbá otázka ale, čo som robila doteraz daňové priznania, nikto nechcel darovať 2%.. ďakujem pekne
2 % z nuly je kolko ?

Veď daň, "ktorá išla do štátu" ti bude po uplatnení NČZD na manželku vrátená ako preplatok ...
kn-alka
24.02.13,10:18
koľkokrát ti tu máme povedať, že z NULY nemáš čo darovať? Z NULY ti vždy vyjde len NULA!!!!!